Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 3D akrobat na Dualsky XM3530CA-14
PříspěvekNapsal: úte 11.12.2018 20:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2007
Příspěvky: 2296
Bydliště: Plzeň D.C.
Ahoj,
po delší odmlce se vracím k RC. Asi před7-mi lety jsem končil na F5D a byl jsem toho nějak přesycen. Juniora to ale začalo bavit a mám nový impuls. Sranda byla, jak na všechno vejrám a lovím v paměti .... fakt jako kdybych začínal :lol:
Po počátcích halové akrobacie by mladej rád na jaro nějaký 3D na ven. Tedy otázka zní, zda-li mohu šuplíkový Dualsky XM3530CA-14 použít na něco létavého z EPP. Mám k tomu i nový régl, přijímač, serva .... prostě jen to na něco napasovat. Původně jsem chtěl něco pro sebe, ale mladej mě ukecal, takže mu to dám. Počítám tak max. metrovka? Větší už bude asi tenhle motor slabej? Líbí se mně třeba Extra 330 SC od Multiplexu:

https://www.peckamodel.cz/1m401079-214274-extra-330sc-kit

Díky za rady.

_________________
KDO NEPADÁ, LÉTÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D akrobat na Dualsky XM3530CA-14
PříspěvekNapsal: úte 11.12.2018 21:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.3.2012
Příspěvky: 943
Bydliště: Dobrá Voda u Hořic, ČR
Myslím že ta Extra není na ten motor ani tak velká, jako spíš těžká...

Pro venkovní začátky 3D k téhle velikosti motoru podle mě ideální něco jako Zoom XL


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D akrobat na Dualsky XM3530CA-14
PříspěvekNapsal: úte 11.12.2018 22:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2007
Příspěvky: 2296
Bydliště: Plzeň D.C.
PetrD píše:
Myslím že ta Extra není na ten motor ani tak velká, jako spíš těžká...

Pro venkovní začátky 3D k téhle velikosti motoru podle mě ideální něco jako Zoom XL


Super Zooma máme a s tím to dává docela dobře. Chtěl by něco "maketovějšího" , než jen dvě placky z EPP. Takže myslíš spíše něco vzhledově jako je ta Extra, ale lehčího? Teda váha po 1kg?

_________________
KDO NEPADÁ, LÉTÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D akrobat na Dualsky XM3530CA-14
PříspěvekNapsal: úte 11.12.2018 22:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.12.2009
Příspěvky: 573
Bydliště: Rakovník
Tu Extru MPX jsem měl a lítalo to na houby (myslím 3D), nakonec jsem jí daroval známému, vychází docela těžká navíc ten Dualsky je na ní slabej, tam je potřeba motor okolo 130g.

Jinak na nácvik 3D třeba tohle https://www.rc-factory.cz/letadla/outdo ... loxity-2-2 , je to taky deska, ale naučí.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D akrobat na Dualsky XM3530CA-14
PříspěvekNapsal: úte 11.12.2018 22:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.3.2012
Příspěvky: 943
Bydliště: Dobrá Voda u Hořic, ČR
Pokud to má slušně akrobatit tak bych dal strop spíš na 800g

Aby to nebyla deska tak třeba Extra od VA, možností se jistě najde víc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D akrobat na Dualsky XM3530CA-14
PříspěvekNapsal: stř 12.12.2018 5:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2007
Příspěvky: 2296
Bydliště: Plzeň D.C.
Kluci moc dík za typy.
Zkusím zvážit ty komponenty a uvidíme. Je fakt, že než se za každou cenu držet myšlenky: "použít věci z šuplíku/na prd létající 3D", tak je asi lepší ty prachy do mladýho vrazit a ať to umí to co má. Třeba mě na tuhle motorizaci napadne nějaký jiný éro. :D Pokud by ale třeba ta Extra od VA byla v pohodě, bylo by to přesně to co by junior rád. A využiju komplet vše včetně AKU, takže náklady jen model, drobnosti a čas, což by bylo O.K.

_________________
KDO NEPADÁ, LÉTÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D akrobat na Dualsky XM3530CA-14
PříspěvekNapsal: stř 12.12.2018 11:05 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
PetrD píše:
Myslím že ta Extra není na ten motor ani tak velká, jako spíš těžká...



záleží na tom. Plošné zatížení akrobata 37 g /dm2 při rozpětí 1150 je letadlo lehký.
Navíc ty modely od Multiplexu jsou hezký a lítaj pěkně.
Mám Akromastra a lze s tím zalétat vše.

pokud někdo ovšem lítá za téměř bezvětří, nebo v hale a nejradši aby to nic nevážilo, pak chápu , že je to pro něj těžký.

Motor bych použil Leoparda 3542 nebo podobný 135 g váhy.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D akrobat na Dualsky XM3530CA-14
PříspěvekNapsal: stř 12.12.2018 11:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
nam urobil a stale robi neskutocnu sluzbu Reaktor od HobbyKing

vdacne a nerozbitne 3D lietadlo co sa udrzi bez problemov aj na vrtuli,, 37E bez postovneho

Příloha:
17970-main_2__4.jpg
17970-main_2__4.jpg
[ 52.91 KiB | Zobrazeno 9201 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D akrobat na Dualsky XM3530CA-14
PříspěvekNapsal: stř 12.12.2018 11:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.3.2012
Příspěvky: 943
Bydliště: Dobrá Voda u Hořic, ČR
to dudaj: než začneš do někoho rejt, tak si přečti dotaz na začátku vlákna. Tazatel hledá model k 74g motoru, který má v šuplíku. Jen tvrdím, že k tomuto motoru je ta MPX extra těžká, nic víc jsem proti tomuto modelu nepsal!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D akrobat na Dualsky XM3530CA-14
PříspěvekNapsal: stř 12.12.2018 11:53 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10752
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
sky59 píše:
nam urobil a stale robi neskutocnu sluzbu Reaktor od HobbyKing

Nicméně je to číňanem okopírované letadlo českých konstruktérů. Neříkám, aby jsi s tím nelétal, nebo si to nekoupil, ale měl by jsi vědět, že se kradou i české nápady a výrobky. A teď s tím musíš žít.... :wink:


Za mě je skvělá volba k tomu motoru Flash do rcfactory. Mám ve svém modelu taky motor Dualsky a velká spokojenost. Vrtule 10x6 není přímo pomaloletecká, ale umožňuje razantní odpálení kolmo nahoru a tak to chci.
Když si stoupneš na kraj pole se vzrostlým obilím nebo vyšší trávou, tak se dá trénovat nízko. Model nepropadne až na zem. Jednoznačně doporučuji.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D akrobat na Dualsky XM3530CA-14
PříspěvekNapsal: stř 12.12.2018 12:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
TomasC píše:
Nicméně je to číňanem okopírované letadlo českých konstruktérů. Neříkám, aby jsi s tím nelétal, nebo si to nekoupil, ale měl by jsi vědět, že se kradou i české nápady a výrobky. A teď s tím musíš žít.... :wink:


Az taky velky problem s tym mat nebudem pre tieto dovody:
- sami pisu na stranke ze sa vracaju k vyrobe na zaklade dopytu, je mozne ze vtedy ked som to kupoval tak to ani nebolo v ponuke
- od rcfactory je sice o chlp vacsi ale viac ako dvakrat drahsi, kedze sa jedna o opakovanu vyrobu nemuseli by pytat za 300g odfuknuteho
materialu 100Euro (HK 37E)
- vsetky lietadla su "kopie", potom to tvrdenie ze je to ukradnute je trosku silne, preco si to myslis? rozmery nesedia vobec

Ak by to bola identicka kopia so vsetkym do posledneho detailu potom mozeme hovorit o ukradnutom napade, ale takto?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D akrobat na Dualsky XM3530CA-14
PříspěvekNapsal: stř 12.12.2018 12:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
TomasC píše:
.....je to číňanem okopírované letadlo českých konstruktérů. Neříkám, aby jsi s tím nelétal, nebo si to nekoupil, ale měl by jsi vědět, že se kradou i české nápady a výrobky....


Dost záleží na tom, jestli výrobce investoval do ochrany svého užitného/průmyslového vzoru v Číně. Pokud ne, nelze se divit, že to číňani kopírují - podle jejich zákonů je to totiž v pořádku.

Blíže viz https://www.mzv.cz/file/636968/IPR_protection_web.pdf

Kromě toho už to HK nenabízí :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D akrobat na Dualsky XM3530CA-14
PříspěvekNapsal: stř 12.12.2018 12:34 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.4.2016
Příspěvky: 6
Extru 330SC od MULTIPLESK mám a je to skôr pokročilé éro ktoré dokáže zalietať to čo väčšie akrobaty, nechýba mu kinetická energia napr. na lomcovák čo proste s plackoletom nezaletíš. A pohon je super dostačujúci na 3S 2200mAh. V hale sa s tým však lieta zle :-)



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D akrobat na Dualsky XM3530CA-14
PříspěvekNapsal: stř 12.12.2018 12:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.12.2009
Příspěvky: 573
Bydliště: Rakovník
dudaj píše:
záleží na tom. Plošné zatížení akrobata 37 g /dm2 při rozpětí 1150 je letadlo lehký.
Navíc ty modely od Multiplexu jsou hezký a lítaj pěkně.
Mám Akromastra a lze s tím zalétat vše.
pokud někdo ovšem lítá za téměř bezvětří, nebo v hale a nejradši aby to nic nevážilo, pak chápu , že je to pro něj těžký.
Motor bych použil Leoparda 3542 nebo podobný 135 g váhy.


Letadel od Multiplexu jsem měl několik, ale tahle Extra znich létala nejhůř, měl jsem i Acromastera a ten lítal líp.
Ona akrobačku tak nějak zalítá, ale s 3D to není ono, třeba pomalé výkruta do kruhu atd... to je boj.
Mám třeba v podobný velikosti Extru od EF (konstrukční) a ta proti tomu lítá 3D skoro sama.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D akrobat na Dualsky XM3530CA-14
PříspěvekNapsal: stř 12.12.2018 14:43 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
PetrD píše:
to dudaj: než začneš do někoho rejt, tak si přečti dotaz na začátku vlákna. Tazatel hledá model k 74g motoru, který má v šuplíku. Jen tvrdím, že k tomuto motoru je ta MPX extra těžká, nic víc jsem proti tomuto modelu nepsal!


Jo a taky napsal, že se mu ten Multiplex líbí . Navíc psal, že Super Zooma vlastní . Takže 3d akrobata z bublinek, kde se nehledí na estetiku mají. U mne osobně vzhled dělá hodně. Vyšší plošné zatížení přidá na dojmu a důstojnosti letu. Nicméně letadlo stojí 3,5 tisíce - proti tomu kvalitní motor 800 Kč. Takže co upřednostnit je na tazateli . Navíc do nikoho nereju ! Řekl jsem svůj názor. Napsal jsi, že letadlo na motor není velké, ale těžké . Při použití lehkých baterek a správně odladěné vrtule by i tenhle motor postačil na vis na vrtuli . Pro běžnou akrobacii by byl použitelný. Moje zkušenost je, že kvalitní motory lze zatěžovat krátkodobě mnohem víc, než uvádí výrobce. Jde jen o správné chlazení .
Pravdou je, že jsem s ním nelítal. Ale jako vždy kolikrát stačí použít kvalitnější serva, upravit vůle v táhlech, nebo posunout těžiště a z letadla je naprosto jiný model.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz