Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kloubový inbusy
PříspěvekNapsal: pát 16.04.2021 9:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Vážení, neměl jste někdo v ruce tohle?
https://www.uni-max.cz/produkty/vybaveni-dilen/rucni-naradi/klice/torx-a-inbus-klice/sada-kloubovych-inbus-klicu-6-ks?
Jde mi o to, zda se to v těch kloubech jen tak nahodile blomcá a nebo tam je nějaký předpětí, třeba pružiny či planžety, co ty klouby udržuje ve "vztopořený" poloze. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubový inbusy
PříspěvekNapsal: pát 16.04.2021 15:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
bych čekal že ty kloubky budou o 90° pootočené... 8O


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubový inbusy
PříspěvekNapsal: pát 16.04.2021 16:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1775
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Toz to je palka jak za zlateee. Kdysi jsem dostal od Festa zaoblene inbusy a ty mam furt. Proste inbus s uskocenou a kulovitou hlavou. Povolim sroub aniz bych lamal klouby.Nekdy, premyslim o takovych vecech. Na primo nic neuvolnim, nemam paku a kdyz ji mam tak to zlomim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubový inbusy
PříspěvekNapsal: pát 16.04.2021 18:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2009
Příspěvky: 382
Bydliště: Strakonice, ČR
blesk píše:
bych čekal že ty kloubky budou o 90° pootočené... 8O

To by z nich byly kloubový nástavce, ale jako samotný imbusy by se používaly dost blbě.

_________________
Jeti DC-24, Element F5J, Enjoy3, Piper 2,8
lodě Tito Neri, Smit Japan, Parat, Ragazza, Genesis.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubový inbusy
PříspěvekNapsal: pon 19.04.2021 18:41 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4776
Bydliště: SK Bratislava
Nemaju, preco by mali? sak to funguje tak ze to MA byt zalomene, inak s tym nic neurobis :mrgreen:

... teda nepoznam resne tieto, mal som podobne, ale ziadna pruzina tam nebola ... funguje to tak, ze to zalomis a tym padom mas normalny inbus, vyhoda je len ze to mozes zalomit ako je najvhodnejsie a navyse mozes vyrobit "kluku" ako Z a vytocit dlhy zavit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubový inbusy
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2023 9:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 490
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
Prosím o radu. Protočil jsem inbus při povolování v malým červíku utaženým v karbonu (asi 2mm). Jak ho dostanu bezbolestně ven ?...bez dalších škod.
....A následně, pokud ho ven dostanu, kde jdou sehnat nerezový červíky ? Problém je, že je to z Číny a zatím netuším, jakej že závit tam je....doufám že ne "originál-čína". To se ale uvidí až bude venku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubový inbusy
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2023 10:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4941
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Nevím jak to tam drží, ale na YT jsem viděl video, jak to vytahoval přilepenou natavenou tyčkou do tavné pistole. Natavil, přitiskl, nechal vychladnout a za tu tyčku to vyšrouboval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubový inbusy
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2023 14:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 490
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
jio píše:
Nevím jak to tam drží, ale na YT jsem viděl video, jak to vytahoval přilepenou natavenou tyčkou do tavné pistole. Natavil, přitiskl, nechal vychladnout a za tu tyčku to vyšrouboval.


no, když jsem to chtěl povolit, tak inbus hodně propružil....mělo mě napadnout, že to může špatně skončit, když ještě zatlačím. Když jsem to utahoval (od výrobce je tam napsáno 4 Nm) použil jsem svý zápětí a nějaký odhad. Momentovej klíč je pro mě sprostý slovo....to ale do budoucna určitě přehodnotím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubový inbusy
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2023 21:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
Bildy píše:

no, když jsem to chtěl povolit, tak inbus hodně propružil....mělo mě napadnout, že to může špatně skončit, když ještě zatlačím. Když jsem to utahoval (od výrobce je tam napsáno 4 Nm) použil jsem svý zápětí a nějaký odhad. Momentovej klíč je pro mě sprostý slovo....to ale do budoucna určitě přehodnotím


Pokud máš vic rozměrem ale ruznejch imbus kliču nebo i hvězdiček zkoušej jestli neni některy trochu větší a hlavně novej i dole ostrej klidně nekvalitni. Imbusový šroub hlavičku ohřej pistolovou pajkou a imbutovy. Klič naklepni do hlavičky kladivkem, idealně imbusový bit nebo lkový imbusovy klič fikni rozbruskou a pak už třeba kleště, hlavičku z vrtačky. Na jistotu to neni ale to ohřati pajkou a naklepnuti kladivkem plus uplně novy imbusovy klič většinou funguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubový inbusy
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2023 22:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
pepin píše:
a naklepnuti kladivkem plus uplně novy imbusovy klič většinou funguje.


Za pohus stojí i narvat tam torx.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubový inbusy
PříspěvekNapsal: pát 29.09.2023 8:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 490
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
na ten "jednodušší" červík zafungoval až jen naraženej torx. Ohřál jsem to, naklepnul a pak ´šel´. Ten druhej se ale rozhodl, že se tak snadno, jako jeho brácha, nevzdá.
Nevím, jestli mám ještě zkusit další novej torx a nalepit ho tam epoxíkem Loctite EA3450 nebo epoxíkem UHU na kov a kámen. Když to pak nedostanu od sebe a torx třeba praskne, tak se to bude špatně vrtat, protože další možnost mi vychází už jen vytahovač šroubů.
...nebo rovnou už zkusit ten vytahovač ???
Je to 6-ka červík 10 dlouhej a naštěstí v číně ví, co je metrickej závit. Snad půjde někde sehnat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubový inbusy
PříspěvekNapsal: pát 29.09.2023 10:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
zdzd píše:

Za pohus stojí i narvat tam torx.

Ano, ja řikam torxu hvězdička. Naklepnout do toho cokoli co tam nejde strčit volně ale jde to tam namlatit kladivkem a idealně sragoru co se klepanim trochu roznejtuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubový inbusy
PříspěvekNapsal: pát 29.09.2023 17:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Bildy píše:
...nebo rovnou už zkusit ten vytahovač ???
Je to 6-ka červík 10 dlouhej


To je dost velkej poměr průměru a délky.Půjde jen o to jestli dřív praskne vytahovač nebo se to uvolní.Vlastně nevím jak se správně vytahovač používá ale při prvních pokusech jsem vyvrtal asi malou díru a to prasknul.Když jsem začal vrtat díru takovou aby zbyl jen závit s kůžičkou materiálu,začlo to fungovat líp.Vytahovák se nahoře zakousl a to co bylo pod ním mělo místo kam se "zbortit" a mohlo dojít k uvolnění.Je to správně nebo jsem měl jen párkrát štěstí? Taky jde o to jestli můžeš vrtat skrz nebo ne.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubový inbusy
PříspěvekNapsal: pát 29.09.2023 19:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9092
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
To Bildi, až si ověříš, co to je za závit. Bude-li metrický, prohledej stránky Akros.cz. Nerezový spojovací materiál ve velmi širokém sortimentu. Doposud se nestalo, že bych tam něco nenašel.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubový inbusy
PříspěvekNapsal: pát 29.09.2023 21:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 490
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
DAF píše:
To Bildi, až si ověříš, co to je za závit. Bude-li metrický, prohledej stránky Akros.cz. Nerezový spojovací materiál ve velmi širokém sortimentu. Doposud se nestalo, že bych tam něco nenašel.


Dafe, moc díkes. Našel jsem to tam. Jen je mi divný..a není jen u této firmy se spoj-matrošem, že nemají ty vytahovače....nebo je tedy na shopu nevidím. Spíše jsou k vidění u firem s nářadím.
Ještě udělám 1 pokus a narazím tam něco festovně za použití toho Loctitu. Podle 1. červíku, kterej šel ven, je to raflý na tom dosedacím rovným čelu, kde se červík opírá o dural....závit je ale v karbonu. Závit na vyndaným červíku jsem zkusil obyčejnou matkou (metrickou)...stačí to nebo s tím mám někam doběhnout na přeměření ?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz