Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 14.11.2019 18:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.8.2017
Příspěvky: 107
Bydliště: Nejdek
Obrázky: 4
Ahoj určitě nejsem asi první kdo tu žádá o pomoc s výběrem rádia ale těch vláken je tu tolik že snad nikdy neprojedu. Chci si koupit nové rádio protože ta čínská byla chyba na flysky jsem spadl zůstaval mi vyset gimbal na radiolinku mi odešel knoflík na ovládání vlastně všeho. Vyhodil jsem za to tak 5000,- s přijímačema a už dost. Chci to dělat trochu pořádně tata si pořídil taranise q7 open tx pro mě zaležitost nervů. Pokukuji po ověřené značce spektrum libí se mi DX8 2G ale našel jsem tu o spektru spoustu zpráv o tom jak sou poruchové a nechci vyhodit dalších 8000,- do kanálu. Na futabu nemám! Napíšete mi někdo zkušenosti se spektrem nebo nějakou jinou eventualitu v teto cenové relaci? Děkuju

_________________
q450 copter, samokřídlo 750, zeta z-84, wizard x220, rcfactory flash, sky surfer 1400, Hacker P51d,


Naposledy upravil kodynejdek dne pát 15.11.2019 13:15, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechci Taranis co mi poradíte?
PříspěvekNapsal: čtv 14.11.2019 19:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
Jsi si jistý, že nebyla spíše chyba někde v instalaci? Ono 99% lidí, řekne, spadl jsem na blbý rádio...a pak se člověk mrkne do modelu a uvidí, prasecky nakrimopvany konektory, kde má být izolace je holá měď, která se při určitých obratech může dotknout jiné živé části a tím zresetovat přijímač atd... Osobně jsem používal jak Flysky I6i sAFHDS 2A protokolem a fungovalo to naprosto spolehlivě. Jinak pokud si chceš vyhnout čínským vysílačům...to je těžká věc, vesměs všichni vyrábějí v Číně. Nicméně ono jde spíš o tohle... Když dáš ultimátum vyrob něco do pětistovky tak to ojebe Číňan stejně jako Němec, Rus, Američan, to je úplně jedno. Pokud dáš rozumnou cenovou hranici, tak Číňan dokáže vyrobit stejně kvalitní výrobek jako ti ostatní a možná spíš lepší, protože se nebojí zavádění nových technologií. Dnes je Čína digitální velmoc, protože před nějakým časem koupila mozky všech možných oborů. Co se týče Spektra. Měl jsme tu na opravu DX8 cca dva tři roky starou a můžu říct, že když jsem to otevřel, tak mě málem jeblo. Protože kdybych takovouhle práci odevzdal při "praktických" našemu mistrovi na škole, tak mě kopne do prdele a nechá mě to předělat. Odkapaný cín, podivně poblitá dpska lakem, ne v jedné vrstvě ale prostě tak nejak zablito... a co jsem teda čuměl nejvíc, tak vesele nastavené dráty, ne kabely, ale normálně žíly od kniplů do konektoru. Prostě normálně drát uprostřed nastavený a stažený smrštilkou...Takže jestli za tohle chtějí osum tisíc či kolik, tak asi upadli na znak.... Je možný že to byl třeba jen tenhle kus. nicméně cedulky "pass" jako že prošlo testem mě teda moc neuklidnily...Taková je moje zkušenost, takže já bych nešel do Spektra ani do nižší řady Hitec, to jsem měl rozdělané taky, sice to není takový zvěrstvo, ale dílenské zpracování taky žádný rocknroll. Já používám Taranis plus a jsem spokojen. Ten jsem měl otevřen taky a proti výše zmíněným je to uspořádané jak v pokojíčku... Ale pokud nevyhovuje Open TX, tak to respektuji... Mě to naopak přijde naprosto přirozené

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechci Taranis co mi poradíte?
PříspěvekNapsal: čtv 14.11.2019 19:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Vysílače Spektrum (černé G2, DSMX) jsem měl a vždy naprosto bez problémů. Menu v AJ, hlášky a telemetrie ale česká, v dobré kvalitě. DX6, DX8 jsou určitě k doporučení. Dále jsem létal Aurory, vynikající, ale už se jenom doprodávají. U OpenTX se budou názory vždy lišit, téma na dlouhé večerní rozpravy. Komu styl OpenTX nevadí a pochopí ho, bude spokojený. Měl jsem Horus X10S s FrsOS, druhým volitelným šablonovým systémem. Vyhovoval mě, ale přijímače řady "S", zlobily s nízkou kvalitou příjmu a telemetrií. Nižší řady Futab jsou cenově výhodné - F6K, 10J, stojí bezesporu za povšimnutí.

Za mě Spektrum DX 6, 8 G2, Hitec - Flash 7 - 8, Futaba F6K, 10J (F12K), Frsky Taranis Plus 2019, Horus X10 Access. Graupnery neznám, Jeti (DS 12) jsou špičkové, ale pro začínajícího modeláře drahé.


Naposledy upravil Petronel dne čtv 14.11.2019 19:46, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechci Taranis co mi poradíte?
PříspěvekNapsal: čtv 14.11.2019 19:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Paolo-K píše:
Jsi si jistý, že nebyla spíše chyba někde v instalaci? Ono 99% lidí, řekne, spadl jsem na blbý rádio...a pak se člověk mrkne do modelu a uvidí, prasecky nakrimopvany konektory, kde má být izolace je holá měď, která se při určitých obratech může dotknout jiné živé části a tím zresetovat přijímač atd... Osobně jsem používal jak Flysky I6i sAFHDS 2A protokolem a fungovalo to naprosto spolehlivě. Jinak pokud si chceš vyhnout čínským vysílačům...to je těžká věc, vesměs všichni vyrábějí v Číně. Nicméně ono jde spíš o tohle... Když dáš ultimátum vyrob něco do pětistovky tak to ojebe Číňan stejně jako Němec, Rus, Američan, to je úplně jedno. Pokud dáš rozumnou cenovou hranici, tak Číňan dokáže vyrobit stejně kvalitní výrobek jako ti ostatní a možná spíš lepší, protože se nebojí zavádění nových technologií. Dnes je Čína digitální velmoc, protože před nějakým časem koupila mozky všech možných oborů. Co se týče Spektra. Měl jsme tu na opravu DX8 cca dva tři roky starou a můžu říct, že když jsem to otevřel, tak mě málem jeblo. Protože kdybych takovouhle práci odevzdal při "praktických" našemu mistrovi na škole, tak mě kopne do prdele a nechá mě to předělat. Odkapaný cín, podivně poblitá dpska lakem, ne v jedné vrstvě ale prostě tak nejak zablito... a co jsem teda čuměl nejvíc, tak vesele nastavené dráty, ne kabely, ale normálně žíly od kniplů do konektoru. Prostě normálně drát uprostřed nastavený a stažený smrštilkou...Takže jestli za tohle chtějí osum tisíc či kolik, tak asi upadli na znak.... Je možný že to byl třeba jen tenhle kus. nicméně cedulky "pass" jako že prošlo testem mě teda moc neuklidnily...Taková je moje zkušenost, takže já bych nešel do Spektra ani do nižší řady Hitec, to jsem měl rozdělané taky, sice to není takový zvěrstvo, ale dílenské zpracování taky žádný rocknroll. Já používám Taranis plus a jsem spokojen. Ten jsem měl otevřen taky a proti výše zmíněným je to uspořádané jak v pokojíčku... Ale pokud nevyhovuje Open TX, tak to respektuji... Mě to naopak přijde naprosto přirozené


Spektra jsem měl otevřené (DX6,7,9) a naprosto bez problémů, velmi dobré zpracování. předchozí DSM2 neznám. Je otázka, jestli opravovaná DX8 už nebyla několikrát "odborně" opravovaná ...
V Ćíně se vyrábí většina vysílačů, záleží na výrobci, jak si tam výrobu pohlídá a jakou má výstupní kontrolu. Měl jsem Jeti DC-16 (přecházím na DC-24) a vím, že Číňan určitě neodvede lepší práci.
Viděl jsem rozdělaného pultového Taranise-E a kvalita to rozhodně nebyla. Můj Horus X10S byl ale již lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechci Taranis co mi poradíte?
PříspěvekNapsal: čtv 14.11.2019 20:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.8.2017
Příspěvky: 107
Bydliště: Nejdek
Obrázky: 4
Zapojeni bylo ok přisel jsem na to náhodou na simulatoru pak az mi došlo ze corzar šel k zemi ne mou vinou ale kvůli vysílačce dal jsem si monitor kanálů a ejhle když sem protože lítám mód jedna při určitém plynu zatáhl křidélka přesto že knipl už byl zpět ve středu kanál se líně a pomalinku vracel se zpožděním jasně dá se tam vyměnit knipl ale věřil by někdo dál takové vysílačce? A ano koukal jsem na Taranis X9D plus SE s halákama jako super čeština i mluví ma šachtu na moduly za ty prachy no jako bomba ale na blbí samokřídlo o dvou servech abych vystudoval vysokou a cena přijímačů taky žadná lidovka. A jo jako nic proti číně jen hledám lepe řečeno vyšší třídu.

_________________
q450 copter, samokřídlo 750, zeta z-84, wizard x220, rcfactory flash, sky surfer 1400, Hacker P51d,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechci Taranis co mi poradíte?
PříspěvekNapsal: čtv 14.11.2019 20:44 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Podělat se může všechno. Mám DX8 a zalomil se mi volič. Vtavil jsem ocelovou hřídelku a je klid.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechci Taranis co mi poradíte?
PříspěvekNapsal: čtv 14.11.2019 20:52 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.8.2017
Příspěvky: 107
Bydliště: Nejdek
Obrázky: 4
Velká pravda ale je že do Taranise koupím multiprotokol a nemusím vyházet všechny přijímače co doma mam. Je to zapeklité můj známí zase a to je třetí generace leteckých modelářů tvrdí ze když na závodech vidí někoho s helinou za padesát s tanisem v ruce jímá ho hrůza :lol:

_________________
q450 copter, samokřídlo 750, zeta z-84, wizard x220, rcfactory flash, sky surfer 1400, Hacker P51d,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechci Taranis co mi poradíte?
PříspěvekNapsal: čtv 14.11.2019 20:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
kodynejdek píše:
Zapojeni bylo ok přisel jsem na to náhodou na simulatoru pak az mi došlo ze corzar šel k zemi ne mou vinou ale kvůli vysílačce dal jsem si monitor kanálů a ejhle když sem protože lítám mód jedna při určitém plynu zatáhl křidélka přesto že knipl už byl zpět ve středu kanál se líně a pomalinku vracel se zpožděním jasně dá se tam vyměnit knipl ale věřil by někdo dál takové vysílačce? A ano koukal jsem na Taranis X9D plus SE s halákama jako super čeština i mluví ma šachtu na moduly za ty prachy no jako bomba ale na blbí samokřídlo o dvou servech abych vystudoval vysokou a cena přijímačů taky žadná lidovka. A jo jako nic proti číně jen hledám lepe řečeno vyšší třídu.


Tak bych to asi nebral, závady se dějí i na Tx vyšších až nejvyšších tříd. Vyměníš/necháš si vyměnit knipl a letíš dál. Sám za sebe bych si ale koupil lepší rádio, pokud u toho vydržíš, stejně Tě to nemine. Nakonec to ani nebude dražší, když přecházíš na lepší, tratíš prodejem předchozího.
Taranis Plus 2019 SE je určitě za tu cenu perfektní, přijímače a senzory za hubičku, podívej se na cenu u ostatních značek ... Čeština a česká telemetrie je bezchybná. Taranis je slušný tx, Horusy jsou samozřejmě lepší a dražší. Navíc má české zastoupení, se zárukou a opravdu dobrým servisem, což není vůbec špatné.
Obecně vyšší třída Tx jsou až např. Futaby 16SZ, 18SZ, Jeti DS/DC, Graupnery MZ/MC 26, 32 apod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechci Taranis co mi poradíte?
PříspěvekNapsal: čtv 14.11.2019 21:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
kodynejdek píše:
Velká pravda ale je že do Taranise koupím multiprotokol a nemusím vyházet všechny přijímače co doma mam. Je to zapeklité můj známí zase a to je třetí generace leteckých modelářů tvrdí ze když na závodech vidí někoho s helinou za padesát s tanisem v ruce jímá ho hrůza :lol:


Pokud lítáš rekreačně, pro zábavu, tak Taranis určitě nezklame a neřešil bych, co kdo říká. Měl jsem hodně Tx, a byl vždycky spokojený. Vysloveně něco laciného bych asi nekoupil, ale buď u RC Studia, nebo další značky u nás na trhu. Každý máme svoje potřeby, rádio Ti musí sednout včetně ovládání, není to jenom o počtu tlačítek a hejblátek. Určitě je ale důležité si zjistit, kdo a čím lítá v Tvém okolí a v jakém módu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechci Taranis co mi poradíte?
PříspěvekNapsal: čtv 14.11.2019 21:10 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.8.2017
Příspěvky: 107
Bydliště: Nejdek
Obrázky: 4
No všechno je to pravda ja vím koukal jsem ze taranise uz tu v čechách vážně dělá a je jen o 600-700 dražší než třeba na bangoodu což je pusinka za jistotu a záruku že je to komu omlátit o hlavu :lol: no asi začnu projíždět vlákna openTX možná to pochopím na flysky se mi líbila ta jednoduchost. To taranis nemá kdyby někde byly předdefinované modely jako křidlo nebo jednoduchej akrobat šablona co se jen upraví.

_________________
q450 copter, samokřídlo 750, zeta z-84, wizard x220, rcfactory flash, sky surfer 1400, Hacker P51d,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechci Taranis co mi poradíte?
PříspěvekNapsal: čtv 14.11.2019 21:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
kodynejdek píše:
No všechno je to pravda ja vím koukal jsem ze taranise uz tu v čechách vážně dělá a je jen o 600-700 dražší než třeba na bangoodu což je pusinka za jistotu a záruku že je to komu omlátit o hlavu :lol: no asi začnu projíždět vlákna openTX možná to pochopím na flysky se mi líbila ta jednoduchost. To taranis nemá kdyby někde byly předdefinované modely jako křidlo nebo jednoduchej akrobat šablona co se jen upraví.


Určitě jsou někde předdefinované šablony a nastavení pro OpenTX. Myslím, že ale stačí se podívat na YT, na videa Richarda Mrázka - RIMRA, který naprosto dokonale vysvětluje programování na desítkách videích.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechci Taranis co mi poradíte?
PříspěvekNapsal: čtv 14.11.2019 21:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.12.2013
Příspěvky: 105
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 4
Nechceš si to po sobě celý přečíst? Není věta aby jsi nehanil Frsky...Tak co vlastně chceš? Dej si facku...

_________________
historickemodely.cz
QUEEN BEE 1950,ORION 1943,ADMIRÁL,RED RIPPER 1940,SOKOL,HURIKÁN 1940...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechci Taranis co mi poradíte?
PříspěvekNapsal: čtv 14.11.2019 21:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Nazov vlakna, nechcem Taranis... Vysledok, vsetci radia Taranis. :mrgreen:

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechci Taranis co mi poradíte?
PříspěvekNapsal: čtv 14.11.2019 22:10 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.8.2017
Příspěvky: 107
Bydliště: Nejdek
Obrázky: 4
No taky koukám že ste mě asi převrátili na taranis víru :lol:

_________________
q450 copter, samokřídlo 750, zeta z-84, wizard x220, rcfactory flash, sky surfer 1400, Hacker P51d,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechci Taranis co mi poradíte?
PříspěvekNapsal: čtv 14.11.2019 22:18 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.8.2017
Příspěvky: 107
Bydliště: Nejdek
Obrázky: 4
Ja to nehaním jen říkám že je to složitější a zase neřekl sem že pro ní běžím.

_________________
q450 copter, samokřídlo 750, zeta z-84, wizard x220, rcfactory flash, sky surfer 1400, Hacker P51d,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz