Pravidla fóra


O dalších nadšencích se dozvíte na Interaktivní mapě heli maketářů.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 21.10.2020 8:58 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.7.2020
Příspěvky: 9
Bydliště: Děčín
Obrázky: 0
Ahoj kolegové. Je tu někdo, kdo létá s těmihle mrňousy? Pořídil jsem si na jaře maketu AS.350 od WL Toys jako svůj první RC model (kdysi jsem stavěl minimakety "dvacetinky", nějaké COčko a tehdejší malá házedla). Různě vrtulníček vylepšuju a létání s ním, samozřejmě "maketové", je skvělé. Zajímaly by mě zkušenosti a rady ostatních uživatelů, teď řeším přechod na "dospělý" vysílač (i pro další modely - plošníky), ten originální je jednoúčelový a neumožňuje téměř žádná nastavení.

PepikW
Děčín


Přílohy:
Poznámka: Jedna jarní fotka se Sněžníkem
DSC_7103.JPG
DSC_7103.JPG
[ 55.95 KiB | Zobrazeno 6162 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 21.10.2020 19:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6955
Bydliště: Písek, ČR
Zajímavá možnost je při přechodu na dospělý vysílač použít do rádia vysílací multi-modul, některé mají spousty protokolů a velmi pravděpodobně by pěkně fungovaly s tvými přijímači ze setových souprav.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.10.2020 9:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.7.2020
Příspěvky: 9
Bydliště: Děčín
Obrázky: 0
Díky.
Ten můj V931 od WL má v návodu uveden protokol S-FHSS, ale podle diskusí na RCGroups používá WL svůj protokol KN. Zkoušel jsem v létě s kolegou párování s multiprotokol vysílačem na S-FHSS a nic. Podle starších příspěvků (RCGr.) používá S-FHSS pouze varianta od XK (K123 - liší se od V931 jen v elektronice), ale funguje prý jen s originální Futabou. Koupil jsem tedy desku přijímače a regulátor od XK, přijímač má i párovací tlačítko, ale aktuálně nemám jak to otestovat (v okolí mají všichni snad jen Hitec, Spectrum a FRSky), tak zatím leží v šuplíku a zkouším jestli nemá někdo tady tuto konkrétní zkušenost.

Regulátor, ten už jsem přehodil a má krásně plynulý rozběh motoru, s původním WL se vrtulník vždycky celý škubnul.

Přidávám současnou fotku po nedávné výměně trupu, starý už měl i dost šrámů a záseků od listů rotoru - po nějakých 120. letových hodinách a mnoha pádech :-)


Přílohy:
Poznámka: AS.350 B2 Air Zermatt
DSC_7826.JPG
DSC_7826.JPG
[ 121.25 KiB | Zobrazeno 5805 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.10.2020 9:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
S heli jsem zatím nikdy nelítal,ale nějakého takového prcka na "hraní" bych rád vyzkoušel.Jak jsou tyto malé potvůrky odolné a náročné na ovládání?Dík.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.10.2020 11:24 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.7.2020
Příspěvky: 9
Bydliště: Děčín
Obrázky: 0
Náročnost neposoudim, s většími, nebo s plošníky zkušenost nemám, létal jsem před tím jen doma s koaxiálem. Tohle je minimálně o level výš, jen slušně zaviset jsem se učil dlouho. Pak "pohupovat" dopředu a zpět atd. Sice bez možnosti se poradit, ale se studiem aerodynamiky :) jsem to za pár měsíců myslim ovládl. Samozřejmě čím menší (asi 70 gramů), tím citlivější na vítr, sleduju "norský" předpovědi yr.no a do hlášených 4m/s je to přijatelný. Létám se stabilizací, bez ní za bezvětří to sotva uřídim v ustáleném letu ... "Akrobacii" neřešim, stačí mi něco jako souvrat, sestupná spirála, nízké zatáčky v náklonu a pár pokusů o přemet (bez stabilizace, jinak mě to tam nepustí).

Odolnost je neuvěřitelná. Pádů i z výšky bylo dost - občas se mi projevuje "porucha" jako ztráta signálu a neovladatelný pád (skoro jak sestřel :D), s novým regulátorem bych řekl, že to snad zmizelo - jestli na to mohl mít vliv? Dneska už skoro co start, to přistání! Kabinka je na magnety, takže při odpadnutí může pochytat nějaký zásek od listů (stejně jako ocasní nosník), občas bylo potřeba srovnat hřídelku rotoru, nasadit vysmeklé ložisko z desky cykliky a podobné drobnosti (alespoň jsem si nacvičil rozborku a sborku mechaniky). Až teď po půl roce jsem měnil hřídelku a hlavní převodové kolo za nové. Listy rotoru taky, ale vlastně jen kvůli barevné úpravě.

PepikW


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 23.10.2020 7:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Multiprotokol nějaké protokoly XK i KN umí. Ale jak píšeš, chce to zkusit.

Líta jsem s mCP X. Menší vrtulníčky jsou akorát hůř vidět a zbytek je na elektronice.
Co vím, tak je dobré, aby byl model aspoň trochu "přemotorovaný", hodně to pomáhá v krizových situacích. A je pravda, že pokud se s něčím tak velkým padne do trávy, tak jsem většinou jen tu trávu vymotal a lítal dál.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 05.12.2020 20:03 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.7.2020
Příspěvky: 9
Bydliště: Děčín
Obrázky: 0
Pochlubím se přepravou části stožáru vysokého napětí (3D vytisknutého) :wink:
Bohužel, letového počasí už je nějak pomálu :(


Přílohy:
DSCF2061.jpg
DSCF2061.jpg
[ 18.67 KiB | Zobrazeno 5270 krát ]

DSCF2069.jpg
DSCF2069.jpg [ 10.63 KiB | Zobrazeno 5270 krát ]
DSCF2028.jpg
DSCF2028.jpg
[ 25.63 KiB | Zobrazeno 5270 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 05.12.2020 21:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6955
Bydliště: Písek, ČR
Paráda! Klobouk dolů. 8O

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz