Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Aurora 9 vs Flash 8
PříspěvekNapsal: sob 09.02.2019 14:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.1.2018
Příspěvky: 19
Zdravím,

řeším teď výběr nového rádia. Podmínka cena za vysílač do 6000 Kč, minimálně 7 kanálů, použitá bude pro Quad a heli. Do výběru jsem nedal Flash 7, protože nemá baterku a když připočtu ceny baterky, tak už se vyplatí Flash 8. Jasně, beru dotykový display atd. a telemetrii nepoužívám.Heli létám pouze bezpádlo, takže stačí jednoduché rádio a do maket nepůjdu. Quad klasika race 220mm. Hitec 9X nechci, protože to moc lidí nechválí. Jde mi spíše provedení atd.. Zda má smysl připlatit a koupit Auroru. Taranise apod. jsem do výběru nedal, protože mě Opentx prostě neoslovil.


Děkuji za názor


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9 vs Flash 8
PříspěvekNapsal: sob 09.02.2019 19:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.7.2015
Příspěvky: 234
A proč chceš zrovna Hitec? Klasické origo přijímače neumí PPM, koukal jsem, že ted Hitec vydal nějaký nový přijímač Optima D, který Sbus a PPM zvládá, ale zas je to přijímač pouze specialně pro tento učel. Dají se koupit kompatibilní čínské přijímače, které PPM umí, sám je v 250 race létam. Jen mě zajímalo proč sis vybral zrovna tuto značku a ne třeba frsky spectrum.. Jinak já létám auroru dokonce byla před mnoha roky z druhé ruky, helinu jsem s ní létal (pádlo), ted coptery malé velké létam taky. Velké větroně, hazedla F3K všechno se dá nějak pořešit. Flashe neznám. Ale předpokladam že od vysílače na coptery a bezpadlovou heli toho nebueš moc vyžadovat, pouze letove režimy a nějaké zakladní fce a zbytek se stejne nastavuje přes počítač v řídící jednotce letounu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9 vs Flash 8
PříspěvekNapsal: sob 09.02.2019 19:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
S Aurorou má zkušenost cca 10 let a na základě toho mohu jen doporučit. Funkčnost a spolehlivost. "Všekompatibilnímu" hnoji bych se obloukem vyhnul...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9 vs Flash 8
PříspěvekNapsal: sob 09.02.2019 19:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
Ahoj, Aurora 9 mám, Flash 8 som trochu prečítal.
Rozdiely, porovnanie Aurora9/Flash8
Počet kanálov 9/8, Odnímateľný VF modul Áno/Nie, Počet dodatočných trimov 3/2, Nový rýchly vysielací protokol AFHSS G2 Nie/Áno (len s prijímačmi maxima a s digi servami), ovládanie Dotykový monochromatický displej ovládanie hoci paličkou/Koliesko+tlačidlo, Napájanie NiXX, LiPo/NiXX, LiPo, LiFe, Alkaline, Aktualizácia Áno/Áno. Ľubovoľné priradenie prepínačov, kanálov Áno/Áno (podľa propagačných textov predajcov). Mód voliteľný 1-4 /1-4, telemetria Áno/Áno.
SW po rýchlom prebehnutí je veľmi podobný, našiel som rozdiel v počte bodov na krivke Aurora9 má 7, Flash8 má 5 bodovú krivku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9 vs Flash 8
PříspěvekNapsal: sob 09.02.2019 21:14 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.1.2018
Příspěvky: 19
Vyběr Hitec byl z důvodu, že jsem dostal nové přijímače. U Frsky mi vadí Opentx, moc nechápu to nastavení. Děkuji za názory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9 vs Flash 8
PříspěvekNapsal: ned 10.02.2019 6:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
https://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=69314


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9 vs Flash 8
PříspěvekNapsal: ned 10.02.2019 9:20 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.1.2018
Příspěvky: 19
Děkuji všem za pomoc. Nakonec jsem objednal Flash 8, protož to prostudování manuálu mi bude stačit a jen musím oželit dotykový display.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9 vs Flash 8
PříspěvekNapsal: ned 10.02.2019 9:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Zkušenosti s Aurorou nemám, ale minulý rok jsem jako druhý vysílač pro syna pořídil Flash 7 a byl jsem velmi mile překvapený jak se hezky prochází menu, nastavuje a co vše umí.... Musím také říci, že jsem měl jako hlavní vysílač Eclipsu 7 a nejsem náročný uživatel ;)
Minulý týden ale náhoda dala tomu že jsem svoji Eclipsu vyměnil za Flash 8 bez jakékoliv další finanční kompenzace, tudíš jsem si vlastně polepšil, a teď máme s kluky Flash 7 i 8 a jsem z nich nadšený.

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9 vs Flash 8
PříspěvekNapsal: ned 10.02.2019 9:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2018
Příspěvky: 344
Bydliště: Opava ČR
Obrázky: 5
Ahoj, hele mam Flash 8 a jsem max spokojen. Letam EPP hurricane 1400mm, samokridlo a ted dokonce s ni jezdim trakzorem 1/16. Nikdy jsem nemel problem, na snizeny vykon pri range testu jsem mel dosah dokonce trojnasonasobny, nez je doporuceny.

_________________
John Deere 9620RX Väderstad Spirit ST600s Krampe Halfpipe HP20 Amazone UX5200
FrSky Tandem X20PRO


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Aurora 9 vs Flash 8
PříspěvekNapsal: pát 15.02.2019 0:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.1.2018
Příspěvky: 19
Flash je doma a super. Jen maly problem s bindem. Optima D a jedna optima 6 v pohode. Ale 3 Optima 7 jsem nesparoval. Muze byt problem ve verzi firmwaru v prijimacich? Diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Hitec Flash 8 v Aurora 9
PříspěvekNapsal: čtv 02.05.2019 9:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2009
Příspěvky: 50
Bydliště: Mladá Boleslav
Obrázky: 0
Dobrý den, po pár letech klidu( je mi přes padesát) mám chuť si zase zalétat. Pouze o víkendu na chalupě za vsí na louce. Zvažuji větroně z nabídky LSmodel(nepospíchám) a pár modelů z Epp. Žádné coptery ani heli. Letitý Optic 6 na DSSS bych rád nechal ve skříni. Zvažuji Hitec Flash 8. Do větroně plánuji Gps(abych model případně dohledal) a asi výškoměr( čistě pro zpestření modelářského požitku). Aurory 9, 9x se mi zdají pro mé nároky dost luxusní a to i finančně. Prosím zkušenější modeláře o názor. Děkuji


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hitec Flash 8 v Aurora 9
PříspěvekNapsal: čtv 02.05.2019 9:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Já mám doma Flash7 (jako druhý rádio dětí) a pro sebe Flash8 a spokojenost, za mě můžu doporučit.
Na druhou stranu jsem ale nikdy neměl Auroru! Takže asi úplně srovnávat nemůžu...

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hitec Flash 8 v Aurora 9
PříspěvekNapsal: čtv 02.05.2019 10:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Spočítej si, kolik asi tak budeš potřebovat kanálů a nejméně dva přidej (můžou se hodit v dalším náročnějším modelů). Nevím, co všechno modely od LS model umí, ale kromě základních funkcí tam určitě budou klapky, brzdy, případně ještě něco. Jinak já mám A9X a také jsem spokojen, zase jsem neměl v ruce nikdy Flash 7 či 8.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hitec Flash 8 v Aurora 9
PříspěvekNapsal: čtv 02.05.2019 10:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
K tomu počtu kanálů je to pravda. Lepší víc než míň ;)
Teď zrovna řeším letadlo a potřeboval bych 9 kanálů a nemám..... budu to muset pořešit křidélkama na jeden a mechanickou diferenciaci.

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hitec Flash 8 v Aurora 9
PříspěvekNapsal: čtv 02.05.2019 14:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
Ahoj, skús aj toto:
viewtopic.php?f=128&t=85592
edit: som to nejak poplietol, ospravedlňujem sa.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz