Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Starší model auta a jeho akumulátor
PříspěvekNapsal: stř 23.09.2020 20:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.9.2020
Příspěvky: 1
Zdravím všechny, našel jsem doma při úklidu staré auto na ovládání, nemám žádné zkušenosti ale rád bych se pokusil ho pro syna zprovoznit.
Do příloh vložím nějaké foto, baterie je K.O - 10V s konektory jako molex v PC, ovládání jsem možná našel (nevím zda patří k auitu ale vysílá na stejné frekvenci 27MHz jako je na autě)

Mé otázky - seženu takovou baterii s takovým konektorem? Seženu ovládání, pokud se ukáže, že to co jsem našel není k autu? Nebo mám auto s těžkým srdcem vyhodit?

děkuji za odpovědi

mp


Přílohy:
20200923_164233.jpg
20200923_164233.jpg
[ 88.62 KiB | Zobrazeno 3943 krát ]

20200923_164223.jpg
20200923_164223.jpg
[ 109.47 KiB | Zobrazeno 3943 krát ]

20200923_164207.jpg
20200923_164207.jpg
[ 81.76 KiB | Zobrazeno 3943 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 23.09.2020 21:06 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 12.6.2020
Příspěvky: 90
Ta baterka je Pb pětičlánek, to se bude asi hůř shánět. A hlavně má asi nějakou odbočku (tři vodiče). Nahrazení LiOn nebo LiPol by asi šlo, ale musel by to vidět někdo, kdo tomu rozumí. Vysílačku odzkoušet. Předělat na "klasiku" (RC 2,4, serva, regulátor atd.) by to šlo vždycky, ale musí se to zase umět, není to pro neznalého začátečníka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 23.09.2020 21:32 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Dát to dohromady je pro někoho, kdo to udělá jako zábavu a neřeší, co ho to bude stát.
Za mne vyhodit a koupit klukovi nové.
Ten třetí drát bude pro napájení přijímače, předpokládám nějaký 4 -6 V.
Dalo by se to zkusit, napojit to celý na 4 tužkový baterky, jestli se to alespoň pohne a bude to reagovat na povely.
Motor by asi v pohodě fungoval s reglem na 2 lipol a přijímač napájet těma tužkama, ale jak říkám, nestojí to za to.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 23.09.2020 23:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@mpack Rozpaky u mne budí dva konektory v modelu, když na baterce vidím jen jeden protikus.
Při jakékoliv i provizorní náhradě té baterie (třeba jen AA články) je podstatné k čemu vede střední drát.

A jak psal dudaj smysl to má pro někoho kdo by to dělal pro zábavu (a má základní znalosti).
Čekal bych tam řízení Směru: Vlevo-Rovně-Vpravo a Rychlosti: Vpřed-Stop-Vzad.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 24.09.2020 1:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
mpack píše:
Zdravím všechny, našel jsem doma při úklidu staré auto na ovládání, nemám žádné zkušenosti ale rád bych se pokusil ho pro syna zprovoznit.
Do příloh vložím nějaké foto, baterie je K.O - 10V s konektory jako molex v PC, ovládání jsem možná našel (nevím zda patří k auitu ale vysílá na stejné frekvenci 27MHz jako je na autě)

Mé otázky - seženu takovou baterii s takovým konektorem? Seženu ovládání, pokud se ukáže, že to co jsem našel není k autu? Nebo mám auto s těžkým srdcem vyhodit?

děkuji za odpovědi

mp


červenej černej drát by mohlo být napájení--nabijení té baterie, pokud je na autíčku někde nějaký další napájecí konektor, pokud ano, tak červený modrý drát by mohl být výstup pro to napájení auta kdy je to přez modrý drát přez nějakou ochranu podvybití té baterie. možná by šlo vyzkoušet se na tu mrtvou baterii zkusmo připojit třeba jen nějakým zdrojem cca 12V 2Ah na ten černý a červený drát a zkusit jestli a co leze z modrého drátu. případně zkusit klidně trafo 220V /12V nějaké 2Ah zapojit plus na červený drát, mínus na černý případně modrý drát.

určitě ale doporučuji do té vysílačky u které si ani nejseš jistý jestli je vubec k tomu autíčku do ní dát uplně nové baterie a né že to zkusíš na baterky který vydoluješ na chvilku na zkoušku z nějakých ovladaču na televizi nebo video přehrávač který tam jsou od té doby co jsi ty přístroje před mnoha lety koupil.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 24.09.2020 5:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Zjevně se jedna o "hračkoidní" RC model (viz frekvence 27 MHz), kde je vše podřízeno tomuto účelu. Systém bude bang - bang, tedy 1 - 0 - 1, nic mezi (plný dopředu, stop, plný dozadu, plná pravá, rovně - rádoby, plná levá). Veškerá elektronika v autě (přijímač, regl ad.), to vše na jedné desce. Předělávka na 2.4 GHz bude v podstatě znamenat téměř novou stavbu, nejspíš nepoužiješ ani servo řízení.
Za mě, pokud to chceš zprovoznit jen, aby to jezdilo a pohrát si s tím, proč ne (otázkou jsou vynaložené prostředky, úsilí a strávený čas).
Pokud to chceš up gradovat na moderní techniku, do to bych nešel. Navíc snad vše je z plastu, takže když ti něco praskne ("nejlépe" na nápravách či řízení), neseženeš náhradní díl (možná ani v době, kdy to bylo nové), s lepenim bude problém (malá styčná plocha, materiál nevhodný k lepení) a pokud, bude to znovu praskat.
Něco podobného jsme měli kdysi doma, moc nevyužité právě z důvodu nepřesného ovládání. V práci pak přišlo pár kolegů, jestli by se "to" dalo spravit (šlo převážně o závady na řízení a podvozku).

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 24.09.2020 11:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Za mne bych si asi vybral z každé zdejší rady něco. Určitě bych to okamžitě nevyhazoval, vyzkoušet s obyč baterkou jak bylo psáno a pakliže budou povely funkční pak teprve bych řešil pouze baterii, náhrada se najde určitě. Konektory se dají vyměnit za jiné .Pokus o celkově nové osazení by asi vyšlo dráž nežli koupit celé auto nové i s aparaturou a hlavně k tomu potřebuješ alespoň i malinko znalostí a nebo spolehat na pomoc zdejších autíčkářů


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 24.09.2020 13:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Něco podobného jsem předělával. V podstatě tak, že jsem nahradil elektroniku - sehnal jsem XX MHz rádio + deska do mini-Z (dohromady asi za 500 Kč) a nacpal do podobně velké potvory, co se tu snaží rozchodit. Mini-Z proudy stačily, to, co jsem předělával stejně nikdy rychle nejezdilo (žádný extra motor). Byla to celkem zábava. Největší "problém" bylo vymyslet, jak do řízení "nacpat" std servo. Jinak tu vše bylo napsáno.
Tři dráty z baterky, u toho, co jsem předělával, bylo přesně jak se tu píše - Celé napětí na motor, odbočka na přijímač a "servo".

Komplet nová elektronika by asi úplně levná nebyla. Rádio s přijímačem (např FlySky TX s 3ch RX ~1200 Kč), baterka (~300), servo (~200), regulátor (~400) - tj přibližně 2100 Kč za elektroniku (ceny jsou orientační za nové zboží z BIG hobby). Nebo něco z druhé ruky.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz