Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Conscendo Evolution 1,5m BNF
PříspěvekNapsal: stř 09.09.2020 16:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.9.2020
Příspěvky: 16
Bydliště: . . . Havířov
Třetí a zatím nejlepší typová řada tohoto éra, s nimiž jsem létal.
Doporučuji létat s LiPo 3S 2200 mA od SMART, to kvůli telemetrii.
Není to však podmínkou.
Model má téměř kolmý start a s vypnutým SAFE provádí skvěle akrobacii.
Perfektně se ovládá ve větru i v termice.
Vhodný pro začátky i pokročilé.
Moc hodné éro. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Conscendo Evolution 1,5m BNF
PříspěvekNapsal: stř 09.09.2020 19:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.1.2013
Příspěvky: 22
DonPedro píše:
Třetí a zatím nejlepší typová řada tohoto éra, s nimiž jsem létal.
Doporučuji létat s LiPo 3S 2200 mA od SMART, to kvůli telemetrii.
Není to však podmínkou.
Model má téměř kolmý start a s vypnutým SAFE provádí skvěle akrobacii.
Perfektně se ovládá ve větru i v termice.
Vhodný pro začátky i pokročilé.
Moc hodné éro. :wink:


Vzhledem k težišti jsem musel použít LiPo 3S 1300 mA. Už s 3S 1800 mA bylo těžiště moc vpředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Conscendo Evolution 1,5m BNF
PříspěvekNapsal: stř 09.09.2020 19:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.9.2020
Příspěvky: 16
Bydliště: . . . Havířov
Uložil jsem LiPo 3S 2200 mA co nejvíce k těžišti a letoun nehoupal. Let bez motoru je klidný a vyrovnaný.
:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Conscendo Evolution 1,5m BNF
PříspěvekNapsal: úte 15.09.2020 7:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.9.2020
Příspěvky: 3
Ahoj,
na Conscendo začínám s létáním a všechno šlo hladce až do modelu tohoto posledniho. Letam na něm s baterkama 3S 1300 a dle jednoho prodejce a take po prostudovani manualu k "eru", videí na netu a i popisu na webu horizonhobby jsem se nechal přesvědčit, že do něj můžu použít i baterii 4S 2200mAh. Všude všichni píšou 4S 2200mAh až tady na foru píšete 3S. Podle mých elektro základů letadlu celkem logicky shořela elektronika, ten tišták. Bylo to za letu, takže totalka :-) Než půjdu do nového, chci se teda jen ujistit, že to je opravdu blbost s tou 4S a má to být 3Ska? Předem dík.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Conscendo Evolution 1,5m BNF
PříspěvekNapsal: stř 16.09.2020 8:00 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.10.2018
Příspěvky: 105
Tou elektronikou myslíš regulátor?
Ano, 4S určite použít jde, ale zároveň bys měl použít jinou (menší) vrtuli. Proste motor, vrtule, regl a baterie jsou spojené nádoby, změníš jednu věc a mel bys ověřit i zbytek, aby byl pohon optimální, a hlavně nepřetížený. (tady bych začal: https://www.ecalc.ch/ )

Zvýšil jsi napětí (a tím i otáčky), se stejnou vrtulí znatelně stoupl i odběr motoru a regulator to prostě nedal.....

Koukám na nějake popisky toho modelu, 4s tam opravdu zmiňujou, ale bez dalších informací a to je dost nešťastné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Conscendo Evolution 1,5m BNF
PříspěvekNapsal: stř 16.09.2020 9:35 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.9.2020
Příspěvky: 16
Bydliště: . . . Havířov
Příkladám foto LiPo baterie, kterou do Evolušnu v pohodě vložím a létám bez nějakého dalšího vyvažování éra cca hodinu. Teda bez akrobacie. :D


Přílohy:
5E45F983-FD8A-4C71-B8DB-828B1EB878DD.jpeg
5E45F983-FD8A-4C71-B8DB-828B1EB878DD.jpeg
[ 76.49 KiB | Zobrazeno 5573 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Conscendo Evolution 1,5m BNF
PříspěvekNapsal: stř 16.09.2020 19:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.9.2020
Příspěvky: 3
@ZS-Man: ten ecalc vypada pekne huste. Bohuzel na tuhle hloubku nemam kapacitu, ale rozumim presne tomu co si napsal a v podstate tak nejak sem si i myslel, ze neni mozne, aby to slo tak hladce, jak se to vsude popisuje. Jen k tomu dodam, ze i v mem oblibenem rc-zoomu (hobbixu) a i na astramodelu mi to presne tak snadno prodali. Zadna zmena vrtule, zadny treba delsi chladnuti mezi baterkama, zadny lehci prst na plynu. Proste nikde nic, skoda no. Kazdopadne diky za tip, kdybych se do toho nekdy poustel vic, ten link se bude hodit.

@DonPedro: jasny, uz jdu jen do Smart 3Sky. Ta neni ani tak tezka jako 4S. Chodi Ti na telelmetrii teplota regulatoru? Pry by to melo umet cist teplotu, ale me se zda, ze mi to ani nepiplo a nebo to nestacilo pipnout :-) Kazdopadne taky dik za info


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Conscendo Evolution 1,5m BNF
PříspěvekNapsal: stř 16.09.2020 19:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.10.2018
Příspěvky: 105
Ten e-calc není úplně nutný, to spíš kdybys to chtěl víc ladit/experimentovat. Hlavně koukni primo na ten motor (přesný typ) a k němu pak najdeš parametry ve kterých většinou bývá uvedeno jakou vrtuli na kolik S a jak silný regl potřebuješ. Jestli to mas na začátečnické rekreační polétání, tak v tom žádnou vědu nehledej :D
Letu zdar :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Conscendo Evolution 1,5m BNF
PříspěvekNapsal: čtv 17.09.2020 8:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 3983
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Pri tejto verzii si asi hlavu z vrtule, resp z ESC netreba robyť. Výrobca píše:

Bezkartáčový napájací systém nainštalovaný vo výrobe obsahuje 30-ampérový telemetrický ESC, plus špeciálne vyladený motor a sklopnú podperu, ktoré poskytujú dostatok ťahu s batériou 3S LiPo alebo vyššiu rýchlosť a neobmedzený vertikálny výkon s batériou 4S bez potreby akýchkoľvek úprav alebo aktualizácií.

Vrt. tam je 9,5 palcová, stúpanie v špecifikáciach neuvádzajú, ale na obr. vidno 9,5x7,5.
Motor: Spektrum 3226-970kV
https://www.horizonhobby.com/product/co ... 01675.html



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Přílohy:
EFL01658_A0_CG887MAD.jpg
EFL01658_A0_CG887MAD.jpg
[ 20.19 KiB | Zobrazeno 5402 krát ]


_________________
Tandem X20, TX16S
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Conscendo Evolution 1,5m BNF
PříspěvekNapsal: pát 09.10.2020 11:11 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.9.2020
Příspěvky: 3
Ahoj borci,
jeste se ted na Conscendu trapim s posledni veci a to je ta telemetrie. Predpokladam, ze hlavne musi být nastavena a je jedno, jestli mam letadlo ve vzduchu nebo zabrzdeny perinou v posteli. Kazdopadne nevidim prenos zadnych hodnot (proud, otacky, teplotu) na displej vysilacky. Mam DX6 G2/G3 updatovanou bohuzel az na fw 2.07.03 coz je beta verze, to sem prehlid.A baterku Smart 3S 2200. Jen se priznam ze jsem tu telemetriii uz i ladil rucne, takze to asi neni uz uplne v defaultu, jako kdyz sem poprve bindnul aero. Predem diky za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Conscendo Evolution 1,5m BNF
PříspěvekNapsal: stř 26.05.2021 6:21 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.5.2021
Příspěvky: 147
Bydliště: Brno
Zdravím, snad spokojené, uživatele tohoto éra.
Pořídil jsem si jej před několika dny ve verzi PNP, takže budu vybavovat svým RX.
Nicméně při prvotním zkoumání jsem si všiml, že bowdeny k VOP a SOP nejsou v mém případě vůbec fixované k trupu. Při zkoušce serv pomocí servotesteru se pobybují táhla včetně bowdenů... Předpokládám, že to úmysl není. Můžu poprosit o ověření, jak je to ve vašich letadlech.
Díky Honza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Conscendo Evolution 1,5m BNF
PříspěvekNapsal: pát 28.05.2021 6:10 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.5.2021
Příspěvky: 147
Bydliště: Brno
Tak jsem se konečně dostal k osazení RX, nicméně se to neobešlo bez komplikací. Po zprovoznění začala pocukávat serva umístěná v trupu (VOP a SOP) kolem neutrálu cca 3 mm na každou stranu (cyklování). Serva v křídlech byla v klidu. Stejně se chovala i po připojení externí přijímačové baterie = BEC za to nemohl. Bezradnost jsem vyřešil konzulatací s panem Urbánkem a na jeho radu vypnul telemetrii. Rušení ustalo a byl klid.
Ale telemetrii chci mít v provozu, takže jsem začal "honit duchy" :P .
Prvním krokem bylo zabalení demontovaných serv do alobalu a zkouška mimo letadlo. Rušení zmizelo, takže jsem zakoupil samolepicí CU folii, alobal odstranil a serva olepil ze spodní části až po jejich patky a část přívodního kablíku. Vše jsem namontoval zpět a spokojenost = bez rušení, serva naprosto v klidu.
Bohužel po připojení serv křidélek a upevnění křídel k trupu se rušení pro změnu přeneslo i na tato vzdálená serva :evil: .
Začalo další kolo duchařiny. Serva jsem z křídel naštěstí demontovat nemusel a po mnohých pokusech pomohlo až zabalení obou prodlužovaček pro tato serva (asi v jejich polovině = 5 cm). Kablíky jsem prostě přiložil k sobě a omotal úzkou Cu páskou v délce cca 2 cm.
Teď se zdá být vše konečně v klidu a čekám na záletové počasí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Conscendo Evolution 1,5m BNF
PříspěvekNapsal: čtv 03.06.2021 17:38 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.5.2021
Příspěvky: 147
Bydliště: Brno
Tak dnes konečně zalétnuto v ideálním počasí - a maximální spokojenost. Na trimy nebylo třeba vůbec sahat, s baterkou 1.800 mAh je i těžiště v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Conscendo Evolution 1,5m BNF
PříspěvekNapsal: pát 25.06.2021 21:28 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.12.2014
Příspěvky: 140
Toto Conscendo se ke mě dostalo před 14 dny. Vyzkoušel jsem jej s Graupnerem GR-12, oddělená křidélka a aku 3S 1550, 1800 a 2200 mAh. Dle mne už 1800 je těžká. Optimum 1550.
Teď jsem do něho dal Spektrum AR637T a tam se nechá létat i s 2200, byť je to trochu těžší na čumák. Po nastavení SAFE a AS3X si parádně zalétá i úplný začátečník.

Ka


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: gunter a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz