Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jeti REX7 Asist
PříspěvekNapsal: sob 08.12.2018 23:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Vážení, je tu někdo, kdo má odzkoušenej REX7 Asist? Kámoš mi ho půjčil na odzkoušení místo REX7 bez Asistu a tak ho tady zkoumám. Nastavení a přiřazení kanálů bylo naprosto v pohodě bez problémů ale na nějaký drobnosti jsem narazil a to konkrétně:
- Připadá mě, že výrobce myslel na všechny polohy umístění v modelu ale jen zezhora pod kabinou. Ale umístění zespoda otvorem křídla není podporováno, jedinná poloha je pouze servokonektory dopředu a nebo přijímač přilepit za jeho popis nálepku, což asi není ideál.
- Druhej problém je, když použiju jen jeden kanál křidýlek a v REX 7 Asist přiřadím kanálu křidýlek jedno servo do levýho a druhý servo do pravýho křídla. Stabilizace chodí na obě serva ale obě chodí stejným směrem a nikde nejde v přijímači nastavit reverz serva jako v REX7 bez Asistu. Blbý, křidýlka musí přeci mít zrcadlovej chod proti sobě. Jedině použít reverzovaný servo. U digitálů serv reverz není problém, ale u analogů je to pájení.
A propo, existuje Jetistudio jako apka pro Andoida přes WiFi nebo Bluetooth a moduly pro obojí na připojení do EX konektoru? Nejde použít univerzál Bluetooth modul? Na Jeti.cz jsem k tomu nic nenašel. Možná to vůbec neřeší protože z DC a DS to jde nastavovat přímo a jiný rádia s modulem Jeti se už moc nepoužívají.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti REX7 Asist
PříspěvekNapsal: ned 09.12.2018 5:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
https://www.jino.cz/downloads/productfiles/14934/5a226dd388042.pdf


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti REX7 Asist
PříspěvekNapsal: ned 09.12.2018 7:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Celeron píše:
...
- Připadá mě, že výrobce myslel na všechny polohy umístění v modelu ale jen zezhora pod kabinou. Ale umístění zespoda otvorem křídla není podporováno, jedinná poloha je pouze servokonektory dopředu a nebo přijímač přilepit za jeho popis nálepku, což asi není ideál....

Pořádně si projdi manuál. Máš to na str.9(10), poloha "Obráceně".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti REX7 Asist
PříspěvekNapsal: ned 09.12.2018 8:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Celeron píše:
Vážení, je tu někdo, kdo má odzkoušenej REX7 Asist? Kámoš mi ho půjčil na odzkoušení místo REX7 bez Asistu a tak ho tady zkoumám. Nastavení a přiřazení kanálů bylo naprosto v pohodě bez problémů ale na nějaký drobnosti jsem narazil a to konkrétně:
- Připadá mě, že výrobce myslel na všechny polohy umístění v modelu ale jen zezhora pod kabinou. Ale umístění zespoda otvorem křídla není podporováno, jedinná poloha je pouze servokonektory dopředu a nebo přijímač přilepit za jeho popis nálepku, což asi není ideál.
- Druhej problém je, když použiju jen jeden kanál křidýlek a v REX 7 Asist přiřadím kanálu křidýlek jedno servo do levýho a druhý servo do pravýho křídla. Stabilizace chodí na obě serva ale obě chodí stejným směrem a nikde nejde v přijímači nastavit reverz serva jako v REX7 bez Asistu. Blbý, křidýlka musí přeci mít zrcadlovej chod proti sobě. Jedině použít reverzovaný servo. U digitálů serv reverz není problém, ale u analogů je to pájení.
A propo, existuje Jetistudio jako apka pro Andoida přes WiFi nebo Bluetooth a moduly pro obojí na připojení do EX konektoru? Nejde použít univerzál Bluetooth modul?
Na Jeti.cz jsem k tomu nic nenašel. Možná to vůbec neřeší protože z DC a DS to jde nastavovat přímo a jiný rádia s modulem Jeti se už moc nepoužívají.


To se asi neřeší proto, že většina vysílaček umí použít dvě serva na křidýlka. Pak si to reverzuješ ve vysílači. Co máš za vysílačku s modulem?

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti REX7 Asist
PříspěvekNapsal: ned 09.12.2018 9:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Lark píše:
[
Pořádně si projdi manuál. Máš to na str.9(10), poloha "Obráceně".

Ano "obráceně" ale jen s konektory dopředu, psal jsem to. Do Sbacha kvůli dýlce kabelů a anténám potřebuju konektory dozadu. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti REX7 Asist
PříspěvekNapsal: ned 09.12.2018 10:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
HonzaS píše:
To se asi neřeší proto, že většina vysílaček umí použít dvě serva na křidýlka. Pak si to reverzuješ ve vysílači. Co máš za vysílačku s modulem?

Modul mám v starým Hitecu, kterej má jen 7 kanálů. Sice umí "dif" křidýlka na 1 a 7 kanálu ale pak přijdu o jeden kanál na řízení Asista. Vysílač bohužel nemá třípolohový přepínače, takže nemůžu jedním kanálem volit "Manuál / Damping / Heading Hold" ale podvozkovým přepínačem volím "Asist zapnut/vypnut" a dalším kanálem volím mezi "Damping / Heading Hold". No a to je 7 kanálů. Těma křidýlkama rozdvojenejma až v Rexu jsem chtěl vyšetřit kanál na naladění obecnýho zisku nebo jednoho z Roll / Pitch / Yaw.
Snažil jsem se místo dvoupólovýho podvozkovýho spínače osadit trojpoloh, jenže přepínač spíná jen nohu procesoru na zem takže nějakej odporovej dělič by to nevyřešil. No nic, obrátit servo zvládnu, naštěstí nemá nohy poťáku a motoru přímo v plošáku.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti REX7 Asist
PříspěvekNapsal: čtv 29.08.2019 21:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Mám dotaz, pořídil jsem si přijímač REX7 Assist a potřebuji jej zaregistrovat na stránkách jeti kvůli aktivaci variometru. Dám normálně registrace zařízení bez sériového čísla vyberu DUPLEX REX 7 Assist ale chce to po mě registrační kód a ten nevím kde mám vzít? Poradí někdo? Díky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti REX7 Asist
PříspěvekNapsal: pát 30.08.2019 7:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6888
Bydliště: Moravský kras
Nesedím teď u rádia, ale dá se přečíst v informacích v menu kde nastavuješ assist a tuším, že by ses k němu proklikal i přes jetibox.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti REX7 Asist
PříspěvekNapsal: pát 30.08.2019 7:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
mam takovy dojem jestli nahodou nebyl ten kod na papirku v krabicce.. podivej se do ni pokud si ji nevyhodil. podle me je jak pise kolega, nekde v menu REXe, podivam se ti kdyztak vecer az pripojim assist k vysilacce jestli sedi to co tam je proti tomu co mam registrovane na jeti sw shopu. asi to nebude seriove cislo, u vysilacky co mam tez registrovanou na strankach je seriove cislo jineho formatu nez ten aktivacni kod.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti REX7 Asist
PříspěvekNapsal: pát 30.08.2019 7:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Díky za rady, nikde na papíře kód nebyl a ten vysílač to bude ono. Já ho ještě nepároval, zatím řeším uchycení v hodně tenkém trupu s ještě horším přístupem. Doma to hned vyzkouším.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti REX7 Asist
PříspěvekNapsal: pát 30.08.2019 8:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
tak mi to nedalo a podival se. pripojis rex na napajeni a sparujes s vysilackou, na vysilacce das pripojena zarizeni, rozkliknes REX menu a dole je info a tam je registracni kod verze firmware a aktivovane moduly.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti REX7 Asist
PříspěvekNapsal: ned 01.09.2019 16:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
tak sem se taky pustil do nastavovani assistu, dal sem to do Acromastera na zkousku. a musim rict ze moudrej z toho zatim moc nejsem.. asi si budu muset poradne precist cely manual. sice sem neco naklikal a nakalibroval, ale rozhodne si tim nejsem natolik jist abych to poslal do vzduchu.. orientaci mam nastavenou spravne, prijimac je blizko teziste, ale neni uplne presne v rovine horizontu. mam to nechat kalibrovat kdyz to letadlo sedi na nejakem vyvazovacim zarizeni aby to bylo vodorovne v rovine letu?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti REX7 Asist
PříspěvekNapsal: ned 01.09.2019 21:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Já ti s tím neporadím. Měl jsem ho půjčenej přes letošní zimu, trochu jsem se tím i prostřílel, dokonce s tím i čtyřikrát letěl s FMS Sbachem ale smíšený pocity. Vždy to při letu skončilo vypnutím. Ale vysílač, co jsem k tomu měl nebyl úplně ideální po stránce funkcí, měl 6 lineárů a jen jeden přepínací kanál a nešlo ho k Asistu ideálně napípat. Taky nebylo ideální počasí na nějaký důkladný zkoušení. Nyní mám Auroru 9 a na ní už by to šlo ideálně nastavit ale je otázka, zda by mi Leoš znova Rex 7 Asist půjčil a nebo si ho se mnou na nějakou dobu vyměnil za obyčejnýho Rex 7. Zkusím ho. Kupovat ho zatím nehodlám, mám Spirita a zatím jsem ho taky nedotáhnul do dokonalosti.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti REX7 Asist
PříspěvekNapsal: ned 06.10.2019 7:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2008
Příspěvky: 469
Zdravým
Mám dotaz k tomuto přijímači,koukal jsem že se nechá u něj odemknout funkce vária a tak se ptám zda je to plnohodnotná náhrada za Mvário2 nebo je to očesané o některé udaje.Použivám Mvária ve spojení s klasickými přijímači duplex,ale ten rozdíl kolem 500kč už není tak markantní ono v podstatě stačí aby to umělo výšku plus klasické pípání a to počítam že bude ten asist mít


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti REX7 Asist
PříspěvekNapsal: pon 07.10.2019 6:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Ahoj,
je to plnohodnotné vario.

H.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz