Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Orange R720X měření napětí
PříspěvekNapsal: pát 15.11.2019 10:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Nazdar všem, měl bych jeden dotaz k tomuto přijímači pro DSM2/DSMX - https://hobbyking.com/en_us/orangerx-r7 ... tore=en_us

Vše šlape perfektně včetně přenosu telemetrie, ale nějak se mi nedaří dobrat se jasné reakce, jak je to s připojením čidla pro napětí pohonné baterie. Je možné do bočního konektoru připojit plné napětí (jako to má u podobného konektoru Futaba) anebo se musí udělat externí dělič (jako to má třeba FrSky)?

Hledal jsem a našel jsem bohužel zmiňované obě varianty, fotky originální sondy spíš působí dojmem, že tam externí dělič není, ale úplně jistý si nejsem.
Máte to někdo vyzkoušené s jistotou? Holt se případně pustím do výzkumu, ale potěšilo by, kdyby někdo věděl rovnou.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Orange R720X měření napětí
PříspěvekNapsal: pát 15.11.2019 10:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1710
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Mám R920X a 3S Lipo napřímo bez děliče funguje ok.Tohle ale vyzkoušené nemám... Battery voltage (up to 52VDC) – connect directly to the battery pack up to 12S.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orange R720X měření napětí
PříspěvekNapsal: pát 15.11.2019 10:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Díky, mě by mělo stačit 3s, takže to samé jak u tebe, to vypadá slibně.
Mimochodem Futaba má ten měřící kabel udělalný tak, že dělič je interní jako tady (tuším "jen" do 25V), a přímo v kabelu vlastně není nic, je v něm ale zařazena elektronická pojistka cca 1A. To mi přijde chytré a samozřejmě se dá použít i u Spektra, FrSky atd. - při měření to bere tak 1-2mA, ale kdyby nastal zkrat, vyhoření děliče či a něco takového, tak to pojistka odpojí a je slušná šance, že let bude bez měření pokračovat bezpečně dále.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orange R720X měření napětí
PříspěvekNapsal: pát 15.11.2019 10:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1710
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
tomashr píše:
Díky, mě by mělo stačit 3s, takže to samé jak u tebe, to vypadá slibně.
Mimochodem Futaba má ten měřící kabel udělalný tak, že dělič je interní jako tady (tuším "jen" do 25V), a přímo v kabelu vlastně není nic, je v něm ale zařazena elektronická pojistka cca 1A. To mi přijde chytré a samozřejmě se dá použít i u Spektra, FrSky atd. - při měření to bere tak 1-2mA, ale kdyby nastal zkrat, vyhoření děliče či a něco takového, tak to pojistka odpojí a je slušná šance, že let bude bez měření pokračovat bezpečně dále.

Čteš mě myšlenky.Plné napětí pohoné aku pustit do Rx bez jištění je pěkná čuňárna. :roll:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orange R720X měření napětí
PříspěvekNapsal: stř 24.03.2021 18:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.4.2011
Příspěvky: 109
Bydliště: Jindřichův Hradec, ČR
Ahoj pánové,
prosím, jak se jmenuje oficiálně ten konektror na čidle napětí baterie pro orange R720X? Nedaří se mi to najít podle obrázku v žádné z prodejen součástek a doma jsem ho také bohužel z ničeho nevyštrachal.
Děkuju.

Jirka


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz