Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Doprava Lindinger - ČR problém
PříspěvekNapsal: pát 11.09.2020 11:45 
Nováček serveru
Nováček serveru

Nevíte někdo, která služba v ČR vozí balíky od Lindingera ?
Z výpisu rak. pošty se to nedá zjistit, je tam pouze depo Říčany.
Podle výpisu mi byla zásilka dvakrát nedoručena a vrací se zpět. Pracuji doma, je vyloučeno , že bych některou službu minul. Od čr doručovatele nepřišel žádný email oznámení o zásilce ani voláni.
Dik Miloš

Předmět příspěvku: Re: Doprava Lindinger - ČR problém
PříspěvekNapsal: pát 11.09.2020 11:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 4
Blog: Zobrazit blog (9)
Lindinger, co jsem u něj nakoupil, nikdy nedal přepravci moje tel.číslo. Naposled mi to přivezlo prej PPL na adresu do práce.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pát 11.09.2020 12:00 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Obrázky: 2
milos123 píše:
Nevíte někdo, která služba v ČR vozí balíky od Lindingera ?
Z výpisu rak. pošty se to nedá zjistit, je tam pouze depo Říčany.
Podle výpisu mi byla zásilka dvakrát nedoručena a vrací se zpět. Pracuji doma, je vyloučeno , že bych některou službu minul. Od čr doručovatele nepřišel žádný email oznámení o zásilce ani voláni.
Dik Miloš

No , s nasimi kuriermi az ma skusenosti asi kazdy , mne sa stalo ze sa mi balicek snazili do kancelarie dorucit o 6 rano (az na to ze uradnici vacsinou robia od 7 ci od 8 hod.) alebo ho pre istotu nedorucili a balik doviezli nazpat do depa (dokonca 2x) a na adrese som urcite bol celu dobu.
Proste nestihali a tak na to kaslali alebo si potrebovali nieco vybavit sukromne...

Ak mozem poradit tak napis predajcovi o co ide a nech ti napise cez koho to ide, pripadne nech to skusi riesit on.
Kludne aj cez Google prekladac - anglictinu na slovencinu ci cestinu preklada dost hrozne vdaka inej stavbe jazyka , preklady z inych ci do inych - nam blizsich - jazykov su na tom o dost lepsie. Bol som prekvapeny ked som si dal prelozit jeden herny navod-tipy z Francuzstiny - bol dobre zrozumitelny a az na male chybky uplne v pohode.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pát 11.09.2020 12:11 
Mazák
Mazák

Moja skúsenosť je, že rakúska pošta (post.at) neodovzdáva balíky Slovenskej pošte, ale súkromnému dopravcovi INTIME. Musel som tam volať, balík videli, ale ešte ho fyzicky nemali. Tak som volal o 2 dni a keď bol na Slovensku, tak tam INTIME napísali telefónne číslo pre kuriéra.

Je to úplne na pikaču, lebo INTIME nedáva do schránky lístok o nezastihnutí, takže človek len tápe. DHL nechá lístok aj s číslom na kuriéra a dá sa dohodnúť na následnom doručení.

Myslel som si, že štátna pošta (rakúska) odovzdá balík štátnej pošte slovenskej.
Ale nie!
Niečo podobné je aj v Taliansku, tam som ale už predajcu požiadal o napísanie čísla na balík.
A veľmi sa mi divil, prečo to chcem.
A aj tak GLS to číslo nenašlo, musel som tam volať. Pri preberaní balíka tam to číslo samozrejme bolo.

Svet sa rúti do záhuby...

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 11.09.2020 12:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

jirinovo píše:
Lindinger, co jsem u něj nakoupil, nikdy nedal přepravci moje tel.číslo. Naposled mi to přivezlo prej PPL na adresu do práce.

Naposledy když jsem objednával u Lindingera tak jsem čekal 14 dní na doručení a naštěstí jsem byl doma. Minulý týden jsem kamarádovi objednal z Rakouska nějaké věci od prodejce truhlářských nástrojů. Balík tu byl za tři dny a na balíku také nebylo telefonní číslo které jsem samozřejmě zadal. Vezlo ho DPD a musel jsem zavolat řidiči kde je a balík si vyzvednout. Řidič na adrese byl ale neměl jak zavolat.

PříspěvekNapsal: pát 11.09.2020 13:21 
Mazák
Mazák

mior píše:
Moja skúsenosť je, že rakúska pošta (post.at) neodovzdáva balíky Slovenskej pošte, ale súkromnému dopravcovi INTIME. Musel som tam volať, balík videli, ale ešte ho fyzicky nemali. Tak som volal o 2 dni a keď bol na Slovensku, tak tam INTIME napísali telefónne číslo pre kuriéra.

Je to úplne na pikaču, lebo INTIME nedáva do schránky lístok o nezastihnutí, takže človek len tápe. DHL nechá lístok aj s číslom na kuriéra a dá sa dohodnúť na následnom doručení.

Myslel som si, že štátna pošta (rakúska) odovzdá balík štátnej pošte slovenskej.
Ale nie!
Niečo podobné je aj v Taliansku, tam som ale už predajcu požiadal o napísanie čísla na balík.
A veľmi sa mi divil, prečo to chcem.
A aj tak GLS to číslo nenašlo, musel som tam volať. Pri preberaní balíka tam to číslo samozrejme bolo.

Svet sa rúti do záhuby...

Pokud to vezl ten zelený subj., tak je to sázka na jistotu - není větší tragedie.
Po několika pokusech k nám něco dodat (oni totiž vůbec nepřijedou a natvrdo lžou, že tam byli), jsem to vyřešil jednoduše - dopředu upozorňuji, že pokud kdokoli z našich dodavatelů touto firmou cokoli k nám pošle, tak budeme rovnou hledat nového dodavatele.
Jinak kdyby někoho zajímalo, kdo to provozuje:
https://logistika.ihned.cz/c1-66660090- ... -ulozenkou

PříspěvekNapsal: pát 11.09.2020 17:45 
Mazák
Mazák

Obrázky: 8
Před rokem jsem koupil u nich motor. Pro dobré předchozí zkušenosti jsem v kludu čekal. Kdyz uplynulo asi 10 dni a nic nešlo, začal jsem hledat. Na webu rakouské pošty, ze to došlo do Říčan a poznámka o nějaké (blíže nespecifikované) chybě v adrese. Začala komunikace s prodejcem, poslali druhou tatínku, která se také ztratila, tedy nebyla mi doručena. Prodejce bez keců vrátil prachy. Protože jsem ale ten motor fakt chtěl, koupil jsem ho znovu. Ani potřetí mi nebyl doručen!
Přišel až 4 kus. Letos v únoru jsem mel u nich další objednávku a ta už přišla bez potíží. V obou případech mi to bylo doručeno na výdejní misto PPL. Jinak na poště jsem s reklamací neuspěl, protože, ač v to byly moje prachy, tak zásilka není moje (dokud si ji nepřevezmu) a reklamovat může jen odesílatel.
Jiný problém jsem měl, když doručovatel (nevím zda pošty či přepravce) hodil krabici se stavebnicí přes dvoumetrový plot na beton. Ale to je o lidech.
Všechny předchozí zásilky byly doručeny bez problémů.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 11.09.2020 19:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Cus borci,
sorry za spam, ale pridam sem "bombonek", pro zmenu z CR do sveta (mimo EU).

Aktualne jsem nuceny diky COVIDu "makat" na Ukraine, ale to mi nebere chut modelarit:-) Abych se tu nenudil, objednal jsem si po domluve s RCFACTORY "epplet" zadna drama, moc jsem nechtel riskovat, zda to vubec prijde. Cena era + pohon + nejaka ta doprava me vysla na cca 3000.-, jak rikam, nic co by neslo prezit. Ze strany RCFACTORY vse OK, balik z CR vyrazil, pri pokusu prejit UA hranice OK, clo bych jeste pochopil …. Zaver: Tak jsem dnes vyrazil si ero vyzvednout na mistni postu a malem me "omyly" chteli po me doplatek 24.000.- v mistni mene:-)))))))))

Jsem zvedavy, jak to budu s mistnimi urady resit, pravdepodobne si UA celnici doufam spletly jen CZ x EURO menu na fakture :-)

Treba to ero nekdy z posty odnesu domu!!!

Sorry, musel jsem se podelit o dojmy:-)

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pon 14.09.2020 15:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

2 z 3 objednavok lindingera bol problem. Videl som na jednej aj track cislo, aj som videl ze je to na slovensku aj som videl ze sa im "nedari" ma zastihnut (makam doma, takze nehrozi), ale ked som sa snazil zistit kdo to vlastne je, tak som nic nezistil, lindinger sa tvaril ze vsetko ok, poslali, neni ich problem, no tak som cakal mesiac, ked sa to vratilo Lindingerovi, tak mi povedal ze je zla adresa, tak som im pisal ze snad viem kde byvam, no tak to poslali znova a potom to uz prislo ... takze uplny salam, o probleme vedia riesit ho podla vsetkeho nemienia ...

a s cislami telefonov je to fakt, niektore firmy ako tam nevidi cislo ani neskusa dorucovat, rovno posle nazat ze nedorucitelne

PříspěvekNapsal: pon 14.09.2020 18:11 
Mazák
Mazák

Problém s "chybou" v doručovací adrese se zřejmě opakuje. Jak jsem psal, stalo se mi to hned v podstatě 3x za sebou a správně dorazila až 4 zásilka. Ale musím říct, že se vubec nešprajcovali, když jsem nahlásil chybu, obratem poslali novou, resp. po druhé ztracené vratili hned peníze. V unoru jsem koupil ještě jeden motor a ptal jsem se na jinou možnost doručení, tu sice nabídli, ale cena se blížila ceně zboží. Tak jsem to zkusil a došlo to napoprvé a v pořádku. Komunikace byla celkem dobrá, byl vidět zajem na vyřešení. Když doručovatel (nevim jaka firma to byla) hodil balík jen tak přes plot, napsali, že to s nimi budou řešit (posílal jsem i fotky poškozené krabice, obsah byl naštěstí v pořádku).

PříspěvekNapsal: úte 15.09.2020 0:22 
Mazák
Mazák

Obrázky: 14
Není ten problém s chybějícíma mobilníma číslama zásilek z Rakouska způsobenej tím, že čísla mobilních telofonů v Rakousku jsou a nebo aspoň byla svýho času neveřejná? Kdysi mi jeden pendler tvrdil, že se číslo volajícího na mobilech v Rakousku standardně vůbec nezobrazuje. Když mi volali z penzionů v Obertraunu a Weisenbachu, kde jsem si párkrát zaplatil ubytování, tak se taky číslo nezobrazovalo. Nakonec tu na fóru pár "rakušáků" máme, třeba to upřesní.

PříspěvekNapsal: stř 16.09.2020 13:27 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

1) Pro Celerona:
Tel. cislo volajiciho se zde v Rakousku normalne zobrazuje. Pokud si ale uzivatel na mobilu nastavi, aby se cislo nezobrazilo, tak ho prijemce nevidi.

2) Co se tyka zasilek, napr. ted od popisovaneho obchodu Lindinger, tak osobne jsem zde v Rakousku uz nekolik desitek let stalym zakaznikem jak u https://www.lindinger.at, tak i u srovnatelneho dalsiho zdejsiho obchodu https://www.der-schweighofer.at/.
S dorucovanim zbozi jsem nikdy problemy nemel. Zasilky dosly ke mne tady v Niederösterreich obvykle za 2 dny. Pokud prodejce odeslal objednane zbozi uz v dopolednich hodinach, tak kolikrat jsem mel zbozi uz pristi den.
Take nejake poskozeni zasilky jsem zatim nezaregistroval.

PříspěvekNapsal: stř 16.09.2020 17:33 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Obrázky: 2
2.: Asi tam nie je o problem s Lindingerom ako skor s tymi nasimi sialenymi kuriermi , odkedy sa zacala ta "korona kriza" tak sa prakticky vsetci neskutocne zhorsili...
maju omnoho viac zasieliek a tak to flakaju aby stihali :-/

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: stř 16.09.2020 18:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Tak podle všeho problém je a) s kurýry na české straně a b) značně podpořen tím, že Lindinger nepíše na zásilku telefonní číslo příjemce.

PříspěvekNapsal: stř 16.09.2020 18:56 
Mazák
Mazák

JirkaA píše:
Tak podle všeho problém je a) s kurýry na české straně a b) značně podpořen tím, že Lindinger nepíše na zásilku telefonní číslo příjemce.

Dobře, tím by bylo vysvětleno, že mi hodili krabici přes plot na beton a nenechali si potvrdit předání zásilky. Kdybych byl prodejná sexuální pracovnice, tak řeknu, že jsem nic nedostal, oni nemají nic v ruce a mohl bych chtít novou stavebnici. Neudělal jsem, mám tu, co přišla. Skutečně byl lehce poškozený je vnější obal, samotná stavebnice byla uložena v něčem měkkém a tak i elektronika to přežila bez úhony. Ale tato koupě byla asi před rokem a půl, kdy o coronasvini nebylo ani vidu, ani slechu.
K poznámkám, že se v rámci corona krize zhoršili kurýři, neobstojí (aspoň ne zcela). Motor objednaný prakticky přesně před rokem (na konci září) se celkem 3x "ztratil" (chyba v adrese a nikdo nebyl schopen mi říct, co je se zbožím), ani nevím, jestli bylo zboží vráceno odesílateli. Ale motor, který jsem si objednal letos v únoru, v Rakousích už z corony celkem dobře šíleli, dorazil hned na poprvé a v pořádku. U nás to šílenství začalo za zhruba 14 dní.
Ovšem tvé vysvětlení nevysvětluje, jak je možné, že ač jsem kdysi napsal do registrace svou adresu (nestěhoval jsem se už skoro 30 let), na kterou to v minulosti chodilo bez problémů, a kterou při každém nákupu kontroluju, najednou v trackovacím listě rakouské pošty najdu, že je chyba v doručovací adrese a zboží končí v Říčanech. Nevím, jestli jsem to už nesmazal, pokud by to někdo chtěl vidět, a já to najdu, přihodím sken stránky.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další