Pravidla fóra


Pokuste se zde neřešit technické problémy. Téma, které bude mít více než 100stránek ukončete a založte další. Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Modelářský kroužek pro seniory
PříspěvekNapsal: ned 20.06.2021 9:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 465
Bydliště: Havířov
Obrázky: 28
Zdravím ,
dělám vedoucího modelářského kroužku v Havířově. Kroužek je ve školním roce jednou týdně dvě hodiny. Jinak je modelářská dílna nevyužita. Havířov byl dříve označován jako " město mladých " , dnes bych si dovolil jej nazvat " město starých. " Vzhledem k tomu , že ve městě ( nejen v Havířově ) není žádné vyžití pro technicky a manuálně schopné důchodce, tak jim zbývá na stará kolena jen ta lavička v parku, protože jim jejich drahá polovička přece nedovolí dělat bordel v bytě. A tak bych chtěl málo využívanou dílnu nabídnout i těmto staříkům. Budova , kde se dílna nachází má v názvu "Středisko volného času " nemá tam : Dům mládeže , nebo něco takového, tak že, z hlediska věku žádné omezení. Projednával jsem to s vedoucí a ta mě řekla , že by to šlo, ale až od ne příštího, ale toho dalšího školního roku , prý pro příští školní rok už mají uzavřeny plány a rozpočty . Co vy na to ? Je to dobrý nápad a nebo to mám raději pustit z hlavy ? Díky za vaše názory. Mirek
P.S. Přikládám foto ze zakončení kroužku - stavěli jsme Malého modeláře.


Přílohy:
malý modelář 1968 -2021.JPG
malý modelář 1968 -2021.JPG
[ 199.18 KiB | Zobrazeno 12313 krát ]


_________________
Hrom do vrtule !!
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Modelářský kroužek pro seniory
PříspěvekNapsal: ned 20.06.2021 10:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1775
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Mirku, je to genialni napad. Pospolitost stejne naladenych lidi je dnes hodne, hodne cenena.Nehrozi jiz ulet od problematiky s publikovanim nove pocitacove hry.Nehrozi uz zamilovanost a zapalene lejtka. Nehrozi uz hypoteka a nadstardantni vykon kvuli ni v zamestanani, Nehrozi uz nepredpokladana dvojcata coby potomci. Nehrozi uz narocny trojuhelnik, milenecky ve vztazich. Ockovanim jste prosli jako prvni. Ja v tom nevidim zadne negativum, krome svehlavnosti a zarputilosti. Ale tato se da nahradit smerem k individualite. :mrgreen: A pak prijde nasledna soutezivost a prenaseni zkusenosti. To je prece bezva. Mnozi maji tolik vedomosti, ze uz mnohym na tom svete nezbyva toliko casu aby je pojal samostudiem. Takze v pristim skolnim roce nashledanou. HONZA.


Naposledy upravil HONZIK 22 dne ned 20.06.2021 17:10, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modelářský kroužek pro seniory
PříspěvekNapsal: ned 20.06.2021 10:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Bezva nápad hodný následovníků. :D

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modelářský kroužek pro seniory
PříspěvekNapsal: ned 20.06.2021 11:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Asterix Havířov (StVoČa_Asterix) má těch kroužků docela dost
https://www.asterix-havirov.cz/krouzky a má i nějaká pravidla - MANUÁL
https://www.asterix-havirov.cz/vstup-do-klientskeho-centra
Tak snad se časem povede i tvůj záměr MODELÁŘSKÉ "HŮLKOVÉ" KOMANDO
Na pokecání by pro začátek stačilo něco jako restaurace
Někdy lze na pokec nají i Centra pro starší lidi místnost, internet, čaj zdarma bez nutnosti změny rozpočtu
Senior kluby Havířov

Senior klub Bohumín, Okružní 1069 má i "ruční práce"
SeniorPoint, je až Frýdek-Místek, Anenská 2477, tam má přímo klubovou činnost a volnočasové aktivity.
Je asné, že souběh s mlaďochama v jedné budově je výhoda pro vedoucího.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modelářský kroužek pro seniory
PříspěvekNapsal: ned 20.06.2021 11:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Nápad to není špatný, s něčím podobným koketoval kolega, který vede "konkurenční" kroužek. Je otázkou, kolik to bude stát (zde nejspíš pouze náklady na pronájem dílny + amortizace nářadí, materiál nejspíš každý vlastní), jaké tam bude vybavení, protože ne všechno si člověk může do bytu pořídit (různé vrtačky, brusky, možnost tvrdého pájení apod.), a jak bude zajištěna "bezpečnost" rozestavěných modelů, protože ti něžní malí andílkové mívají občas v rámci zvědavosti sílu hodnu Herkula - "on se chtěl jen podívat" a za to, že se to rozbilo určitě může ten Japonec Onosamo, nebo jeho bratranec Samoseto. My máme regál a každý kluk má v něm polici. Přesto, protože se tam kroužky střídají, se občas najde nějaký zvědavec. Naštěstí takovýchto "návštěv" bylo jen málo (za ty roky spočitatelné na prstech jedné ruky) a následky byly opravitelné.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modelářský kroužek pro seniory
PříspěvekNapsal: ned 20.06.2021 23:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 257
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
Jojky!!!
"Honzik22" mi mluví z duše!! Škoda,že nejsem z Havířova... S62

_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modelářský kroužek pro seniory
PříspěvekNapsal: pon 21.06.2021 17:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
To uděláte spoustu lidem radost. Já jsem bohužel na ty kroužky pro mladé už asi starý a pro tu vaši novinku zase mladý. Škoda. Jsem z Havířova, párkrát jsem u vás byl a párkrát jsme se viděli na poli a jak jste přijel na službu hlídání objektu pro GC. Modelařinu mám moc rád, i když mi teď na ni nějak nezbývá čas, ale hlavně není chuť. Ale asi to hodně lidí zná. Tak vám držím palce ať vám to vyjde. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modelářský kroužek pro seniory
PříspěvekNapsal: pon 21.06.2021 20:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.4.2021
Příspěvky: 344
Napad vyborny, zduvodneni rovnez skoda ze je to mimo dosah...
Nicmene v dobe kdy jsou kurzy pro dospele na kdeco se divim ze neco takoveho uz davno nefunguje.
Ocenil bych nejspise ucasti treba i jen kurz na nejake specialni techniky, postupy, technologie...
Ve svete jsem nasel kurzy pro RC pilotaz jak pro zacatecniky tak i pokrocile - velke modely, jety, akrobacie. Maji k tomu zpracovane dokonale prirucky, daji se koupit predem, za babku, jenze v anglictine, ukazky jsou online...

Tak se to treba chytne i zde...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modelářský kroužek pro seniory
PříspěvekNapsal: úte 22.06.2021 8:25 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 23.3.2021
Příspěvky: 76
Bydliště: ČR
BeneFitmodel píše:
Napad vyborny, zduvodneni rovnez skoda ze je to mimo dosah...
Nicmene v dobe kdy jsou kurzy pro dospele na kdeco se divim ze neco takoveho uz davno nefunguje.
Ocenil bych nejspise ucasti treba i jen kurz na nejake specialni techniky, postupy, technologie...
Ve svete jsem nasel kurzy pro RC pilotaz jak pro zacatecniky tak i pokrocile - velke modely, jety, akrobacie. Maji k tomu zpracovane dokonale prirucky, daji se koupit predem, za babku, jenze v anglictine, ukazky jsou online...

Tak se to treba chytne i zde...

Všechno stojí peníze.....Kolik by byl ochoten zaplatit začátečník za hodinu létání ?? Já to ziištoval a můžu říci - charitu nedělám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modelářský kroužek pro seniory
PříspěvekNapsal: úte 22.06.2021 12:19 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3950
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
BeneFitmodel píše:
Tak se to treba chytne i zde...


... nejsem si jist.... staci ,kdyz prolistujes forum. :wink:

Zde je male osazenstvo . Ti co meli zajem to jiz absolvovali a jiz nejakou chvili je klid. Dalsi potrebni se zatim nevyskytli. :lol:

viewtopic.php?f=18&t=83305&hilit=+workshop+vekamodel

viewtopic.php?f=18&t=75609&hilit=+workshop+vekamodel

viewtopic.php?f=126&t=53337&hilit=+workshop+vekamodel

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modelářský kroužek pro seniory
PříspěvekNapsal: úte 22.06.2021 12:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
varoku, kiwira musí upřesnit, o jaký věk se jedná. Kolega, který má podobný nápad, uvažuje o tom, že tam vlastně budou různě zkušení modeláři, kteří umí samostatně pracovat, takže to budou brát spíše jako prostor na stavbu svých modelů, místo aby s tím smrděli doma v kuchyni. V podstatě by u něj nebyl věk nijak omezen. A platba by pak byla v podstatě jen pronájem prostoru a amortizace vercajku, který by tam byl k dispozici, a možná i odměna nějakému "vedoucímu", který spíš měl funkci vrátného. Kroužek pro omladinu stojí řádově několik tisíc (řekněme od 2 do 4t). Je v tom materiál, stavebnice, prostory, odměna lektorovi, nákupy drobného nářadí a ještě je k tomu grant. Tady by to mohlo být třeba za tisíc až patnáct set za rok (hrubý odhad bez propočtu).

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modelářský kroužek pro seniory
PříspěvekNapsal: úte 22.06.2021 19:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
romi59 píše:
Všechno stojí peníze.....Kolik by byl ochoten zaplatit začátečník za hodinu létání ?? Já to ziištoval a můžu říci - charitu nedělám.

Co je u tebe charita a co by se už vyplatilo?
To je úhel pohledu. Pokud by mě to mělo živit, asi by to bylo drahý.
Pokud bude někdo po mě chtít, tak v rámci mýho lítání, bych vlastně ani nic moc nechtěl. Bral bych to jako zpestření.
Další věc je, jestli by měl svoje vybavení. V případě, že bych musel mít něco svýho navíc, asi by to zase něco stálo.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modelářský kroužek pro seniory
PříspěvekNapsal: úte 22.06.2021 20:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.4.2021
Příspěvky: 344
[quote="veka1"][/quote]


Tak to je presne ono! Nemam zatim zdaleka vse proctene, ale i takovou "sousedskou vypomoc" za uplatu bych klidne bral.
Jenom skoda ze jde o ponekud letitou nabidku, nebo je nekde aktualni nabidka terminu a temat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modelářský kroužek pro seniory
PříspěvekNapsal: úte 22.06.2021 20:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
BeneFitmodel píše:
Tak to je presne ono! Nemam zatim zdaleka vse proctene, ale i takovou "sousedskou vypomoc" za uplatu bych klidne bral.
Jenom skoda ze jde o ponekud letitou nabidku, nebo je nekde aktualni nabidka terminu a temat?

No já se tehdy zeptal Petera a prostě jsme se domluvili. Bylo to fajn setkání. Pokud se domluvíte, připrav se na velmi dlouhý den a obrovský příval cenných informací.
Zkus to.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modelářský kroužek pro seniory
PříspěvekNapsal: čtv 24.06.2021 21:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
DAF píše:
varoku, kiwira musí upřesnit, o jaký věk se jedná. Kolega, který má podobný nápad, uvažuje o tom, že tam vlastně budou různě zkušení modeláři, kteří umí samostatně pracovat, takže to budou brát spíše jako prostor na stavbu svých modelů, místo aby s tím smrděli doma v kuchyni. V podstatě by u něj nebyl věk nijak omezen. A platba by pak byla v podstatě jen pronájem prostoru a amortizace vercajku, který by tam byl k dispozici, a možná i odměna nějakému "vedoucímu", který spíš měl funkci vrátného. Kroužek pro omladinu stojí řádově několik tisíc (řekněme od 2 do 4t). Je v tom materiál, stavebnice, prostory, odměna lektorovi, nákupy drobného nářadí a ještě je k tomu grant. Tady by to mohlo být třeba za tisíc až patnáct set za rok (hrubý odhad bez propočtu).


Tak snad to půjde. Kdysi jsem chtěl jet k panu VEKA, ale je docela z ruky. Pan Kiwira je kousek, už se od vidění trošku známe a já se rád něčemu přiučím. Viděl jsem jeho modely a moc pěkné. Tak uvidíme, držím mu palce.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz