Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zálet modelu - kabel učitel/žák
PříspěvekNapsal: pon 24.02.2020 13:17 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 11.9.2018
Příspěvky: 90
Ahoj
Synek (12roků, a až do teď o RC letadla nejevil zájem) si vysnil na narozeniny letadlo od E-flite Carbon Z cup SS. Dost mě to překvapilo, ale...
Navíc, uvedené letadlo je naprosto ideální pro začátečníky naprosto vším :) – velikost (viditelnost v letu), rychlost letu a přistání, ovladatelností, všestrannosti, výkonem motoru,….tedy kromě ceny :roll:  (mě samotnému se líbí a dokáži si představit, že bych si ho i půjčoval, baterie již v této velikosti navíc používám,…)
Kluk nikdy s RC letadlem nelétal, ale na simulátoru mu to jde vice než dobře.
Já sám s RC letadly létám , ale nemám žádný vhodný začátečnický model, pouze velké, konstrukční letadla naprosto nevhodné pro začátečníka. Malé začátečnické letadlo pořizovat nechci,….
Jsem přesvědčen, že kluk uvedené letadlo s malou pomocí uřídí.
Proto prosím, jestli by se našel někdo z okolí Šumperka, Zábřehu, Uničova, Jeseníku…. který by pro první let dokázal zprovoznit spojení vysílaček učitel – žák.
Zalétnout model a řízení na kabelu bych zvládnul sám.
Vlastním Futabu 10cg,mod 4, kabel a další rádio nemám.
Jsem přesvědčen, že takto odlétané první 2-3 lety budou daleko přínosnější, než když se budeme prát o jeden vysílač a výrazně to usnadní a urychli i první přistání.
Jednalo by se o termín někdy po půlce dubna.
Děkuji za pomoc


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Zálet modelu - kabel učitel/žák
PříspěvekNapsal: pon 24.02.2020 15:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 355
Bydliště: Ruda nad Moravou
Ahoj,
jsem od Šumperka a když to jen trochu půjde, pomůžu rád. Vysílačů mám dost...
V SZ nechám telefon, zavolej a povíme víc...
Bayeux

_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zálet modelu - kabel učitel/žák
PříspěvekNapsal: pon 24.02.2020 21:59 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10752
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Chápu, že se mu líbí.

Příspěvky mimo téma: jestli by se našel někdo z okolí Šumperka, Zábřehu, Uničova, Jeseníku…. který by pro první let dokázal zprovoznit spojení vysílaček učitel – žák, jsou odklizené.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zálet modelu - kabel učitel/žák
PříspěvekNapsal: úte 25.02.2020 9:22 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 11.9.2018
Příspěvky: 90
Ahoj
Četl jsem smazané příspěvky, vážím si rad a stejně tak se zamýšlím nad vyjádřenými obavami, ale…
- kluk již letá slušně na simulátoru
- nebude jako začátečník létat sám, ale pod dohledem velmi zkušeného modeláře
- první let bych rád uskutečnil na kabelu, tedy se da říci, že bude řídit někdo jiny…

Podle prvních letu na kabelu, se dá posoudit, jestli to uřídí (částečně samostatně) a bude moci dále pokračovat létáním pod dohledem a za soustavné pomoci, ale již na jednom RC které si budeme předávat (tedy ne sám, na louce nad městem, jak zde byly vyjádřeny obavy)
Pokud bych usoudil, že řízení je natolik pro něj těžké, že to nedává, a bezpečné rychlé předání řízení na jednom RC je nemožné, tak bych samozřejmě přešel k jiným variantám – tedy k letadlům, kde se předpokládá časté bourání a opravování (malé EPP s přibaleným velkým lepidlem). Ovšem právě k tomu zjištění potřebuji pomoci s propojením vysílaček, protože jsem přesvědčený, že s velkým letadlem je létaní pro začátečníka nejsnadnější.

Zalétával jsem již mnoho letadel určených pro začátečníky. Upřímně, právě u všech začátečnických letadel je rozhodující cena (tedy velikost)a opravitelnost. Letové vlastnosti nejsou hlavní kritériem.
Velké letadla – účelové (což velký hornoplošník z bublinek prostě je), pokud jsou dobře seřízené, jsou na ovládání daleko příjemnější, snadnější a hlavně pro začátečníka nejdůležitější jsou lépe ve vzduchu viditelná a pocitově se jeví, že létají pomaleji.

Děkuji Baxeux za nabídku pomoci.
Děkuji za radu ohledně levného začátečnického letadla (smazaný příspěvek).
Děkuji za pročištění tématu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz