Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 23.10.2020 18:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.10.2020
Příspěvky: 1
Ahoj, hledám někoho, kdo by mi poradil s následujícím problémem.
Koupil jsem mírně nabourané M-7 Maule. Info bylo, že ho koupili ve verzi BNF a Spektrum přijímač ihned vyndali, protože mají jiný rádio a nikdy s ním neletěli (dva bráchové).Mě to prodali samozřejmě s původním AR636A, nešlo to ale spárovat. Nejdřív říkal vysílač "nepovedlo se", pak říkal "povedlo se", ale výsledek furt nula. Povedlo se to plnohodnotně asi na desátej pokus. Tak jsem to koupil. Doma jsem to ladil asi týden a pak jsem se rozhodl, že to přepáruju a od té doby je to víceméně mrtvý. Dlouho jsem měl přijímač v letadle, už jsem ho ale vyndal a mám to na stole u počítače. Každý den to trošku podráždím a pak zase zahodím. S počítačem se to docela baví. Po kabelu můžu upgradovat airware, můžu měnit hodnoty AS3X stabilizace ve třech letových režimech, už sem to celý vyresetoval i překalibroval, ale s vysílačem mi to pořád nemluví a když už nějakým zázrakem jo, což se stane tak jednou za měsíc, tak druhý den už zase ne.
Párovací proces jde vyvolat spolehlivě vždy. Pak se mohu rozhodnout, zda vyndám párovací konektor hned - to když chci používat funkci SAFE a nebo až na konci procesu, to když jí nechci. Takže dokud na vysílači nezadám párovat, vše je ještě v normálu. Ale když to udělám, tak přijímač ještě několikrát pomaleji blikne, zhasne a už se nikdy nerozsvítí, dokud do něj zase po restartu nevložím párovací konektor. Takhle to lze opakovat do nekonečna.
Vysílač většinou řekne, že párování proběhlo, někdy taky ne, ale v tom případě to logicky zopakuju. Takže i když to proběhne ok, přijímač se navždy odmlčí.
Nikde se mi nepovedlo vygooglit co s tím a pomalu jsem se smiřoval s faktem, že přijímač má vnitřní poruchu a lítat nebude... jenže teď už to zas vidím trošku jinak.

Včera mi přišel po předchozím hodinovém telefonátu, kdy jsem vylíčil svůj problém, stejný přijímač, se stejným příběhem. Před měsícem od Pecky koupil poslední M-7 Mauleho v republice a protože má FrSky, vyškubnul ihned Spektrum přijímač a teď se rozhodl, že ho prodá. Tak sem si řek, že to zkusím a výsledek je naprosto stejnej. Zatím jsem to neresetoval, takže tenhle ještě obsahuje nastavení AS3X stabilizace, ale zhasíná úplně stejně jako tamten a mě už dávno došla fantazie, co s tím.
Mám doma teď 3 vysílače: DX6 G3, DX8 G2 a iX12 a na všech je to stejný. Asi neumím napárovat přijímač, ale mám další dva v jiných modelech, úplně stejný AR636a a ty umím. Pak umím ještě obyčejný AR636, dva AR637T a ještě jeden starej, nevím jak se jmenuje. Ale tyhle dva mě prostě ničej mooc.
Testuju to v PC s Win10, mám to propojený kabelem přes USB a ten obyčejnej AR636 mám s nima pohromadě a na něm si pokaždé ověřuju, že s uvedenýma vysílačema umím párovat. Ten funguje bezvadně.

Neporadil by mi někdo, jestli to mám rovnou zahodit, nebo co dělám špatně, popřípadě kontakt na někoho, kdo už tohle řešil a vyřešil. Moc děkuji za každé info.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 23.10.2020 21:02 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.5.2017
Příspěvky: 14
Dobrý večer přeju, já teda nemůžu nikomu radit, ale navrhoval bych příjímač při párování ustavit do polohy, v které byl naposledy zabudován v modelu. To znamená normálně nebo vzhůru nohama a ještě jde o to, anténou od sebe nebo proti sobě. Letu zdar. K.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Petrkem a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz