Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Supermaster
PříspěvekNapsal: pon 13.01.2020 7:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2005
Příspěvky: 948
Bydliště: Košice
nejako sa rozmohol trend stavania Supermastra - mam info uz od tretieho cloveka co to ide stavat.

Mate niekto original farebnu schemu Jozovho lietadla z tejto fotky ?

Zhora a zboku je to asi jasne...ale ake to bolo od spodu ?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Supermaster
PříspěvekNapsal: pon 13.01.2020 12:49 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4776
Bydliště: SK Bratislava
Ak sa dobre pametam, tak rovnake z oboch stran, ale neboli tam pismenka ale davam tomu tak 80%, bol by som vtedy prekvapeny keby to bolo ine a prekvapeny som nebol (na start sa to prevracalo, takze som to vidaval casto)

predtym ako to zacnes stavat, musis sa zmierit z 2ma vecami

1/ lieta to dobre ked je to LAHKE ... myslim tym LAHKE ... naozaj lahke :-P

zabudni na sucasne vahy, chcelo by to tak do 1300. Ked som to mal za 1400 tak som to bral ze sak je tam 6,5ka, hadam to nejako poleti :mrgreen:

2/ vo vetre sa priprav na stihacku :- ))) ... vo vetre sa mi zacalo dobre lietat az ked som si postavil Juno :- )))))))) ... to som zacal byt vetrovy king v TSMku (v porovnani so supermastristami)

ten eroplan ma proste dizajnovo skoro 60 rokov, nemozes cakat ze to poleti ako nove modely ... ale ... tiez by som do toho siel, keby to nemalo aspon tu pevnu smerovku, ta to uplne dskvalifikuje, dokonca tu mam aj pripravenu 6,5ku Nelsona vo vahe 3,5ky MVVS ... mozno ... raz ... az sa mi bude chciet namalovat diely na frezu :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Supermaster
PříspěvekNapsal: sob 18.01.2020 9:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Igor, a aký typ poťahu je z hľadiska váhy najvýhodnejší? Modelspan, či iný papier sise je väčinou ľahší, ale ak k nemu pribudnú vrstvy nástrekov farieb a nehovoriac o laku proti palivu, tak to dosť oťažie. Fólia však tiež moc ľahká nie je a nedodá draku dodatočnú tuhosť. Predpokladám, že Gábriš používal papier a aj konštrukcia draku tomu zodpovedá.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Supermaster
PříspěvekNapsal: sob 18.01.2020 10:51 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4776
Bydliště: SK Bratislava
No vidis, naco sa pytas ked vsetko vies :- PP

Tu farbu tam musis mat vo vsetkych pripadoc, takze ju z rovnice mozes vyhodit.

Folia je pruzna, takze tuhe kridlo pre foliu potrebuje tuhsiu konstrukciu. A samotna folia (ked zoberies napriklad priehladne verzie ktore nemaju tu hrubu vrstvu farby) nie je lahsia od lakovaneho papiera.

Ano potrebujes odolnost proti palivu, ale: v sucasnosti su farby uz odolne proti palivu s dobrou krycou schopnostou, takze vyhoda folie sa straca, navyse ona sama tak celkom odolna nie je, pretoze zateka na miestach kde su prekryvy.

Takze ja by som to videl tak, ze ak chces konstrukcne kridlo typu suprmaster, tak jedine klasicky papier. vyhodu folie vidim skorej v tom, ze ak to robi neskuseny modelar, ktory nevie urobit papierovy potah v slusnej kvalite (a naplacal by tam kilo gitu a farby), tak folia mu da mozno kusok lepsiu sancu a hlavne je rychlejsia. Zaplatis to vahou a tazko dosiahnutelnou presnostou (pokial to s papierom vies dobre) - nech robis co robis, ta folia si zije vastnym zivotom a model vlastne nikdy nezalietas, lebo staci ze na to zasvieti slnko v aute a po ftakach. Alternativou by mhol byt plny potah, to by tu foliu asi zniesol lepsie (z hladiska stability).

Ale stavat retro a nazehli to foliou .... ? :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Supermaster
PříspěvekNapsal: sob 18.01.2020 17:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
igorb píše:
ten eroplan ma proste dizajnovo skoro 60 rokov, nemozes cakat ze to poleti ako nove modely ... ale ... tiez by som do toho siel, keby to nemalo aspon tu pevnu smerovku, ta to uplne dskvalifikuje, dokonca tu mam aj pripravenu 6,5ku Nelsona vo vahe 3,5ky MVVS ... mozno ... raz ... az sa mi bude chciet namalovat diely na frezu :mrgreen:

Ale Igor, ja som si myslel, že Ty si už definitívne prešiel na elektromotory. :o
Ja som pred cca 10 rokmi tiež mal chvíľu také nutkanie, dokonca so si zohnal zoskenovaný plán, ale nakoniec som usúdil, že na "rozbitie" :oops: , pri mojich súčasných pilotážnych schopnostiach bude lepšie stavať niečo jednoduchšie. :roll:
No a ak sa pilotovi na tých tréningových modeloch podarí získať istotu, čo sebe povedať nemôžem, že by som sa nikedy v U-čkach dostal do tejto fázy, potom môže siahnuť po lepšom, samozrejme drahšom, alebo stavebne náročnejšom modeli. Otázkou však zostáva, či ho retro model nebude v ďalšom zdokonaľovaní zbytočne brzdiť, teda to vravím len s ohľadom na to, čo tu už napísal Igor, lebo ja to naozaj neviem posúdiť. Ale čo bráni urobiť mu pohyblivú smerovku? :wink: Ja však ani neviem akým spôsobom je u jeho modelov ovládaná ta smerovka, predpokladám, ze sa asi vychyľuje viac von z kruhu pri oboch maximálnych výchylkách, je to naozaj tak? :? Čo na to Igor? :wink:
Lenže ja mám stále v U-čkach panický strach z letu na chrbte a neviem sa s tým akosi vyrovnať, pričom s RC akrobatom som absolútne v pohode v akéjkoľvek polohe aj metr nad zemou. Možno to bude tým, že som kedysi dávno v tomto režime rozbil model (aj motor) a odvtedy mám akýsi psychický blok. V U-čkach som jednoducho nevylietaný. :|
Akosi mi ale chýba tím kolegov s ktorými by som chodil tie Učka trénovať a ani neviem kde, nemáme vhodnú plochu, na našom RC letisku je dráha široká len 20m. Na rozdiel od RC sa to samému lieta ťažko.

Ale ešte k tomu Supermasteru. Ja mám vyváženú spoľahlivo chodiacu Radugu-7, ktorá je tiež vo váhe 3,5kovej MVVSky. S tou som aj uvažoval do Supermastra, keď som ešte o ňom uvažoval.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Supermaster
PříspěvekNapsal: sob 18.01.2020 17:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
igorb píše:
No vidis, naco sa pytas ked vsetko vieš.

Ale stavat retro a nazehli to foliou .... ? :mrgreen:

Všetko nie, ale na fóliu mám rovnaký názor. Nemám ju rád. :x

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Supermaster
PříspěvekNapsal: sob 18.01.2020 18:11 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3950
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Citace:
Akosi mi ale chýba tím kolegov s ktorými by som chodil tie Učka trénovať a ani neviem kde, nemáme vhodnú plochu, na našom RC letisku je dráha široká len 20m. Na rozdiel od RC sa to samému lieta ťažko.


S akrobatom roky lietam sam a prevazne na plochach , kde na vzlet a pristatie mam iba polovicu upraveneho kruhu. Druha polovica je pouzitelna az od vysky cca 0,5 m nad zemou, niekedy sa to blizi az k 1m. Nie je to idealne ale co uz... ked ine moznosti mi pod nosom nerastu. :wink:

Ukazka (kvalita nic moc),ale pre predstavu, ako se lieta na takej ploche to snad bude stacit :



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Pozn. az minuly rok po dohode s majitelom pozemku sa mi podarilo dat plochu do stavu, ze uz mozem startovat a pristavat kdekolvek. Musel som dost bojovat o to ,aby mi traktoristi nepoorali ten usek pola, co je mimo povodne letisko. Ti ludia totiz maji problem pohnut volantom traktoru ... proste natura. Zatial dohovor dodrzuju a vyznaceny usek neposkodili. :)

Příloha:
letiste a pole  30_11_19_001.jpg
letiste a pole 30_11_19_001.jpg
[ 231.72 KiB | Zobrazeno 10317 krát ]


Příloha:
letiste a pole  30_11_19_002.jpg
letiste a pole 30_11_19_002.jpg
[ 219.23 KiB | Zobrazeno 10317 krát ]


Příloha:
letiste a pole  30_11_19_003.jpg
letiste a pole 30_11_19_003.jpg
[ 189.57 KiB | Zobrazeno 10317 krát ]


Příloha:
letiste a pole  30_11_19_004.jpg
letiste a pole 30_11_19_004.jpg
[ 254.57 KiB | Zobrazeno 10317 krát ]


Příloha:
letiste a pole  30_11_19_005.jpg
letiste a pole 30_11_19_005.jpg
[ 140.84 KiB | Zobrazeno 10317 krát ]



veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Supermaster
PříspěvekNapsal: sob 18.01.2020 19:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Samého ma to nebaví. Okrem toho, keby som tam lietal, tak blokujem celú dráhu pre RC lietačov. Na miestnom fotbalovom ihrisku som bol raz, ale správcovi sa to príliš nepáčilo. Navyše na 15m lanká to vychádza ešte s rozumnou rezervou, ale na 20metrových by som už mohol trafiť kovové zabradlie. Predpísaná šírka ihriska nie je v pravidlách striktne daná, má byť v rozsahu 45 až 90m a ja mám pocit, že to naše dedinské má iba tých 45m. Ak by som sa pri riadení trochu vzdialil od stredu (napríklad privetre musel pobehnúť, aby som zachoval ťah v lankách), tak to by bol už problém. S malým akrobatom na 2,5-3,5 cm3 samozrejme 15m stačí (s dvapolkou som lietal aj na 10 metrových, ale to sa mi už pomaly aj hlava točila), ale na poriadne litanie asi treba tie 20 metrové, či nie?

Tiež mi napadlo, aký používaš štartovací blokovací mechanizmus, keď teda lietaš sám? Nejakú závlačku ovládanú 3. lankom, alebo to máš na rádio, či po kábli?

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Naposledy upravil VTjr dne sob 18.01.2020 19:56, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Supermaster
PříspěvekNapsal: sob 18.01.2020 19:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
veka1 píše:
Ukazka (kvalita nic moc),ale pre predstavu, ako se lieta na takej ploche to snad bude stacit :

Ale hej, pristátie Ti vyšlo pekne na trávu. Vychádza to tak vždy, alebo sa niekedy netrafíš?
No a kvalita je uspokojivá na pochopenie toho, klz pri pristátií je pomalší, tak to na tom videu už dobre vidno, ale niektoré rýchle obraty za v tom videu strácajú.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Supermaster
PříspěvekNapsal: sob 18.01.2020 20:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Horšie je, že život je krátky a ja ledva stíham RC lietanie. :(
Boli sezóny, kedy som dal za rok aj 350 letov, tento rok možno 80 a už je to vidieť na výkone. Tak neviem či som do toho schopný ešte rozvíjať upútanú akrobaciu. :roll: Pre zábavu možno, ale na súťaž určite nie.

Inak, pravdou je, ako napísal Igor, ten môj Diablo je potiahnutý fóliou a tak ho každý prvý let znova a znova zalietávam (trimujem). :| Ale napríklad starý dvaapolkový Pony, má drak potiahnutý dvojvrstvou monofil + modelspan a lieta aj po viacerých zásadných opravách rovno ako šíp a nemusí sa trimovať. Lenže je to strašná "tehla". Už pri stavbe sa mi nepodarilo dodržať odporúčanú hmotnosť 1400g o celých +200g. Bolo to v dobách, kedy neboli ani simulátory ani káble učiteľ žiak, tak som hcel mať nerozbitný "ozembuch", čo sa inak celkom podarilo. EPP ozembuchy tiež neboli. A po poslednej veľkej oprave pred 10 rokmi pribudlo ďalších 250g (ale aj tým, že som pridal 4. servo a zväčšil smerovku). Ale s MVVS 2,5 GRR RC s rezonančným tlmičom to napriek letovke 1850g lieta pekne, aj sa s ním dobre štartuje hodom z ruky a pri pristáti bez motora krásne kĺže. Ten model pritom má už 37 rokov.
No, ja som skrátka nikdy nevedel stavať ľahké modely. :oops: Obávam sa, že keby som postavil Supermastra, tiež by z toho bola nakoniec tehla. :lol:

Ozaj, a čo si tak postaviť Supermastra ako RC variant? Skúšal to niekto? :o

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Supermaster
PříspěvekNapsal: sob 18.01.2020 20:38 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3950
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
VTjr píše:
Ale hej, pristátie Ti vyšlo pekne na trávu. Vychádza to tak vždy, alebo sa niekedy netrafíš?
No a kvalita je uspokojivá na pochopenie toho, klz pri pristátií je pomalší, tak to na tom videu už dobre vidno, ale niektoré rýchle obraty za v tom videu strácajú.




Nic mi nevyslo.... ( neni to nahoda) :roll:

Co vidis na videu,je rizeny proces. Ty vzlety a pristani musi vyjit vzdy ( jinou plochu ani model nemam) .. od toho tam je pilot a dela rozpocet, ne?

S akrobatem nelze letat stylem, ze neco vyjde a neco ne... to neni gumoid :lol:

Pointa toho videa je v tom, ze i na uzke draze se s [b]akrobatem[/b da vzletat, letat a pristavat bez vetsich problemu... tohle malokdo s tzv. uckaru pobira.

Napr. s Bazantem, ktereho meli skoro vsichni co hlasi ,ze litali v minulosti ucka, je takovy provoz dost nerealny.

Akrobat na rozdil od klasickeho drevniho upoutance normalne leti. Nepada nerizene na zem v okamziku, kdyz se zastavi motor.
To znamena, kde a kdy se letadlo dotkne zemekoule rozhoduje pilot ,ne stroj. Podminkou vsak je, ze letovy projev modelu takove rozhodovani umoznujje... a vo vo tom to je. :wink:

Slysel jsi o tahani? To je takovy divny pohyb pilota uprostred kruhu , kdy predbihanim modelu udrzuje jeho rychlost,aby ptak letel dal i bez motoru.
Proto bez vetsich problemu model pretahnu pres nevhodny teren a posadim na upravenou plochu.

Kdyz by model jel po zemi moc rychle, mam moznost jej pribrzdit lehkym pritazenim ... ale s rozumem abych, ho neprevratil.
Pritazenim je mysleno pritazeni modelu k pilotovi ,ne pritazeni vyskoveho kormidla. To musi byt v taky cas v neutralu.

S necim podobnym je nutno pocitat i pri vzletu z travy .. lanka maj byt natazena jenom tolik,aby slo hybat vyskovym kormidlem. Prilisne napnuti lan brzdi model v rozjezdu a hrozi preklopeni na cumak.

Pristava se udrzovanim vhodne rychlosti ( tahnu, pnebo naopak brzdim) az do dotyku modelu se zemi ( plati i pro motorove RCmodely).Ero sedne samo.
Vyskovku pouzijju az nejaky ten cetimeter nad zemi , aby lehce natazeny model jeste vice pribrzdil a tim v ramci situace minimalizoval odskoceni na nerovnem povrchu. Na trave by mel eroplan svisle upadnout na kola skoro pri nulove rychlosti.

Jeste praktikcky poznatek, kdy je pro vzlet a pristani k dispozici jenom cca 2-3m siroka prima silnice
Z takove plochy se vzleta z krajnice, blize ke stredu kruhu.Tech par metru upravene asfaltove kruhove usece na rozjezd staci.
Pristava se tak, ze tahanim musis model privest na misto startu v minimalni vysce , polozit ho a pak s nim chvili bezet rovnobezne se silnici nez se zastavi, tj. aby jel rovne a nevjizdel do kruhu... mam overeno i na 2m sirokych cestickach. :)


Ad startovani ... cela priprava ke startu a opakovanemu letu u elektry viz:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

nebo jeste z jineho pohledu :



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Pro spalovaky od roku 1972 pouzivam obycejny spagat ( nejenom ja) :

Příloha:
samostart _fb_001.jpg
samostart _fb_001.jpg
[ 236.93 KiB | Zobrazeno 10298 krát ]


Příloha:
samoprd 005fb.jpg
samoprd 005fb.jpg
[ 338.07 KiB | Zobrazeno 10298 krát ]


Příloha:
samoprd 008fb.jpg
samoprd 008fb.jpg
[ 342.79 KiB | Zobrazeno 10298 krát ]


Příloha:
samoprd 010fb.jpg
samoprd 010fb.jpg
[ 569.97 KiB | Zobrazeno 10298 krát ]



Pozn. pokud jsem poukazoval na kvalitu videa, myslim kvalitu videa ... na ty kosticky se neda koukat ... proste jsem ho nahral v nizkem rozliseni. Nemyslel jsem tim presnost obratu.

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Supermaster
PříspěvekNapsal: sob 18.01.2020 22:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Ja som Bažanta nikdy nemal. :P Ale niektorí moji rovesníci si ho postavili, aj som im ho zalietával, tak viem presne ako (ne)lieta. Od samého začiatku som ho pokladal za čistú zvrátenosť :x , ktorá síce možno aj umožnila mnohým spraviť rýchlo, ľahko a lacno ten prvý krok, teda prvý let, ale už nijako ich ďalej neposunula a nenadchla, takže často tie ich prvé lety boli zároveň aj poslednými. :| Nakoniec aj na tú MK-17 sa predsa dal postaviť oveľa "inteligentnejší" upútanec. :wink: Nikdy som nechápal prečo aj v krúžkoch žiaci nemóžu stavať krídla s normálnými profilmi, ale im ktosi zbytočne "zjednodušuje" život rovnými doskami alebo kadejakými kosoštvorcovými lomenými rebrami. Asi za to môže vtedy rozšírené presvedčenie, že "na drátech lítá všechno". No "lítá" ale ako. :lol:
Ja som začínal s Galaxiou s normálnym súmerným profilom. Čo vtedy (1975) asi nebola najhoršia voľba. Síce ta bola iba s jedenapolkou, lebo na dobrú MVVS dvaapolku som vtedy nemal peniaze. :( Ale potom už boli aj dvaapolky a všetky ďalšie moje U-modely (vlastnej konštrukcie) sa podobali zmenšeným akrobatom. Ale ani jeden mi príliš dlho neplachtil :roll: , čo som vždy pripisoval tomu, že malý ľahký model má jednoducho problém s odporom laniek. Potiahnuť aj také U-čko trochu viem, ale neviem si predstaviť, že by som ho dokázal potiahnuť o pol kruhu, keby ten rozpočet nevychádzal.
S RC modelmi sa mi občas prihodí vysadenie motora, ale ja som majster núdzákov :) , až na ojedinelé prípady sadnem s nimi normálne na plochu. Vynimkou bolo raz keď som frajeril, pomalým letom na chrbte som prelietal nízko nad dráhou a po pridaní plynu motor zakašlal a zhasol. 8O Nebola výška, rýchlosť a ani čas sa rozhodnúť správne, takže toto bola moja posledná väčšia havária. :cry: Frajerina sa nevypláca. :|
No, nakoniec s takým Ponym sadajúcim na brucho je každé pristátie s vypnutým motorom vlastne ako núdzák :wink: , takže mám v tom prax a s modelom som sžitý natoľko, že sadám k nohe. 8) Predpokladám, že ani s veľkým F2B to nebude iné. :mrgreen:

A ďakujem za ti fotky a videá, sú poučné. Nekvalitu som pochopil presne tak ako píšeš. Teda toho prvého, ostatné sú predsa kvalitnejšie. :D

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Supermaster
PříspěvekNapsal: sob 18.01.2020 22:59 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3950
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
som spomenul ze mam jedno video , kde je velmi dobre vidiet, ako vypada tahanie v zenskom podani toz si pohodlne sadni a divaj sa . :)

Pozn. u motorakov sa tahanim do urcitej miery dala korigovat i spotreba ... taka pseudo regulacia taroku, hlavne ked si natankoval moc paliva .




Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Supermaster
PříspěvekNapsal: ned 19.01.2020 12:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
No veka1 tak musím konstatovat že to tvoje instruktážní video z pohledu pilota je opravdu instruktážní a s tou doplněnou grafikou .....kdybych se chtěl vrátit k Účkům bych asi těžko hledal co by mi scházelo.Snad jen ten neomylný pohyb rukou :lol: :lol: ten se rodí roky.A jinak ze šťourání jyrryho si nic nedělej,on to má asi v popisu moderátorství a většina si na to už zvykla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Supermaster
PříspěvekNapsal: ned 19.01.2020 13:11 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3950
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
dratek píše:
No veka1 tak musím konstatovat že to tvoje instruktážní video z pohledu pilota je opravdu instruktážní a s tou doplněnou grafikou .....kdybych se chtěl vrátit k Účkům bych asi těžko hledal co by mi scházelo.Snad jen ten neomylný pohyb rukou :lol: :lol: ten se rodí roky.A jinak ze šťourání jyrryho si nic nedělej,on to má asi v popisu moderátorství a většina si na to už zvykla


Dekuji ... jsem rad, kdyz moje amaterske filmarske pokusy muzou byt uzitecne k odhaleni podstaty veci. :)

Pozn. Jiri jiny nebude ( leda ze by se sam rozhodl pro zmenu) a tak ho tak beru. Jenomze vse ma sve meze ..... nerad bych znovu resil stejne situace , jako pred lety na konkurecnim df...kamrad / nekamarad, moderator / nemoderator.

Pak by historicka akce kuloveho besku pozbyla smyslu :wink:


veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz