Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: dvouslozkova barva na Oracover
PříspěvekNapsal: pon 15.07.2019 19:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Mam dotaz zda bude drzet dvouslozkova barva na oracoveru. Strikal jsem ted haubnu ale je to lehce jiny odstim. Jsem vzal na michani jinou folii a lehce jsem netrefi lodstin. Napadlo me, ze bych teda udelal prostrik od haubny ke kabine tou dvouslozkovou barvou. a udelat prechod do ztracena. Zajimalo by me ale zda bude ta barva na oracoveru drzet. Pokud ne tak to ani zkouset nebudu.

A druhy dotaz je co pouzit jako potah modelu v pripade, ze bych jej chtel priste kompletne striknout do barev. To znamena ze jedna hlavni barva a potom pomoci maskovacich folii vystrikat design. Je to akrobat konstrukcni stavby, tak ze je to hodne odlehceno a nejsou ani na kridlech plne potahy z balzy (stavba je Extra 300 od p. Urbance). Nekde jsem nasel ve foru tento postup pri stavbe Vertiga 3M, ale nemohu si vzpomenout co tam daval za potah a ani to nemohu dohledat. Na WWII co ted stavim to je jasne. Tam mam kompletne tuhe potahy z balzy na celem letadle, tak ze pujde slabe sklo, plnic a po vybrouseni to jeste striknu plnicem a cele do jedne zelene barvy a dekaly nastrikat airbrushem.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: dvouslozkova barva na Oracover
PříspěvekNapsal: pon 15.07.2019 22:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
tak ta otazka na to platno misto oracoveru je POTAHOVÉ PLÁTNO CECONITE Light-2, tak a ted ta barva. Nechce se mi michat a zkouset to vedle a potom znovu, ale asi to zkusim a uvidim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: dvouslozkova barva na Oracover
PříspěvekNapsal: pon 15.07.2019 23:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak si dojdi k nějakýmu Auto-lako-míchačoj, on se ti koukne na fólii kukátkem a nakvedlá dvousložkovou barvičku na míru. Taky jsem to tak dělal.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: dvouslozkova barva na Oracover
PříspěvekNapsal: úte 16.07.2019 5:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.1.2014
Příspěvky: 43
Bydliště: Bojov, Praha západ
Obrázky: 0
Ahoj
zrovna teď jsem řešil stejný problém, oracovel jsem nastříkal, přesně jak chceš ty. Ze začátku to bylo bezvadné, měl jsem s toho dobrý pocit. Bohužel jen do chvíle. kdy jsem zůstal v těch vedrech co byly celý den na letišti. Sluníčko zvedlo folii a začal problém, jak ji znovu napnout. Jak to dopadlo je na foto, a skončilo to novým potahem kabiny. Další problém byl, že barva na folii zrovna moc nedržela, sice vydržela běžný provoz, ale musel si na ni sahat jak na peříčko. To by možná šlo vyřešit, stříknutím základu na plasty, to jsem neudělal, ale je to jen moje myšlenka. Takže za mě to nedoporučuji, třeba někdo má jiné zkušenosti, ale mě se to nepovedlo. Co se týká plátna, tak nemám zkušenosti.


Přílohy:
IMG_0916[1].JPG
IMG_0916[1].JPG
[ 56.84 KiB | Zobrazeno 1725 krát ]

IMG_0917[1].JPG
IMG_0917[1].JPG
[ 73.54 KiB | Zobrazeno 1725 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: dvouslozkova barva na Oracover
PříspěvekNapsal: úte 16.07.2019 13:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
diky za fotky. Tak to zkouset asi anui nebudu. Ja bych to nemel asi tolik strikane. Slo mi pouze o prostrik.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz