Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Korejtko na nářadí
PříspěvekNapsal: ned 09.06.2019 11:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dnes mi na letišti zůstalo v ruce držadlo korejtka na nářadí, zbytek se odporoučel na zem. Praskly plastový oka, do který je zastrčený držadlo. No a úderem o zem praskla i jedna bočnice. Tahám to na letiště možná 20 let a tak ten 1mm slabej plast asi od ÚV záření zkřehnul a povolil. Slepit metylénem by to asi šlo ale moc dlouho by to nejspíš nevydrželo. Rozměr je 60 x 35 x 18 cm.
Koukám na net a nic v tomhle provedení a rozměru (nebo větším) nikde nenacházím. Snad jen tohle ale je o dost menší. Zkoušel jsem termíny "přenosný box na nářadí" nebo "přenosný organizér...". Jak to pojmenovat jinak mě nenapadá.
Nemáte prosím někdo tip na dodavatele podobných korejtek? Zavírací kufry mě nezajímají.
V nejhorším splaším 5-8 mm překližku a budu řezat, lepit s lakovat. :cry:
Díky


Naposledy upravil Celeron dne ned 09.06.2019 15:32, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Korejtko na nářadí
PříspěvekNapsal: ned 09.06.2019 12:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
A nebylo to tvoje "korejtko" původně součástí nějakého kufru? Mám něco podobného součástí start-boxu udělaného právě z kufru. A co třeba tohle?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Korejtko na nářadí
PříspěvekNapsal: ned 09.06.2019 15:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Né nebylo, je to reklamní koryto s nápisem bauMax-x koupený samostatně, měly jich tam štosy. Prohledal jsem Baumax, OBI, Unimax, Mall, na Hornbach jsem nějak zapoměl, v Hradci je už léta a nikdy jsem v něm nebyl, je to trochu z ruky. Ten box, co jsi našel je dýlka OK ale šířka je o dost menší, to by se mi ty všechny cajky co tahám s sebou nevešly. Rozměry v prvním příspěvku jsem opravil, nějak mi tam dkočila šířka o 10 cm vyšší.
Asi to skončí u truhlařiny, dá se udělat optimální velikost, případně vlepit nějaký doplňky, držáky a pod.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Korejtko na nářadí
PříspěvekNapsal: ned 09.06.2019 16:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
LUX Profesionální přenoska na nářadí - LUX Profesionální přenoska na nářadí 52 x 34 x 19 cm
https://www.obi.cz/kufriky-na-naradi/lux-profesionalni-prenoska-na-naradi/p/4119756
Open toolbox, 19,5″, comfort grip 50×33,6×22,7 cm
http://www.stacotools.com/assortment/open-toolbox-195-comfort-grip/
Jinak jsem si dělal basičku na míru. Boky, čela a dno překližka cca 8 mm buk-smrk-buk. Držadlo dřevěná kulatina.
Lepeno na-tupo disperzním lepidlem. Po natření a zavadnutí díly lepidla sklepnuto špendlíky s kovovou hlavičkou.
Vnitřní rohy bedničky ještě překryty tenkou vrstvou Epoxy. Po zatvrdnutí napuštěno fermeží. Nátěr olejový lak.
Venkovní i vnitřní podmínky slouží přes 40 let. Přežila dost pádů. Pro pády s těžkým obsahem by chtěla vyztužit


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Korejtko na nářadí
PříspěvekNapsal: stř 12.06.2019 9:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Korejtko je nařezaný, slepený, nalakovaný, právě venku schne. Kámoš vyhrabal na půdě 10 mm pětivrstvou mahagon nebo gabon (nerozeznám to) překližku. Vypadá moc pěkně a tak jsem ji prolakoval dvěma vrstvama čirýho nitrolaku a mezi vrstvama vybrousil houbičkou.
Teď je na tom ještě jedna vrstva Epolexu S1300 a tvrdne. S Epolexem jsem nedělal možná 30 let (tak je starej :) ), ale s novým tužidlem vzorek za 24 hodin ztvrdnul na kámen.
Měl bych dotaz na někoho, kdo s Epolexem dělal. Na podlahy píšou 3 vrstvy. Bude na ty dvě vrstvy nitrolaku stačit jedna vrstva Epolexu, nebo mám ještě jednu přidat? Třeba jen do vnitřku korejtka, kam se občas s něčím těžším a hranatým práskne. Už teď se to leskne jak zrcadlo a po korejtku se snad chodit nebude. :mrgreen:
Jde spíš o mechanický vlastnosti povrchu než odolnost proti metylu, kterej už moc nelítám a navíc se na korejtko asi moc nedostane.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Korejtko na nářadí
PříspěvekNapsal: stř 12.06.2019 10:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@Celeron S Epoxy laky jsem kdysi dělával. Pokud byla potřebné odolná vrstva byl lepší nestékavý
bílý (případně mírně naředěný) Eprosin (dnes) E25, pokud to má mít vzhled dřevo nutno čirý Epox
ale až se časem poškrábe, zmatní a zešedne. Na podlahy (parkety) se dnes dávají laky ředitelné vodou.
https://www.floorwood.cz/lak-na-parkety-junckers-pro-finish-ultramat/
https://www.clou.cz/aqua-clou-vodou-reditelne/laky/l10-podlahovy-lak-hedvabne-leskly-750-ml


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Korejtko na nářadí
PříspěvekNapsal: stř 12.06.2019 14:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Ty vodolaky mě ani nepřipomínej. :( Dělal jsem rekonstrukci svýho baráku kde jsou chodby dlažba a obytný místnosti voskovaný parkety nebo lino. Dveře většinou široký obložky a tak musely být všude široký prahy. Starý byly sešlapaný a tak jsem si nechal u truhláře udělat nový. A ten to napustil a pak nalakoval nějakým anglickým vodolakem, prý určeným na zátěžový podlahy. Za 5 let hnus velebnosti, prošlapaný a zčernalý. Schody mám 30 let napuštěný a nalakovaný 3 x Epolexem a stále dobrý. Sice to smrdělo jako sfiňa ale přežít se to dalo. Tyhle ekologický vodní srágory sice nesmrdí, zato nic nevydrží.
Korejtko dostane pro sichr ještě jednu vrstvu Epolexu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Korejtko na nářadí
PříspěvekNapsal: stř 12.06.2019 14:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@Celeron Prahy v baráku nevím. Doma v místnosti na plovoucích parketách Před ní chodba a předsíň-dlažba OK
OK je to i v kancelářích v práci Trochu se odřel (po 7 letech) v jedné malé - šlo chodit jen úzkou uličkou mezi stoly
Ten Epolex bude sichr. Nakonec je to KOREJTKO (ŠOCHTLÍK) na nářadí. I když z MAHAGONU.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Korejtko na nářadí
PříspěvekNapsal: stř 12.06.2019 17:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Nevím jestli tvrdej lak je zrovna do bedýnky na nářadí to nejlepší. Jak sám píšeš, nějakému klepnutí se nejspíš neubráníš a ten tvrdý lak bude nejspíš praskat, protože je na měkkém podkladu. Z venku na parádu určitě ano, ale ten vnitřek bych nejspíš vylepil nejakým ABS. Ideální by asi byla silnější PE fólie, ale ta nejde ničím pořádně lepit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Korejtko na nářadí
PříspěvekNapsal: čtv 13.06.2019 16:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Larku, pozdě, už je hotovo. :)
Příloha:
korejtko.jpg
korejtko.jpg
[ 297.31 KiB | Zobrazeno 2561 krát ]


Že to bude praskat obavu nemám. Barevnejma Epolexama mám stříkanej překližkovej "Metyl start box" z roku 1985.
Příloha:
start box.jpg
start box.jpg
[ 299.7 KiB | Zobrazeno 2561 krát ]


Na to jak je starej, tak nic nikde odprejsklýho není. Je to sice kráva těžká s motorkovou Pb 12V/14Ah, tenkrát nic jinýho malýho nebylo. Dnes by se to dalo udělat ve čtvrtinový velikosti se stejnou funkcí a kapacitou baterky. Ale proč, když stále slouží a metyláky se už moc nelítaj.
Ten Epolex je opravdu neskutečně tvrdej, když jsem vrtal díry pro objímky madla a gumový nožky, muselo se na "proražení" a asi 2 mm do hloubky, co je to prosycený lakem, řádně přitlačit. Vždyť se s tím dřív natíraly parkety a co to sneslo. Kdyby to vydrželo 10 roků, co ty víš, kde v tý době budem. :oops:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Korejtko na nářadí
PříspěvekNapsal: čtv 13.06.2019 17:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jj, máš to pěkný, a to vylepení plastem by v nejhorším šlo i dodatečně. Je to ale na vercajk, ne na parádu. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz