Reklama

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Spektrum DX6i závada...nejde směrovka
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2020 23:30 
Nováček serveru
Nováček serveru

Zdar piloti! prosím vás o radu: přestalo mi chodit servo směrovky, prohazováním přijímačů a serv jsem zjistil, že vada je ve vysílači...na display mi jednou skočila chyba (vypadala asi takto: xxxxxxxFxxxx, vysílač i nějak divně pípal. Též teď nejde spárovat s RX AR6100e, s neorig. přijímačem Redcon RM601 spárovat jde, ale u dvou těchto RX nejde směrovka...do serva jde proud, drží svou polohu... Zkontroloval jsem kabel od potenciometru do desky, tento je neporušený, a též potenciometr se při pohybu páky otáčí a mění svůj odpor...Hledám zde radu, nebo lépe borce, který se v tomto vyzná...moc děkuji

PříspěvekNapsal: úte 17.03.2020 6:14 
Mazák
Mazák

Nejlépe uděláš,když si zavoláš přímo do Astry Uherský Brod.Mají tam přímo servis,jsou ochotní poradit.A možbá tě taky nemine jim vysílačku přímo poslat na opravu.Já tam byl častým návštěvníkem. :(

PříspěvekNapsal: úte 17.03.2020 7:38 
Nováček serveru
Nováček serveru

Jj servis Astra je další možnost, když tady nepochodim, ale až po získání tohoto vysílače (+ spousty další elektroniky z pozůstalosti) jsem zjistil, že u Spektrumu odchází potenciometry. Vysílač je podle neohmatanosti málo používaný, pod Aku je nálepka r.v. 2017

PříspěvekNapsal: úte 17.03.2020 18:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

KamilK píše:
Jj servis Astra je další možnost, když tady nepochodim, ale až po získání tohoto vysílače (+ spousty další elektroniky z pozůstalosti) jsem zjistil, že u Spektrumu odchází potenciometry. Vysílač je podle neohmatanosti málo používaný, pod Aku je nálepka r.v. 2017

Mrkni na monitor. Najdeš ho v Setup list, monitor. Nejlépe předtím nastavit jako nový model, trimy do nuly. Zkusit postupně pomalu hýbat kniply všemi směry. A sledovat linku u všech šesti kanálů. Pokud bude někde problém, nepůjde plynule, ale začne přeskakovat. Takhle zjistíš jaký kanál hapruje.
Ale co mi nesedí je ten rok výroby. Už od poloviny 2014 se prodávala nová DX6 v černém provedení a nechávat starou ve výrobě by nedávalo smysl. Navíc od 2015 byl zákaz prodávat jí se starším DSM2/DSMX modulem.

PříspěvekNapsal: stř 18.03.2020 7:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

Díky za radu ohledně monitoru, směrovka je podle šipky seklá v levé poloze, trim pípá jak má, ale šipka se nehejbe vůbec...jdu shánět Astru

PříspěvekNapsal: čtv 19.03.2020 14:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 0
Možeš ešte skusit DX6i prekalibrovať

https://www.youtube.com/watch?v=o8gU_x3vBBw
https://www.youtube.com/watch?v=MYnqmxv132I
prosim ta odfot prednu stranu vysielača, možno je len DSM2

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 22.03.2020 7:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Ecoone díky za tip, mám přesně ten typ DX6i jak je v tvých videách, zkalibroval jsem ho, šipka směrovky se trochu pohnula ke středu a trochu se pohybuje, takže servo je furt ve skoro krajní poloze, ale pár stupňů se hýbe na každou stranu(při plné výchylce kniplu)....+ opět jde Tx spárovat s orig. příjímačem….takže mě napadá vadný potenciometr směrovky...ještě jednou díky za pomoc!!!!!!

PříspěvekNapsal: ned 22.03.2020 20:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 0
KamilK, neni zač.
ak chces otestovat či to je naozaj ten potenciometer tak prehod konektory potenciometra ak sa to da.

tieto DX6i maly problem s potenciometrom od vyroby
https://www.youtube.com/watch?v=-FSPQyGVDSI

tu to asi fešak opravuje .-)
https://www.youtube.com/watch?v=dOr8LAjvA0M

Ja prave opravujem jeden vysielač po pade na zem, musim rozobrat komplet mechaniku pačky a zistit prečo zadrhava, asi bude ohnuta hriadel potenciometra. Alebo len posunute plasty.
Rozobrat a znova poskladat. Alebo kupit kompletnu nepoškodenu mechaniku z neakeho vysielača na diely.
DXE DX6 DX8

Profil Soukromé album