Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 23.03.2019 16:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 355
Bydliště: Ruda nad Moravou
Zdravím (zvláště Hitec-many) a poprosím o radu:

mám vysílače Flash 8 a Optic 5, oba AFHSS. Oba mají 3,5 jacka, já mezi ně mám (věřím) ten správný kabel.
Jenže jak jsem pochopil z letáčku u kabelu, musí mít žák vypnutý vysílací modul? Což asi nepůjde...

Učitelem bych měl být já s Flash 8 (zde modul odpojit softwarově lze) a přijímač v modelu spárovaný s ním.
Žákem mají být moje holky (a další adepti) s nepočítačovým Optic 5, který má modul pevně ve skříňce a nelze ho zřejmě odpojit (natož čím přepnout učitel/žák, viz níže).

Je nějaká cesta, jak tyhle 2 vysílače zkamarádit?

Optic 5 v roli učitele nepoužiju, viz cituji
Optic 5 je vybaven zásuvkou Učitel-Žák, která umožňuje výuku létání na dvojím řízení (pouze v roli žákovského vysílače) s připojeným učitelským vysílačem Hitec - použijte kabel #8320, mají-li oba vysílače napájení ze šestičlánků 7,2 V (Aurora 9, Optic 6 Sport) nebo kabel #8321 pro všechny ostatní vysílače Hitec.

Prosím o radu či přímo praktickou zkušenost, ať něco nedo...

Bo Flash 8 mám krátce, nikdy učitel-žák nepoužíval (já padal už na pípáku Mars :lol: ). A ve své stáji pak už mám jen dooost vysílačů Hitec Flash 5X (k nim ale nemám kabel, resp. koncovku s DIN, kdyžtak koupím!). A napadá mě - ještě v nejhorším můžeme od dědy půjčit Optica 6 (35MHz, má už též 3,5 jacka), ale raději bych byl "domasoběstačný".

Díky moc, i za mé holky (mám pro ně velkou Free Bee a další adepty, tak ať se učí) :wink: Bayeux

_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 23.03.2019 18:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
napisem ti moju skusenost:

pouzivam prijimac Delta-8, ten umoznuje a chape viacere protokoly, Frsky D8/F8, Futaba S-FHSS/FHSS a Hitec AFHSS

Podstatne ale je, ze sa da nastavit vystup na CPPM, kedy vsetko ide po jednom datovom vodici /v tomto rezime nejdu klasicke PWM vystupy 1.5ms /

tento CPPM je vlastne signal aj pre serva, aj pre simulator a aj pre rezim ucitel-ziak

cize ak by si nevedel vypnut vysielac na ziakovi to nevadi, mozes pouzit hociaky vysielac aj ber rezimu ucitel-ziak ale s niektorym s protokolov co chape Delta-8

potom staci pripojit Deltu8 s CPPM vystupom do vysielaca ucitel, my mame Hitec Flas7 a ten ma naspodu dokonca klasicky Futaba konektor pre toto pripojenie

Sice som nikdy nepouzil tento Hitec Flash7 ako ucitel, ale to iste dobadas aj sam pripadne to urobis manualne na nejaky prepinac ze odkial bude brat udaje

a este mas vyhodu ze nemas kabel medzi vysielacmi


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.03.2019 21:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
Ahoj, Flash8 aj Optic5 majú napájanie 6 článkov Nixx. Podľa manuálu na spojenie treba kábel #58320.
Optic5:
manuál str.2 stred - tu je poznámka, že môže byť použitý len ako "žiak"
Str. 5 dole - o spojovacích kábloch.
K otázke o vypínaní modulu je na str. 6: ak sa dá vybrať vysielací modul - vyberte, ak sa nedá vybrať musí vysielať na inej frekvencii ako učiteľ. Ale v bode 6 sa píše, že pokiaľ je kábel zapojený, TX nevysiela.

Ešte schémy káblov
Příloha:
buddycableA9.png
buddycableA9.png [ 3.85 KiB | Zobrazeno 1592 krát ]

Příloha:
TrainerCord.gif
TrainerCord.gif [ 5.23 KiB | Zobrazeno 1592 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.03.2019 22:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 355
Bydliště: Ruda nad Moravou
Moc díííky!!!

Vše jsem tak nějak přelouskal a chápal (právě i funkci Optic 5 jen jako žáka, což jsem správně uvedl), ale soustředil jsem se na str.6 manuálu na bod 1., který se věci hlavně týkal - a co bylo níže jsem už moc nevnímal (propojení s DIN apod.).

A proto jsem dost zásadní bod č.6 nečetl, a tohle by bylo tedy perfektní pokud tomu tak je!
(a jinak být nemůže - protože modul odpojit nelze bez zásahu do vysílače, a vysílač jde použít jen jako žák - což by si jinak vlastně odporovalo a bylo k ničemu).

Kabel mám správný (jack - jack se správným číslem, originál), navíc byl nejlevnější :lol:

Myslím že to bez obav zkusím propojit a uvidíme, nic by se nemělo vy...

Manuály a trénink jsou sice pro zbabělce, ale někdy sa to oplatí !

Kdyby hořelo, nebo vyhořelo 8O ozvu se ještě :wink: Bayeux

PS: schema kabelů je fajn bonusem třeba i pro další, možná si díky tomu dobastlím jednu přechodku jack/DIN viz kabel č.58321 (kupovat ho nemá smysl, mě už stačí jen jeden "ocásek").

_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.03.2019 23:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
Ahoj, len pozor:
Hitec 5, str.5 posledné 3 riadky
For training, the transmitter may be connected to another Hitec 2.4GHz system using the Hitec cord part No. #58320 TRAINER CABLE
(between 6-cell transmitter battery systems) or #58321 TRAINER CABLE FULL PACKAGE (#58320 + Slave DIN + Master DIN) - For use
between a 6-cell transmitter battery system and 8-cell transmitter battery system.

Dá sa predpokladať, že 11V z master je vynechané(?)

A ešte jedna skúsenosť. Mne podobný kábel fungoval, ale veľmi nespoľahlivo. Príčina bola mechanická, plast skrine vysielačky bránil úplnému zasunutiu jacku do konektora.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bildy a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz