Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: AXN Floater
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2018 18:09 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.1.2012
Příspěvky: 10
Ahoj,
chtěl bych vás poprosit o radu.Koupil jsem AXN Floater-EPP. Vyvážil jsem ho podle návodu,těžiště v první třetině křídla v místě výztuhy.Zkusil jsem ho hodit z ruky jako házedlo a krásně plachtilo.Když jsem ho dostal do vzduchu s motorem,tak letěl,jako by byl lehký na čumák,pořád jsem musel vyrovnávat z houpavého letu,ale aby letěl alespoň trochu vodorovně,tak jsem musel mít poměrně dost přitaženou výškovku,jinak měl tendenci spíš klesat. V trupu je všechno zajištěno,takže za letu se nic nepohne.Jediné co mě napadá je sklon motoru,ale netuším,jakým směrem s ním pohnout,aby se to ještě nezhoršilo.Ještě jsem si všiml,že mám ,asi vlivem tepla, prohnutou výškovku,ale ne do "V",obráceně,kraje jsou asi o 1cm svěšené dolů.Jaký to může mít vliv na letové vlastnosti a jak se to dá případně narovnat?Zkusil bych to nahřát fénem,ale bojím se,aby se nezkroutila. Vím,že tohle letadlo umí hezky a klidně létat,ale já s ním pořád nějak bojuju.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: AXN Floater
PříspěvekNapsal: stř 08.08.2018 19:48 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
pokud plachtí dobře bez motoru, problém bude ve vyosení motoru. Jestli model při přidání plynu stoupá , musíš směrovat tah motoru dolu - to znamená předek motoru nahoru a vrtuli dolu . Ale z popisu jsem nepochopil, co to vlastně dělá . Říkáš , že vypadá lehký na čumák a pak píšeš že musíš mít přitaženou výškovku pro rovný let . Nemyslel jsi potlačenou ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: AXN Floater
PříspěvekNapsal: čtv 09.08.2018 10:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2009
Příspěvky: 219
Bydliště: Ostrava
Mám AXN už několik let.
Výškovka je asi nejproblémovější místo tohoto jinak skvělého letounu - po nějaké době se začne kroutit ( směrem dolů). Doporučuji ji ještě před instalací vystužit uhlíkovou tyčkou.

Při plném plynu se mně to také snažilo stoupat. (On ten origo motor je na tak lehké letadýlko dost silný) - mám na letadle tolik FPV výbavy, že váží skoro kilogram a motor má stále v pohodě. Laboroval jsem i s vyosením motoru, ale bylo to spíš horší než lepší.

Nicméně na pohodový vodorovný let stačí létat na 1/3 plynu (prostě najít si ideální bod) kdy se AXN nevzpíná a má bezpečnou dopřednou rychlost. Další možností je vytvořit si letové režimy a přidání plynu kombinovat s malým potlačením výškovky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AXN Floater
PříspěvekNapsal: čtv 09.08.2018 10:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.1.2012
Příspěvky: 10
Děkuju vám za odpovědi,zkusím tu výškovku vyztužit.Jinak mám spíš opačný problém,při přidání plynu nemusím potlačovat VOP,ale naopak skutečně přitahovat.Četl jsem,že Floater má právě spíš tendenci se vzpínat,ale mě se chová obráceně,ani na 1/2 plynu se moc nevzpíná,spíš má tendenci klesat,proto musím přitahovat.Rychlost se mi zdá dostatečně vysoká,myslím,že by měl umět letět i pomaleji.Proto si myslím,že by mohl být skutečně špatný sklon motoru,ale nevím,jakým směrem ho v tomto případě vypodložit,aby při přidání spíš stoupal,když se jedná o tlačnou vrtuli.Jinak houpavý let je,jestli se nepletu, projev lehkého čumáku,ale když ho hodím z ruky,tak se zdá těžiště v pořádku a to mě právě mate.Ještě jsem se chtěl zeptat,jak jednoduše zkontrolovat úhel,který svírá osa křídla a osa VOP a jaký má ten úhel být?Nemůžu to nikde najít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AXN Floater
PříspěvekNapsal: čtv 09.08.2018 14:26 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
pokud ti tlačný motor potlačuje model, tak ho musíš seřizovat přesně obráceně, než bys to dělal s tažným motorem :) . Musíš ho potlačit (vrtuli přizvednout) .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: AXN Floater
PříspěvekNapsal: ned 19.08.2018 16:58 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.1.2012
Příspěvky: 10
Tak nakonec problém vyřešilo srovnání výškovky.Opatrně jsem ji nahřál horkovzdušnou pistolí a srovnal.Trochu vyskákaly bublinky,ale nic hrozného,dal jsem panty a letadlo se začalo chovat naprosto standardně,motor jsem podkládat nemusel.Jak píšete,při přidání se teď lehce vzpíná,ale stačí mírně potlačit výškovkou a letí super.Všem vám děkuju za příspěvky a ať vám to lítá.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz