Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vinylové rukavice - nebrat!
PříspěvekNapsal: úte 30.06.2020 15:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2009
Příspěvky: 542
Pokud byste někdo uvažoval o koupi jednorázových vinylových rukavic pro dílenské/modelářské účely, jejichž fotku přikládám, nekupujte je. Koupil jsem si několik balení a jsou k ničemu. Všechny rukavice zapáchají zatuchlinou, ruce i po omytí mýdlem od nich také nějakou dobu zapáchají. Materiál je natolik nekvalitní, že stačí jen nehty na jejich poškození po chvilce používání. Výrobcem je polská firma Zarys International Group.


Přílohy:
20200630_161125[1].jpg
20200630_161125[1].jpg
[ 72.68 KiB | Zobrazeno 4252 krát ]


_________________
Myšlenka,kterou nelze vyjádřit stručně, nezasluhuje, aby byla vůbec vyslovena.
Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vinylové rukavice - nebrat!
PříspěvekNapsal: úte 30.06.2020 16:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4941
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
I ty, co se prodávají ve zdravotnických potřebách, nejsou pro práci v dílně příliš vhodné. Sice nesmrdí, ale rozpouštědla je degradují, praskají i při letmém dotyku s minimální hranou. Na základě doporučení jsem jich koupil 2 balení a každé z jiného materiálu a nakonec je používá jen manželka,, když se jde hrabat v záhonech.

Takže pokud má někdo tip na obecně použitelné, které snesou i benzín, lih nebo nitroředidlo, tak to přivítám asi nejen já.

Vím, že existují pro laminování i tekuté rukavice, ale ty mají v běžné dílně trochu užší použitelnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vinylové rukavice - nebrat!
PříspěvekNapsal: úte 30.06.2020 18:25 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3950
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Je potreba se stavit v klastere a poptat se jeptisek na bezpecnost prace , tj. jak se spravne pouziva svicka...pro jistotu s gumickou. :lol:

Doporucuji a sam se tim ridim... nejdrive barierovy krem ( tekute rukavice ) a teprve latex, nebo nitril. Vinyl v zadnem pripade.

Ruce v rukavicich se poti,kuze otevira pory, coz umoznuje snadnejsi vstrebavani skodlivych latek pokozkou.Predstava, ze latex nas jednoznacne ochrani a je nepropustny je mylna,...mj. cim vic je natazen, tim vic propousti tj.nepouzivat tesne rukavice .

Jeptiska rekla : jistota je jistota... toz i ja mam pod latexem pojistku,kera propousti smerem ven a brani vstupu dovnitr... barierovy krem, no ne? :)

Pozn. Samozrejmosti je vcasna ( pravidelna) vymena poskozenych i neposkozenych rukavic. :!:

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vinylové rukavice - nebrat!
PříspěvekNapsal: úte 30.06.2020 18:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1710
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Organická rozpouštědla nevydrží dlouhodobě žádné.Když už tak nitrilové rukavice.
https://www.totalprotect.cz/tabulka-che ... ti-rukavic


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vinylové rukavice - nebrat!
PříspěvekNapsal: úte 30.06.2020 18:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4941
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
veka: vím Petře, byl jsem u tebe na exkurzi. :-) Spiše mi šlo o připomenutí, bo s věkem hlava děraví. Ale ta jeptiška boduje. ;-)

blembondo: Díky moc, přesně na toto jsem potřeboval nasměrovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vinylové rukavice - nebrat!
PříspěvekNapsal: úte 30.06.2020 20:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 30.4.2015
Příspěvky: 216
Bydliště: Třinec
veka1 píše:
Doporucuji a sam se tim ridim... nejdrive barierovy krem ( tekute rukavice ) a teprve latex, nebo nitril. Vinyl v zadnem pripade.

veka1


hmmm... a mě právě zas SAVEX na jednom Modelhobby pro práci s epoxidem doporučoval vinylové rukavice, že latexové jsou pro epoxidy propustné....

Tak jak je to?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vinylové rukavice - nebrat!
PříspěvekNapsal: úte 30.06.2020 20:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4941
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
To asi ne. Pokud mi ještě trochu paměť slouží, tak právě on používal jen tekuté rukavice.

Edit:
Našel jsem to.

BlueMax: zeptám se znovu, potřebuju jako ochranu před vlákny a zapíchnutím do prstů nějakou rukavici? a jakou?
mám aplikovat tu namíchanou pryskyřici na místo, pak do toho vnořit tkaninu a znovu to zhora prosytit? otázky jistě banální, ale ne pro někoho laminující prvně.

SAVEX Ltd:
1. rukavici nepotřebuješ - při malém laminování stačí natřít ruce nějakým krémem (ochranný krém na ruce = třeba Indulona)
2. Laminované místo zdrsnit smirkem zrno cca 60-80( sundáš tzv. separační vrstvu, která se při termosetické reakci vylučuje na povrchu sekundárního laminátu )
3. Připravit potřebný střih tkaniny - vyzkoušet na sucho
4.Rozmíchat pryskyřici s tužidlem - pečlivě až získáš stejnobarevnou hmotu bez mramorování
5. Natřít v trupu zdrsněné místo
6. Položit na něj tkaninu a štětcem ( nenamáčet ) ustavit do požadované polohy
7. Tlakem z boku na štětec ( držení štětce jako když držíš propisku) tkaninu prosycovat - nesmí se tvořit lavory a zástěry.
8. Správně prosycená tkanina má všude stejný odstín a je na povrchu matná.
Snad ti to pomůže


Plus toto https://jio-faq.blogspot.com/2012/05/oc ... ovani.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vinylové rukavice - nebrat!
PříspěvekNapsal: úte 30.06.2020 22:57 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3950
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
SHU píše:

hmmm... a mě právě zas SAVEX na jednom Modelhobby pro práci s epoxidem doporučoval vinylové rukavice, že latexové jsou pro epoxidy propustné....

Tak jak je to?


Propustnost rukavic ... aby opravdu nepropousteli, musel bys pouzivat rukavice s tlustsi stenou. Pro nektere laminacni cinnosti vyhovujici ,pro nektere naprosto ne.

Beznym a funkcnim resenim je striktne dodrzovat vhodnou velikost rukavic aby nebyli nasponovane , , nepouzivat znecistene rukavice opakovane, pouzivat barierove kremy s pravidelnou cca 2h obnovou a predevsim pravidelna vymena rukavic v prubehu prace ... interval je dan tim ,co za cirkusy vyrabis tj. jak brzy a jak moc mas rukavice potrisnene epoxidem.

U lidi s citlivou pokozkou nejenom na chemii, ale i na latex, se casto pouziva kombinace: barieovy krem, bavlnene rukavice a teprva pres ne latex , nebo nitril. Celkem to funguje.

Pozn. Byla doba kdy jsem zkousel i vinyly v realne praxi ( laminace , lakovna) . V nouzi se daji pouzit, (jeden se prizpusobi) ...ale na seriozni praci moc ne.

Poznatky : zenske je odmitaji, spatne se natahuji,nekopiruji hnatu. Maji tendenci se necekane protrhavat i bez mechanickeho poskozeni ( v miste mezi palcem a ostatnim prsty) .... takze bez barieroveho kremu pro laminaci riziko.

Vzit je do lakovny = pohroma. Kdyz uvidi , nebo se nedajboze teknou acetonu, tak se vam leknou, ze se preventivne rozpadnou... a pak ze mne ochrani , tudle.

Ps. nejhorsi je ,ze z tech potrhanych vinylu nelze ani obrubu pouzit coby vazaci gumicky.... to mne prdi nejvice. :lol:

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vinylové rukavice - nebrat!
PříspěvekNapsal: stř 01.07.2020 16:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Já na laminování používám klasické rukavice na uklízení, mytí nádobí, nebo tyhle práce.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vinylové rukavice - nebrat!
PříspěvekNapsal: stř 01.07.2020 23:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
u nás v lékárně kupuji tyto vinylové rukavice a mě vyhovují---laminování, akrylové barvy nebo autolaky.



https://www.apotek.cz/rukavice-vysetrov ... yl-l-100ks


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vinylové rukavice - nebrat!
PříspěvekNapsal: ned 05.07.2020 12:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
A jsou ty rukavice z dotazu opravdu vinylové? Co jsem jednou viděl, tak ty vypadají podobně jako klasické latexové, ale nebyly tak nažloutlé, prostě byly více průhledné. Ty z dotazu mi spíše připomínají ty z potravin na pečivo. :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vinylové rukavice - nebrat!
PříspěvekNapsal: ned 05.07.2020 13:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Na většinu prací v dílně používám latexové, pudrované, a v pohodě. Kupuju v lékárně.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vinylové rukavice - nebrat!
PříspěvekNapsal: ned 05.07.2020 16:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
vinylové ze 100ks balení u čínanů kupované používám běžně na laminování , odlévání PU, na lakování i pro práci s epoxydy, latexové nepoužívám a na práci s acetonovými hmotami pak nitrilové. Důležité ale je ,vždy vybrat velikost která není na ruce natažena na fest jako druhá kůže , to pak stačí sebemenší hranka a je vymalováno.
tekuté rukavice jako atopický exematik nepoužívám od doby kdy se mi po nich oloupala kůže, vinylové jsou pro můj typ kůže ideální.Obvykle si je nechávám i pod nitrilové jako druhou vrstvu. To že se kuže spotí je ideální ochranná reakce kde se tím do kožních pórů nedostane vubec nic.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz