Reklama

Pravidla fóra

Očekává se čestné jednání na obou stranách. V případě nežádoucího chování bude vše zveřejněno.
V okamžiku kdy inzerát již neplatí, tak inzerát editujte a do Předmětu napište text: KOUPENO, bude odklizen moderátory.
Poptávky po výrobě na CNC zadávej pouze v sekci CNC nabízím poptávám, pro vstup čtěte pravidla CNC poptávky.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Něco na zátěž - broky, piliny atp.
PříspěvekNapsal: pon 03.12.2018 22:21 
Mazák
Mazák

Zdar,

nemáte někdo něco sypanýho, čím by se dal vyfutrovat epoxid, abych mohl vylejt (za studena) stojánek u minivrtačky? Potřebuje zatížit (tak hrubým odhadem půl litru plniva) a kupovat olověný broky za 160 Kč za kilo se mi nějak nechce, ono je to kilo hnusně malý :) Asi cokoliv těžšího než třeba písek (i když to by asi šlo taky) - železný piliny a tak podobně. Nebo jenom nějakej tip?

Díky.

Bit

PříspěvekNapsal: úte 04.12.2018 6:51 
Mazák
Mazák

Betón, sádra? Načo míňať epoxy?

PříspěvekNapsal: úte 04.12.2018 7:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Výkup kovů?
Třeba tam budou olověný trubky, nebo něco jinýho ti padne do oka :)

PříspěvekNapsal: úte 04.12.2018 7:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Svého času se olovo dalo vyžebrat v pneuservisech kde jim zůstávaly staré závažíčka z kol. Jenže zasáhli ekologové a olovo je nahrazováno, myslím, zinkem.

Když jsem před časem zpracovával poslední dávku, byla to celkem legrace. Tavil jsem a tavil, až se olovo vytavilo a na něm plavaly ocelové sponky a celá zinková závaží.

Bojím, že dnes už to bude samý zinek.

PříspěvekNapsal: úte 04.12.2018 8:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Obrázky: 0
Olovo se stále používá pro nákladní auta. Takže zkusit servis, kde je přezouvají. Já byl takto naposled úspěšný.

PříspěvekNapsal: úte 04.12.2018 8:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Obrázky: 1
Při troše opatrnosti se dá olovo vytavit z klasického akumulátoru z auta. Pořádně vypláchnout zbytky kyseliny a vše dělat venku na čerstvém vzduchu.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: úte 04.12.2018 8:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Tak než se drbat s tavením baterky, tak bych si raději došel koupit pytel obyčejnejch matiček do železářství :)

PříspěvekNapsal: úte 04.12.2018 8:48 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Tu baterku jsem zmínil jen jako alternativu k tomu tavení závažíček. Tazatel to stejně chce za studena. Olověné broky se dají koupit běžně v prodejnách se střelivem.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: úte 04.12.2018 9:19 
Mazák
Mazák

Jako servisákovi mi zůstávali různé šroubky a matičy v šuplíku .
Po pár letech jsem to napytlíkoval a používám to jako zátěž při lepení balsových potahů.
Přimíchat do lepidla to lze určitě.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: úte 04.12.2018 9:29 
Mazák
Mazák

jen k olůvkům na nákladácích se také přechází na zinek tudíž se ještě dají získat stará olověná závažíčka , ale spíše u podniků jako jsou cestáři ti obvykle mívají své vlastní pneudílny a tam ještě olovo je. V pneuservisech už většinou ne.
Jinak ze 60Ah autobaterky je zhruba 3,5kg vytaveného olova jen je to potřeba opravdu dobře ohřát , já to tavím na zbytcích dřevěného uhlí po letních grilovačkách a za vydatného rozfoukávání ventilátorem až je nádoba na tavení dočervena.

PříspěvekNapsal: úte 04.12.2018 9:35 
Nováček serveru
Nováček serveru

Osobně se mi podařilo sehnat ocelové broky a drť ze slévárny, používají to tam na čištění odlitků tryskáním.

PříspěvekNapsal: úte 04.12.2018 11:40 
Mazák
Mazák

Tak přiznám se, že než abych od někoho doloval použitá závažíčka, sléval je, čistil od zinku a ocelových spon, pak je odléval do tyčinek a ty nakonec nasekal nadrobno, tak to už si raději koupím ty broky :) Tohle jsem dělal jednou, olověný písek ještě nějaký mám, ale opakovat se mi to fakt nechce (tím spíš, když toho potřebuju vcelku dost na to, abych to dělal ručně).

Spíš mi šlo o to, jestli někdo nemáte nějaké zbytky z výroby - co já vím, lis a pármilimetrové zbytky z prolisovaných otvorů, železné piliny nebo tak něco, prostě kovový výrobní odpad.

No a proč epoxid? Protože ten stojan je odlitek, a jako takový je z té "špatné strany" dost kónický (haby se to dalo snadno vysypat z formy), takže to i tak budu muset proxxonkou na bocích naďubkovat, aby se ta výplň měla čeho držet, nedělám si iluze, že by tam sádra nebo beton vydržely nějak dlouho. V nejhorším tam přijde nějakej prosátej písek s epoxidem, ale třeba železným pilinám bych dal přednost.

PříspěvekNapsal: úte 04.12.2018 11:48 
Mazák
Mazák

samolet píše:
Osobně se mi podařilo sehnat ocelové broky a drť ze slévárny, používají to tam na čištění odlitků tryskáním.

Dobrý tip, koukám, že ocelový granulát pro otryskávání by asi vyhověl - teď jen najít někoho, kdo to používá, kupovat 25kg pytel se mi nejeví jako ekonomické.

PříspěvekNapsal: úte 04.12.2018 11:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Obrázky: 0
bitovod píše:
... nějaké zbytky z výroby - co já vím, lis a pármilimetrové zbytky z prolisovaných otvorů, železné piliny nebo tak něco, prostě kovový výrobní odpad...

Dělal jsem 6 roků u vysekávacího CNC lisu kde odpadem za směnu bylo 120x3500 koleček Ø3,5mm z plechu 1,2mm...
Jestli jsem to nevyhodil, mám toho kdesi ve sklepě několik 1,5l PETek...
Humorná příhoda - jeden kolega si pro to přijel s 10l kýblem. Dávali jsme ten kýbl pak do auta dva :-)

PříspěvekNapsal: úte 04.12.2018 11:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Když si představím ten ingot, tak se ani nedivím.

Profil Soukromé album  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další