Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ESC s hliníkovým chladičem
PříspěvekNapsal: pát 19.10.2018 15:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Vážení, nemáte někdo odzkoušenej regl podobnýho provedení jako je tenhle 120A HV FOX na obrázku?
Příloha:
regl.jpg
regl.jpg
[ 56.16 KiB | Zobrazeno 1752 krát ]


Jde mi o to, že potřebuju regl 80-100A na 6 článků LiIon stejnýho provedení, kde by se dal sundat žebrovanej chladič a dát místo něj přechodovej Al blok, přes kterej by se regl vychlazoval do konstrukce zařízení. U toho na obrázku je asi chladič v rozích na šrouby co ho táhnou k Fetům. O ty upevňovací uši na plošáku mi nejde.
To co je na obrázku by vyhovovalo, ale je to HV bez BEC a to je problém. HV jsou většinou na stejnej proud o 100% dražší než regly do 6 článků.
Výrobce je mi v podstatě jedno. Nějakej doporučenej odzkoušenej typ?
Díky


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: ESC s hliníkovým chladičem
PříspěvekNapsal: pát 19.10.2018 16:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
Každý větší regl má na FETech nějaký chladič, některý žebrovaný, některý jen kus plíšku.

např:
https://hobbyking.com/en_us/turnigy-plu ... oller.html

https://hobbyking.com/en_us/hobbyking-7 ... oller.html


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ESC s hliníkovým chladičem
PříspěvekNapsal: pát 19.10.2018 20:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Psal jsem odzkoušenej a typově podobnej co je na obrázku. Ten první je z obou stran chladící plech což je nepoužitelný, druhej je jednostranej ale chladič drží na fetech jen smršťovačkou, za to regl na vychlazovací plochu nepřidělám.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ESC s hliníkovým chladičem
PříspěvekNapsal: sob 20.10.2018 5:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
No a co ti brani sundat smrstovacku, regl i s plechem priplacnout na ten tvuj geret a pritahnout treba elektrikarskejma paskama?
Ty srouby v rozich stejne nemuzou byt moc utazeny aby se to neprohnulo, chladily by se jen krajni fety. A pod plechem je vzdycky teplovodna guma ci jinej blivajz aby se dorovnaly vysky fetu...
Nebo si vytiskni 2-3 objimky, vypodloz necim pruznym a jima pritahni regl, pokud trvas na sroubkach.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ESC s hliníkovým chladičem
PříspěvekNapsal: sob 20.10.2018 10:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
jyrry píše:
No a co ti brani sundat smrstovacku, regl i s plechem priplacnout na ten tvuj geret a pritahnout treba elektrikarskejma paskama? .

To už mám za sebou. Použitý třípatrový regly MGM drží desky navzájem trubičkovejma rozpěrkama u silových vývodů. Měl jsem to podobně jak popisuješ a za několik let tah upevnění prohnul ve středu krajní desky s fetama tak, že se až dotkly středový desky. Už týden mám mezi desky reglu narvaný rozpěrný klínky a zkouším to vrátit zpět. Plošák, na kterým je to postavený je tloušťky snad jen 0,8 mm tak se kroutí jako sfiňa.
Navíc mě nevyhovuje to oboustraný chlazení, lepší by bylo jednostraný.
Provedení, co je na mým obrázku by pro mě bylo mnohem lepší, plošák by nebyl vůbec namáhanej, nebo jen mimimálně tlakem od silových vývodů.
Docela by mě zajímalo, jak jsou udělaný regly do 6S co mají chladič na jednu stranu a jsou zalepený do tvarovaný plastový krabičky, která zároveň fixuje elyty. Dá se to rozdělat, nebo to je zalepený?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ESC s hliníkovým chladičem
PříspěvekNapsal: sob 20.10.2018 11:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
To co popisujes je presne Kontronik regl. Zality v nejakem gumo-plastu. Dostat se do nej neda.
Na jedne strane z toho kouka hlinikova deska a na tu se podle potreby muze/nemusi nalepit chladic. Lepim je teplovodivou oboustrankou. Pokud regl takto prilepis k nejake jine konstrukci odvadejici teplo, bude to fungovat. Mel jsem to tak na heline. Oboustranka drzi dostatecne, regl zase neni tak tezky. Pripadne cely regl jeste lehce pritahnout k te konstrukci paskama. To je take hojne vyzkouseno.

Napadlo me to hned jak jsem videl tvuj prvni prispevek, ale neodvazoval jsem se prijit s Kontronikem. Neni uplne levny.
Treba tady : https://www.modelobchod.cz/cz-detail-13 ... 80-lv.html
Tenhle regl je staven na kontinualnich 80+A. S chlazenim bez problemu vydrzi spicky 160+A. Opet odzkouseno lety provozu. Bec na 5.6V max a 6A. Z reglu se da sosat telemetrie treba pres tohle : https://www.mhm-modellbau.de/r2-s32.php a posilat na vsechny typy beznych telemetrickych radii. Umi to posilat otacky, napeti, proud, otevreni kanalu plynu, PWM, teplotu FETu, teplotu BECu atd.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ESC s hliníkovým chladičem
PříspěvekNapsal: sob 20.10.2018 14:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Díky za tip. V tom odkazu ale není ten chladič vidět, je zespoda fotek?
V záložce "popis" na tý stránce jsou nějaký totální formátovací nesmysly, dělá to jen mě, nebo to máš taky? Ostatní záložky mám dobře.
Ta cena je fakt skoro jednou tak velká, co jiní výrobci stejnej proud.
Telemetrii v reálným čase nepotřebuju, ale log maximálního proudu a teploty s následným vyčtením po použití by se hodil. Umí to?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ESC s hliníkovým chladičem
PříspěvekNapsal: sob 20.10.2018 15:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
S32 loguje, regl ne.
Popis mam stejne necitelny, ale da se kouknout k vyrobci: https://www.kontronik.com/en/products/s ... 80-lv.html
Chladic nevidis, protoze tam neni. Neni soucasti bezne dodavky. Prodava se jako prislusenstvi.
https://www.kontronik.com/en/products/a ... e-pro.html

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ESC s hliníkovým chladičem
PříspěvekNapsal: sob 20.10.2018 22:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Já nemyslel přímo chladič ale tu teplopřenosnou destičku na reglu. Už je mi to jasný.
Díky za tip.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz