Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Šad Z-50 vs. LM model Z-526
PříspěvekNapsal: stř 11.09.2019 19:20 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.10.2013
Příspěvky: 28
Pánové, dovedl by mi někdo porovnat tyhle dvě letadla po stránce letových vlastností? Zajímá mě který je hodnější, víc odpouští...
Vybírám vhodnější variantu pro malýho kluka pod dozorem na kabelu, základní požadavek je tedy aby se líbilo a holt to budu mít o to těžší :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Šad Z-50 vs. LM model Z-526
PříspěvekNapsal: stř 11.09.2019 19:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Tady bude asi každá rada drahá :D .Z-50 LS od Šad model mám,je to pohodové éro,obratné,nezáludné,jen na přistání se musí trošku rychleji.Dá se koupit nabarvený model,takže je s tím míň práce jako s éry od LM model.Stačilo si ještě trošku pohrát s barvičkami a myslím že vypadá hezky-dal jsem zde pár fotek.A od LM model dokončuji Z-226 XL,je to již 3.model od tohoto výrobce a jsem taky velmi spokojen-s kvalitou stavebnice i letovými vlastnostmi.526 nemám,ale myslím si,že letové vlastnosti budou asi podobné.Asi to bude chtít vybrat podle toho,co se více líbí.Taky záleží,jestli chceš éro s podvozkem nebo bez,Z-50 podvozek má,u 526 ho budeš muset udělat.Já myslím,že ideální bude koupit obě a pak porovnávat. :)A pokud koupíš Z-50 LS v EKO verzi za 770Kč,případné rány nebudou tolik "finačně bolet"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šad Z-50 vs. LM model Z-526
PříspěvekNapsal: čtv 12.09.2019 7:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
LM jsem viděl na jaře lítat ,ale nějak jsem se neptal jak to chodí / jsme debatovali nad čmelakem užasne letadlo..../ dle věmu to litalo moc krasně a pristaní mi prislo v pohodě v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šad Z-50 vs. LM model Z-526
PříspěvekNapsal: čtv 12.09.2019 8:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2007
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 10
Zdravím,
Asi neodpovím úplně na otázku, ale k popisovanému účelu se nejvíc hodí Mustang od ŠADu. Oba Z-50 a Z-526 mají rychlejší profily a pokud si dobře vzpomínám, tak Z-50 má symetrický, čili se musí neustále řídit. K Mustangovi je zde dost dlouhé vlákno.
Radovan


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šad Z-50 vs. LM model Z-526
PříspěvekNapsal: čtv 12.09.2019 8:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.10.2013
Příspěvky: 28
Já tu padesátku mám taky a je fajn. Jedna nevýhoda oproti kraťasovi pro můj účel je právě ten podvozek. Mám dojem, že sedat na břicho by pro kluka mohlo být snazší. S barvičkama si vyhrajeme, s tím se počítá. Tu 526 jsem nezkoušel, tak proto se ptám, jak lítá. Jinak jsem rád, že má kluk dobrý vkus na éra (Zlíny) :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šad Z-50 vs. LM model Z-526
PříspěvekNapsal: čtv 12.09.2019 8:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Ten Mustang je určitě vhodná volba,jenže tazatel má zřejmě zájem o akrobatický letoun.Nemyslím,že by se Z-50 musela pořád řídit,je to hodné éro,lítá "skoro sám",ale samozřejmě to není začátečnické éro.Zatím jsem u něj nezpozoroval nějaké záludnosti,bez problémů se dá přistávat i bez motoru.Přistání na břicho bude určitě snazší,nehrozí vylomení podvozku.Záleží jak je kluk šikovný,časem určítě bude chtít "kolečka".Slušný akrobat je i Extra 330 SC od Va-modlels.Podvozek lze pro začátek jednoduše sundat a přistávat na břicho,jen je dražší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šad Z-50 vs. LM model Z-526
PříspěvekNapsal: čtv 12.09.2019 9:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.10.2013
Příspěvky: 28
Díky za tip na Mustanga.
O akrobacii moc nejde, je to opravdu začátečník. Jde o to, že jsme spolu něco málo nalítali na simulátoru a Zlíny byli favoriti ve výběru letadel.
Ano, jdeme hlavou proti zdi a přeskakujeme kroky ušatých větroňů. Je hodně těžký, aby kluk u něčeho chvili vydržel, nemá tátu a výchova nic moc, tak potřebuju, aby to éro bylo fakt hezký a "to jeho". Byť ho třeba rozbije a vrátíme se na začátek vývoje. Důležitý je zaset semínko.
A i z těchto důvodů je pořízovací cena taky celkem důležitý kritérium


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šad Z-50 vs. LM model Z-526
PříspěvekNapsal: čtv 12.09.2019 10:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2007
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 10
Tím spíš bych hlasoval pro Mustanga. Asi jsem se špatně vyjádřil, Z-50 nemá samostabilizační tendence, protože má symetrický profil. Kam ji namíříte, tam letí.
Radovan


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šad Z-50 vs. LM model Z-526
PříspěvekNapsal: čtv 12.09.2019 10:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Já s tím Mustangem souhlasím,je to klidnější,pohodovější éro...jen je někdy těžké o tom přesvědčit začátečníka...navíc když má rád naše éra-Zlíny jako já :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šad Z-50 vs. LM model Z-526
PříspěvekNapsal: čtv 12.09.2019 11:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.10.2013
Příspěvky: 28
No a já taky :D takže chápu a podporuju i když si dělám do vlastního hnízda.
Jen pro upřesnění-bavíme se o tom menším mustangovi z nabídky, že?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šad Z-50 vs. LM model Z-526
PříspěvekNapsal: čtv 12.09.2019 11:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
No já myslím,že LM vyrábí Mustanga jenom v jednom rozpětí.Ale pro začátečníka je určitě vhodnější větší éro.Tak když máte oba tolik rádi ty naše "Zlínky",nebyl by třeba vhodnější ten Z-226 1300 mm?Navíc když jsi zkušený a začátečník bude na kabelu? :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šad Z-50 vs. LM model Z-526
PříspěvekNapsal: čtv 12.09.2019 12:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2007
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 10
Myslel jsem Mustangu od ŠADu a sice tohoto http://sad.okdar.net/mustang.html :)
Radovan
MikePapa píše:
No a já taky :D takže chápu a podporuju i když si dělám do vlastního hnízda.
Jen pro upřesnění-bavíme se o tom menším mustangovi z nabídky, že?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šad Z-50 vs. LM model Z-526
PříspěvekNapsal: pát 13.09.2019 8:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.12.2016
Příspěvky: 298
Bydliště: Liberec
Pokud je to pro malého kluka a tatínek nechce mít pořád ruce od lepidla, radši bych volil hornoplošníka. Step-One (https://www.rc-factory.cz/letadla/komplety/rc-factory-kompletni-set-pro-uplne-zacatecniky-3) se asi líbit nebude. Ale Super Decathlon (https://www.zoomport.eu/shop/RC-MODELY-a-PRISLUSENSTVI/RC-modely-letadel/Cvicne-modely/Super-Decathlon-ARF-elektro-Yellow--263010000018263340200.aspx) by i vzhledově vyhovoval.
Ale pokud to bude na kabelu učitel-žák, tak tam by asi vyhověl i dolnoplošník, ale klučina bude muset čekat na tatínka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šad Z-50 vs. LM model Z-526
PříspěvekNapsal: stř 18.09.2019 11:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2010
Příspěvky: 188
Zdravím,
Pokud můžu poradit jako výrobce, tak Z-526 AFS ve verzi XL je rychlejší model, který létá pohodovou, maketovou akrobacii na ne příliš vysoké rychlosti. Jde házet z ruky a pokud nemám k dispozici dráhu startují i přistávám se zataženým podvozkem. Lítání s 526 mám raději než s 226. Ale na blbnutí a létání prakticky kdekoli bych určitě doporučil malou Z-526. Z-50 od Šadu jsem bohužel nelítal.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz