Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lahvička na lepidlo
PříspěvekNapsal: čtv 22.10.2020 3:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 465
Bydliště: Havířov
Obrázky: 28
Víte někdo kde by se dala zakoupit prázdná lahvička jako se používá na vteřinové lepidlo ( viz obrázek ). Potřeboval bych tak asi 10 kusů do modelářského kroužku pro začínající modeláře, abych jim mohl "rozlít" lepidlo Patex Wood.
Děkuji za radu Mirek


Přílohy:
stredni-vterinove-lepidlo.jpg
stredni-vterinove-lepidlo.jpg
[ 17.25 KiB | Zobrazeno 6699 krát ]


_________________
Hrom do vrtule !!
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Lahvička na lepidlo
PříspěvekNapsal: čtv 22.10.2020 4:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Není to úplně to stejné, ale na disperzní lepidla používám bralenky které se dají zakoupit v lékárnách.
Dělají se v různých velikostech.
https://www.lekarna.cz/bralenka-lah-ze- ... LJEALw_wcB

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lahvička na lepidlo
PříspěvekNapsal: čtv 22.10.2020 5:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
tak jako dá se třeba zde http://www.koralky-dekorace.cz/naradi-nastroje-pomucky/61427-lahvicka-s-uzkym-aplikatorem-na-lepidlo-15-ml-8718819345244.html
nebo https://www.davona.cz/lahvicka-na-barvy-1kus-100ml/d-89028/ ale třeba u nás v kroužku se osvědčili lahvičky od barev na vlasy, které v kadeřnictví vyhazují tím pádem vám je schovají a darují bez problémů. https://www.bezvavlasy.cz/znacky/odmerka-na-barvy-s-aplikatorem-200-ml aco se mi teď osvědčilo doma a je uplně super tak lahvička od barvy do vany od avonu to ale nevím kde seženu ve větším množství. Má takovou šroubovací špičku ve které nezasychá lepidlo https://www.avon.cz/vyrobek/2650/barva-na-telo-do-koupele-s-vuni-melounu?exm=15AVO0003%7C13%7Cheu%7Coth%7Cmix

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lahvička na lepidlo
PříspěvekNapsal: čtv 22.10.2020 6:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
Já kupuju cca 75ml lahvičky v místním papírnictví. Občas mají ve výprodeji barvy na sklo po době spotřeby. Chtějí za to 3 Kč, tak když je potkám, koupím co mají. Lepidlo vyleju, vyčistím. Lahvičky jsou měkké, průhledné a se špičkou.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lahvička na lepidlo
PříspěvekNapsal: čtv 22.10.2020 10:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.12.2016
Příspěvky: 298
Bydliště: Liberec
Používám plastovou olejničku: https://www.metalkas.cz/olejnicka-kompletni-17ml-ph/?gclid=EAIaIQobChMIirGLo_PH7AIVl4rICh1E1AO8EAQYAyABEgIxCfD_BwE .
nebo https://www.triumfcz.cz/olejnicka-polyetylenova-objem-100-ml?gclid=EAIaIQobChMIirGLo_PH7AIVl4rICh1E1AO8EAQYDSABEgI6JvD_BwE.

Jak jde kroužek. Co srovnání plánů a realita?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lahvička na lepidlo
PříspěvekNapsal: čtv 22.10.2020 11:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 465
Bydliště: Havířov
Obrázky: 28
Petr Budai píše:

Kroužek - plány a realita ? Je to jako Titanic: Velké plány, skvělé myšlenky, ale nakonec vše zmizelo pod hladinou moře. Desetiletý kluk ( chodí do čtvrté třídy ) neumí svázat dva provázky k sobě! Dělali jsme na první schůzce draka - psaníčko. Druhá schůzka výroba házedla z balsy, opět katastrofa. Tak jak se jeden dovedl v nestřeženém okamžiku " zmatlat" od uhlového papíru ..... Ale já to nevzdám. Už řežu šablony z 5 mm překližky na výrobu dílů Malého modeláře. Přichystám osm stavebnic. To by v tom byl čert aby jsme to " nedali! " Vždyť starý modelář (já) má za sebou spoustu zklamání, když to neletělo tak jak by mělo, když po prvním startu z toho nic nezbylo, když to uletělo.. když a když. Ale protože je modelář tak trochu " zabejčilej " vždy se z toho po chvíli sebere a už zase plánuje co dál. Toš tak. Hezký den Mirek


Přílohy:
igra-maly-modelar.gif
igra-maly-modelar.gif
[ 116 KiB | Zobrazeno 6396 krát ]


_________________
Hrom do vrtule !!


Naposledy upravil Kiwira dne čtv 22.10.2020 11:52, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lahvička na lepidlo
PříspěvekNapsal: čtv 22.10.2020 11:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Kiwira píše:
.... Desetiletý kluk ( chodí do čtvrté třídy ) neumí svázat dva provázky k sobě! ..... "

:lol:
Asi to bude treba rozdelit podla sikovnosti, nech kazdy robi len to co zvladne , jedneho ucit uzly , dalsich celobalzove hadzadlo...
Ale bude to o dost narocnejsie pre teba , skoda ze na to nieste dvaja, to by slo lepsie...

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lahvička na lepidlo
PříspěvekNapsal: čtv 22.10.2020 12:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 465
Bydliště: Havířov
Obrázky: 28
Miro_V píše : "Asi to bude treba rozdelit podla sikovnosti, nech kazdy robi len to co zvladne , jedneho ucit uzly , dalsich celobalzove hadzadlo...
Ale bude to o dost narocnejsie pre teba , skoda ze na to nieste dvaja, to by slo lepsie..."

Odpověď : Já bych to tak nedělil. Můj názor ( zatím ničím nepodložen ) je ten , že když děti dělají jedno a to samé , tak mohou od sebe " opisovat. " Nehledě k tomu , že vysvětlovat každé skupince dětí něco jiného ... když vysvětluji jedné skupině , tak ta druhá není zaměstnána a opačně. Já teď vkládám velkou naději ve stavebnici toho Malého modeláře. To bude jak Lego, kromě potahu , myslím si , že by to mohli zvládnout. Taky potřebuji dovybavit dílnu. Kanagomem bez nástavce se nedá dost dobře lepit - lepší by byl Patex wood - proto ty lahvičky , abych mohl každému dát jeho lepidlo. Taky odlamovací nože nejsou pro dětskou ručičku to nejvhodnější , vyrobím jim každému modelářský nůž - skalpel. Chci aby každý malý modelář měl svou krabici , kde bude mít nůž, lepidlo, uhlový papír, smirkový papír na špalíku, tužku, pravítko. V dílně jsem nenašel žádné kolíčky na prádlo a tak dále... Hezký den Mirek P.S. Až budeme mít ty Malé modeláře hotovy vyfotíme a dáme sem na obdiv. Držte nám palce ! Děkujeme Vám.

_________________
Hrom do vrtule !!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lahvička na lepidlo
PříspěvekNapsal: čtv 22.10.2020 12:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Palce urcite drzime ;-)
A mas moj obdiv , dnes pomahat druhym a este zadarmo nie je moc v mode :?

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lahvička na lepidlo
PříspěvekNapsal: čtv 22.10.2020 13:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
Do těch lahviček se dá přetlačit i kanagom, dělám to tak protože jak píšeš tubou se slušně lepit nedá :-) Do kanagomu dám ještě drobet ředidla. K šablonám ty jsem dětěm dělal z plastových desek co jsem vysomroval v mountfieldu kde to měly kolem regálu s přlušestvím na bazény. poslední rok ale se naším velikým pomocníkem stala 3D tiskárna, kterou mám v kroužku. Skalpely ideální stav jsem se naučil taky časem - existují průmyslové čelepky (100 ks někde kolem 1000,- ) které jsou docela drahé ale pak ještě se dají získat od doktorů lékařské čepele a na ně se dá vytisknout také hezký držák.

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lahvička na lepidlo
PříspěvekNapsal: čtv 22.10.2020 15:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
Azy píše:
Do těch lahviček se dá přetlačit i kanagom, dělám to tak protože jak píšeš tubou se slušně lepit nedá :-) Do kanagomu dám ještě drobet ředidla. K šablonám ty jsem dětěm dělal z plastových desek co jsem vysomroval v mountfieldu kde to měly kolem regálu s přlušestvím na bazény. poslední rok ale se naším velikým pomocníkem stala 3D tiskárna, kterou mám v kroužku. Skalpely ideální stav jsem se naučil taky časem - existují průmyslové čelepky (100 ks někde kolem 1000,- ) které jsou docela drahé ale pak ještě se dají získat od doktorů lékařské čepele a na ně se dá vytisknout také hezký držák.


V kroužku řežeme malými lámacími noži, skalpel jim nemám odvahu dát, občas když mám novou čepelku, tak se říznu a poznám to až podle červených fleků na tom co stavím...

Jinak používám lékařské skalpely, je to super, jak na balzu, tak na EPP, tak na ořezávání papíru a fólie, nová čepelka je skoro stejně ostrá jak žiletka.

Kupuju u nás ve zdravotnických potřebách. Držák skalpelu č.4 za cca 85kč (nerezka) a čepelky velikosti 26 po 4kč, na internetu jsou ale za polovinu, teď mám celou krabičku, tak mi to zase na chvíli vydrží.

https://www.medhelp-shop.cz/skalpely-sk ... cepeli-c-4

https://www.medhelp-shop.cz/skalpely-sk ... Z-EALw_wcB

čepelka jediná rozumně použitelná je právě ta 24, na trojkový držák je použitelná 11 - je špičatá. Ostatní velikosti nemá cenu zkoušet, pracuje se s nimi špatně.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lahvička na lepidlo
PříspěvekNapsal: čtv 22.10.2020 15:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
jo tu 11 používáme do vytisklých držáků držáky tu https://www.thingiverse.com/thing:1950051

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lahvička na lepidlo
PříspěvekNapsal: čtv 22.10.2020 16:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 465
Bydliště: Havířov
Obrázky: 28
Miro_V píše:
Palce urcite drzime ;-)
A mas moj obdiv , dnes pomahat druhym a este zadarmo nie je moc v mode :?

To máš pravdu, že pomáhat druhým a ještě zadarmo se dnes "nenosí. " Já se Ti pokusím vysvětlit co mě k tomu vede, nebo motivuje nebo jak bych to nazval ? Já mám dvě dcery, ty mají také jen děvčata a všichni jsou zbláznění do koní. A já bych strašně chtěl vychovat nějakého modeláře, nechat po sobě ( mám 63 roků ) nějakou modelářskou stopu. Když má člověk nějakou vizi, kterou si chce splnit , tak nekouká na to co to bude stát. Ostatně mě také starší modeláři , když jsem, tehdy jako deseti letý kluk, začínal pomáhali, nejen radou a svými zkušenostmi , ale občas jsem od nich i něco dostal, někdy motorek, někdy vrtuli, někdy celý model, někdy mě vzali autem , nebo i motorkou na soutěž. To dnes se měří všechno přes peníze. Ale modeláři, tedy ti praví modeláři, to pomáhání mají jaksi v krvi. I teď, když se mě na soutěži stalo, že jsem potřeboval přilepit po tvrdším přistání kousek modelu a zapoměl jsem si lepidlo doma, stačilo se zmínit a hned mě tři modeláři nabízeli nejen lepidlo, ale i pomoc.
Hezký večer Mirek

_________________
Hrom do vrtule !!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lahvička na lepidlo
PříspěvekNapsal: čtv 22.10.2020 16:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Azy píše:
jo tu 11 používáme do vytisklých držáků držáky tu https://www.thingiverse.com/thing:1950051


Není ta čepel příliš krátká? Já řežu různé ty XPS desky standardním úzkým (9 mm) odlamovacím nožem. Nejlíp to řeže, když je ostří co nejvíc "položené", takže materiál jakoby řeže co největší délka ostří (klidně ten nůž položím tak, že v řezu je 5 odlamovacích polí). To tady ta čepel 11 je kratší, bych řekl.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lahvička na lepidlo
PříspěvekNapsal: čtv 22.10.2020 17:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
11 nevím, ale 24 v klidu prořeže 15mm EPP


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz