Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Stavba 250 FPV pro začátečníka
PříspěvekNapsal: pon 15.07.2019 19:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.7.2019
Příspěvky: 2
Zdravím zkušenější modeláře,

po několika letech využívání RTF kvadrokoptér od DJI (jak pro práci, tak pro zábavu) jsem dospěl do bodu, kdy bych si rád postavil vlastní FPV stroj. Níže jsem si podle různých návodů a tutoriálů zkusil sestavit možnou variantu, ale rád bych si před objednáním vyslechl nějaké rady/kritiku na níže zmíněné součástky (hlavně co k sobě třeba nepasuje, co chybí atp.) Vzhledem k omezenému výběru eshopů vše plánuji objednat z rotorama.cz

Koptéra
Rám Readytosky Alien 5"
ESC Racerstar RS20A V2
Motory Racerstar 2205 2300kvTyp: CW - červená
Vrtule HQprop 5x4.3x3 V1S DurableBarva: světle fialová
Řídící jednotka Matek F405 CTR
FPV kamera Runcam Swift Micro 3 V2 2.3mm
Držák kamery držák mikro kamery pro rám Alien 5"
Vtx EWRF e708TM3 25/200/600mW
Anténa Actuna Pagoda 2 anténa RHCPKonektor: RP-SMA
Baterie Infinity ForePlay 4S 1500mAh 100C
Pásek pro baterii Rotorama Battery Strap 20x250
Příslušenství
Uložení říd. jednotky M3 softmount vnitřní
Ovladač Frsky Taranis Q X7Barva: černáNA CESTĚ
Baterie pro vysílač 2S LiPo pro Q X7 2800mAh
FPV brýle Fatshark Dominator v3
Baterie pro brýle Quanum Baterie pro FPV brýle 7.4V 1500mAh 3C
Nabíječka baterií SkyRC B6AC V2 50W Original
Antijello Softmount pro motor 22XX/23XX
Uchycení Ochrana kabelů textilní
Konektory navíc XT60 konektor s kabelem 14AWG 10cm
Konektory navíc XT60 konektor (samec + samice)

Předem děkuji za všechny rady a postřehy. Sice to pro začátek vypadá jako velké sousto, ale někde se začít musí. V příloze excel s funkčními hyperodkazy na jednotlivé součástky.


Přílohy:
Poznámka: Funkční linky na jednotlivé součástky.
Stavba FPV.xlsx [198.38 KiB]
262 krát
Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba 250 FPV pro začátečníka
PříspěvekNapsal: stř 17.07.2019 5:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Zdar
První chybu máš v 1. větě - nesmíš oslovit modeláře, někteří jsou nadlidi a jak vidíš v dalším postu, tak nejspíš neporadí, protože koptéry. Další chyba, zmínils DJI, na to jsou tady úplně alergičtí.
K věci, bereš odsud z Rotoramy, dobrá volba, máš to doma hned a ani nejsou drazí.
Já mám tento rám Lisam 210. Je o dost lehčí a na to se hraje. Krešů přežil mraky a náhradní zatím nebyl potřeba. Nicméně i ten z Rotoramy poslouží.
Regly bych vzal raději 30A, lepší je rezerva, i když na začátku tomu nebudeš tolik přikládat.
Motory bych vzal CW i CCW, je to lepší, nepovolují se vrtule, na rozdíl od kamarádů, kteří to musí hodně dotahovat a i tak se občas povolí.
Nevidím nikde přijímač.
Tolik v rychlosti, musím padat.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba 250 FPV pro začátečníka
PříspěvekNapsal: stř 17.07.2019 8:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2006
Příspěvky: 549
Bydliště: Praha 8
Přijde mi, že to máš v pohodě, ale na druhou stranu mám za sebou pouze jednu stavbu a úplně 100% FPV nesleduji. Zkus skupinu na FB s názvem Miniquad FPV CZ (https://www.facebook.com/groups/305477529652480/), tam je to mnohem živější než zde, určitě tam dostaneš spoustu doporučení a velmi rychle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba 250 FPV pro začátečníka
PříspěvekNapsal: stř 17.07.2019 16:01 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.7.2019
Příspěvky: 2
Pánové děkuji za příspěvky. Přesunul jsem tento dotaz na Fb stránku Rotorama LIVE, kde jsem dostal spoustu cenných rad k celé stavbě. To jen pro případ, že by někdo narazil na toto vlákno a měl podobný problém.

Ve zkratce budu vybírat jiný rám, použiji ESC 4v1 a zbavím se PDB. Zároveň mrknu i po jiné nabíječce a motorech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba 250 FPV pro začátečníka
PříspěvekNapsal: pon 22.07.2019 10:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
iSwear99 píše:

Ve zkratce budu vybírat jiný rám, použiji ESC 4v1 a zbavím se PDB. Zároveň mrknu i po jiné nabíječce a motorech.


No, třeba změnu motorů ale pokládám za blbost, to je právě klasický syndrom fóra Rotorama, kde převládají "copter fanatici", tak pro ně není RacerStar dost dobrý. Osobně jsem přesvědčen, že zrovna pro první kroky je RacerStar 2205 2300kV téměř ideální volba, vydrží dost, náhrada poškozeného po ráně je přitom za směšnou cenu.

Co se týče ESC a PDB, tam je to na delší debatu, já osobně mám nejraději variantu mít PDB přímo v rámci FC (pro příklad třeba toto Kakute https://www.aliexpress.com/item/32959634701.html ), a regly samostatné. To 4-in-1 je sice na pohled krásné, jen jaksi jeden odešlý regl znamená měnit vše, což zas tak idylické není :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba 250 FPV pro začátečníka
PříspěvekNapsal: pon 22.07.2019 15:31 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2009
Příspěvky: 418
tomashr píše:

No, třeba změnu motorů ale pokládám za blbost, to je právě klasický syndrom fóra Rotorama, kde převládají "copter fanatici", tak pro ně není RacerStar dost dobrý. Osobně jsem přesvědčen, že zrovna pro první kroky je RacerStar 2205 2300kV téměř ideální volba, vydrží dost, náhrada poškozeného po ráně je přitom za směšnou cenu.

Co se týče ESC a PDB, tam je to na delší debatu, já osobně mám nejraději variantu mít PDB přímo v rámci FC (pro příklad třeba toto Kakute https://www.aliexpress.com/item/32959634701.html ), a regly samostatné. To 4-in-1 je sice na pohled krásné, jen jaksi jeden odešlý regl znamená měnit vše, což zas tak idylické není :-(


Ahoj,

jek je psáno v citaci. K těm RacerStarum mam pouze jedinou výtku a, že mi jich pod rukama prošlo (běžně je do začátku opravdu dáváme a v pohodě)a sice to, že poměrně dost často dochází k vypadnutí segrovky držící hřídel motoru a odlétnutí rotoru. Pokud dohledáš rotor (většinou je poblíž) a máš třeba izolepou přelepenou spodní centrální díru pod motorem a zachráníš segrovku, nandáš a letíš dál. Nebo mít zásobu segrovek. :) Motory Readytosky RS2205 2300KV jsou obdobné (nečekat úplný zázrak, ale stačí) a tento nešvar nemají.
ESC s PDB je skoro samozřejmostí. 4v1 bych opět opakoval to co je v citaci. Pro mlácení o zem kupuji po x kusech HGLRC BS30A - sice, když ho dobře trefíš, zahoří, ale jinak taky OK a cena dobrá.
Vše, už tu bylo probráno x krát. Ale " s citem" ne s potřebu si honit triko, tak jak tomu bývá zcela pravidlem na FB skupinách.

iF

_________________
FPVMANIA - MOTHER COPTER - FLY or DiE
Oficiální distributor Armattan Quads pro ČR
fpvmania.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba 250 FPV pro začátečníka
PříspěvekNapsal: úte 06.08.2019 20:04 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.5.2018
Příspěvky: 25
Něco podobného jsem stavěl.

Jenom bych doporučil hned na začátku jednu drobnou komponentu navíc: bzučák. Nevím, kde budeš létat, ale jakmile je trochu větší tráva, tak se to fakt blbě hledá ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba 250 FPV pro začátečníka
PříspěvekNapsal: čtv 11.06.2020 7:19 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2006
Příspěvky: 99
Bydliště: Vysočina
Souhlasím. Při létání v přírodě je bzučák podle mě absolutní nutností. Navíc doporučuji jej uložit tak, že bude ze všech stran chráněn. Jednou se mi stalo, že při létání mezi stromy mi stroj dopadl zádama na větev, kde jsem měl připásaný bzučák. Byla to taková prda, že se mechanicky poškodila a následně shořela baterka bzučáku. Takže nejen že jsem málem zapálil borový háječek (naštěstí to jenom začudilo a zasmrdělo), ale ještě navíc jsem pak půl hodiny hledal stroj v trávě (jekož beeper samozřejmě přišel o napájení). :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz