Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: multiprotokolovy vysilac+Flysky FS-i6
PříspěvekNapsal: ned 16.09.2018 19:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 468
Bydliště: Blansko
Příloha:
DSC_4277.JPG
DSC_4277.JPG
[ 102.6 KiB | Zobrazeno 1592 krát ]

zdarec,potrebuju radu,mam vysilac Flysky a dokoupil sem multiprotokolovy vysilac ale ma malej dostah.....cca 10-15m......v popisu psali 100m ale to je asi blbost.....jde nejak zvysit dosah?
Posilam foto jak vypada......napadlo me napajet dratek a prodlouzit tu antenu(ten horni tistak co je do tvaru hada)
ale nevim zda by to melo ten spravny efekt......ve vysilaci mam totiz anteny s takovym valeckem na konci.???


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 17.09.2018 5:34 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2014
Příspěvky: 44
Obrázky: 1
ano, dosah lze zvýšit - zvýšení výkonu TX - (ztráta homologace, pokud nějakou má a porušení VO), i tento přídavek k TX tak činí, zvýšením účinnosti anteny - (dtto), např. změnou umístění, výměnou za jiný typ, zvýšením citlivosti RX.
Ten had je právě antena, pokud je návrh DPS správný, zářič většinou mívá délku λ/4 (pro 2,4GHz cca 32mm, roli hraje i napájení anteny), zde není přímá, tím se její účinnost mění. Dále záleží na vzdálenosti nejen vodivých částí od anteny a také vyzařovacím diagramu anteny a dalších faktorech (např. záleží i na materiálu nosné desky DPS).
Můj závěr - smiř se s tím, že tento kus asi není to pravé ořechové.
VO všeobecné oprávnění pro provoz (vydává ČTÚ)
ČTÚ Český telekomunikační úřad
DPS deska plošných spojů
λ lambda vlnová délka
λ(m)=300 / f(MHz)

_________________
Valenta (MO 72-3), Svíčka (AR 76), Modela 6 AM, Prism 7, FC-16, DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.09.2018 10:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Ono by se slušelo dodat, s jakým modelem to bylo - tohle je modul primárně pro hračky a leckteré nemají dosah víc než pár desítek metrů ani v ideální situaci.

Já ho mám a dosah mi přišel normální - minimálně jako originální vysílače, pokud by to u jiného kusu bylo výrazně méně, tak to zavání spíš prachobyčejně vadným kusem, než že by bylo nutno dělat nějaké hacky a řešit legalitu...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.09.2018 15:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 468
Bydliště: Blansko
Na modelu co k tomu je pripojeny nezalezi.....s orig.vysilacem ma model dosah kolem 300m ale s timto pouze tech 15m,zkousel jsem i jiny od kamarada ale to stejne,takze vadny nebude jen ma proste malej dosah a chci pouze vedet jakym nejjednodusim zpusobem tento dosah zvysit aspon na tech 50m,to je vse.....myslite ze by pomohlo proste napajeni dratku k teto antene a vyvedeni o kousek vys nad vysilac?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz