Pravidla fóra


Toto je nové fórum, pokud víte o nějakém vláknu, které by se mělo přesunout do EDF, tak napište SZ na TomasC.
Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Viper Jet
PříspěvekNapsal: čtv 07.10.2021 21:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
Nemáte někdo osobní zkušenost/porovnání různých velikostí? Je mi jasné že ten nejmenší bude asi velký rozdíl, ale jak je to u 70 a 90mm?

50mm
https://profimodel.cz/cs/rozpeti-do-1m/ ... BwE#16760k#G:ID

70mm
https://www.rcprofi.cz/e-flite-viper-70 ... I4QAvD_BwE

90mm Taft Hobby
https://www.rcprofi.cz/viper-jet-1450mm ... 6MQAvD_BwE

90mm E-Flite
https://www.elcar.cz/e-flite-viper-1-4m ... e0QAvD_BwE



Do malého bych měl baterky (3S 860mAh)
Do 70mm taky mám a to 2x3S 3300mAh nebo případně 5S 3000mAh, jen nevím jestli by to na 5S letělo
Do 90mm je to horší, musela by být sestava 2S2P sady 3S 3300mAh, na dvě sady 5S 3000mAh by to nejspíš nelítalo, ale stejně do vrtulníku musím pořídit 6S minimálně 5000mAh, takže mě tato baterka nejspíše nemine.

Letiště udržované, sekané, válcované, travnaté...

U 90mm předpokládám že Taft a Eflite vypadl ze stejné formy. (To asi i u ostatních velikostí).


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Viper Jet
PříspěvekNapsal: pát 08.10.2021 8:34 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Otázka je, co chceš vědět. Osobní zkušenost nemám, ale lítá všechno dobře.
i ten malej


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

u jetů o vlastnostech a výkonech rozhodují baterie.
Takže pokud použiješ nějaký použitý a míň než 75C trvalého vybíjecího proudu, nečekej žádný velký výkony. Ono to poletí, ale pokud ty baterky nejsou nový a neudržej napětí, výkon půjde rapidně dolu.
druhý pravidlo - EDF musí mít dostatek vzduchu před sebou. Čím víc tím líp. Jde hlavně o starty, ale i za letu je to znát.
I do f-16 od alfamodel jsem udělal díry z boku před dmychadlem. Zvětšené sání proti originálu od výrobce bylo málo.

Jinak výrobce E-flite mne zklamal vždy a už nic od něj nechci.
A formy určitě stejné nejsou. Od Taft hobby jsem ho viděl lítat na živo na malou turbínu.

Prostě dotaz co je lepší není smysluplný. Jde o to, jestli chceš házet, nebo startovat ze země, a kolik do toho chceš vrazit peněz.
Já bych šel do toho Taft Hobby . Povrchem asi bude trochu horší,než E-flite, ale odolnější.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Viper Jet
PříspěvekNapsal: pát 08.10.2021 10:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
Jasně, máš pravdu, dotaz co je lepší je špatný. Spíš se mě jednalo o to jestli některý z nich není vyloženě průšvih. Toho malého beru jen jako "hračku" za barák. Spíš se mi jednalo o porovnání těch větších. S tím že E-flite nikdy víc jsi mě zarazil, měl jsem za to že je to lepší "čína" někde mezi FMS a MPX. U baterek je to jasné, tam není moc co vymýšlet.

Co jsem se díval na videa, tak ten 90mm mi přišel na přistání pomalejší a "hodnější" než 70mm.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Viper Jet
PříspěvekNapsal: pát 08.10.2021 10:43 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Ona 90 je větší, a tím dělá dojem pomalejší.
E-flite - EDF k prdu totálně zastaralý , a co jsem měl heliny, tak konstrukční nesmysly (nevím jestli úmysl na prodej dílů) mněl jsem dvě.
Prostě už mne nezajímají.

EDF bych asi nejradši od JP model. Celkem se mi líběj ty jejich oběžky.
Bohužel se mi nedaří dokopat kámoše, aby po roce zprovoznil mou 120 s tímto motorem v modelu (Honzo jestli to čteš, tak na tom zamakej :lol: )
Taky nemusím tu tvrdou pěnu, co se používá - snadno se poškozuje. Radši mám EPP podobné materiály. A to používá co já vím jenom Taft Hobby a Multiplex
Ale to je asi taky věc vkusu a názoru. Prostě radši u těchhle materiálů mám nálepky na epp, než klasickou povrchovou úpravu na tvrdé pěně.

Navíc když je model větší, tak mám problém ho ohlídat při manipulaci.

Někde si najdi jak vypadaj ty modely ze spodu. (jak tahaj dráty, podvozky a tak)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Viper Jet
PříspěvekNapsal: pát 08.10.2021 12:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Já toho Vipera od Graupnera měl,nelítá špatně,ale je to opravdu jen dost předražená hračka za barák.Dmychadlo mělo slabé vibrace od začátku,ten motůrek s tím měl dost práce a postupně "slábnul".Tak jsem synovi teď koupil L-39 Albatros od Amewi.Je o dost levnější,vypadá v provedení "Breitling" nádherně,ale ještě neletěl.Nebo zkus nějakého postavit nějakého jeta od Lm model.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Viper Jet
PříspěvekNapsal: pát 08.10.2021 15:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
Od LM mám L-39 ale není to ono... Přece jen ten Viper je na tom i rozměrově trochu líp (hlavně mohutnost VOP, s tou mám u 39 velký problém...)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Viper Jet
PříspěvekNapsal: pát 08.10.2021 16:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
Na modelbazaru byl nedávno i EDF od freewingu Avanti, sice se mě moc nelíbí ale zase je "Grass field friendly" díky větším kolům...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Viper Jet
PříspěvekNapsal: pát 08.10.2021 18:02 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
blesk píše:
(hlavně mohutnost VOP, s tou mám u 39 velký problém...)


Proč ? Lítá naprosto skvěle. Sám jsem zalítal několik vytištěných na EDF a dneska vytištěnou 1,9m dlouhou na turbínu.
Zítra dám video.
viewtopic.php?f=137&t=89722

Neskutečně hodný a přesný letadlo, který navíc svými tvary patří mezi nejkrásnější.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Viper Jet
PříspěvekNapsal: pát 08.10.2021 19:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
O tom že je to jeden z nejkrásnějších tryskáčů žádná, jinak bych si ho nekupoval. Povrch mám tmelený a poměrně hladký, ale jako z formy to samozřejmě není. U mě je nejspíš i problém i slabé, nebo možná spíše "pomalé" dmychadlo. Minimálka letadla je skoro maximálka dmychadla a v okamžiku kdy to přibrzdím letadlo aby letělo musí jít na větší úhel náběhu, pak se dostane výškovka do úplavu a je to neříditelné, bohužel naposled až na zem, nicméně škody malé, šlo to na plocho. Doufám že pomůže nové dmychadlo, ideálně jen rotor.
Příloha:
IMG_20210430_162600.jpg
IMG_20210430_162600.jpg
[ 175.61 KiB | Zobrazeno 8901 krát ]



Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Viper Jet
PříspěvekNapsal: sob 09.10.2021 8:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
měl jsem eflite Viper na 70 mm lítá parádně rozsah rychlostí taky pěknej, bohužel mi odešel za letu bec takže rána do země taky slušná

dudaj : vytisklé L39 ? Kde si splašil data ? nebo vlastní tvorba ? o té na turbínu vím to sleduji ale něco třeba na 70 mm ??

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Viper Jet
PříspěvekNapsal: sob 09.10.2021 9:39 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Azy píše:
o té na turbínu vím to sleduji ale něco třeba na 70 mm ??


Mám tam víc videí, je tam Albik na 60 mm, pak zvětšenej na 70mm a F-16 na 70mm EDF

Píši SZ


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Viper Jet
PříspěvekNapsal: sob 09.10.2021 12:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
Uniká mi něco, nebo červená barva je za příplatek? :D

https://www.rcprofi.cz/viper-jet-1450mm ... ZzEALw_wcB

https://www.rcprofi.cz/viper-jet-1450mm ... _yEALw_wcB


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Viper Jet
PříspěvekNapsal: ned 10.10.2021 13:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
tohle je ale stara verze. Novy 90mm je zde https://www.astramodel.cz/cz/katalog/e- ... 82106.html
nemam teda ani jednoho ale ten novy silne zvazuji na pristi sezonu. ten stary je pry podmotorovany, ten novy vypada po vsech strankach vyborne (skladovani, skladni, letovy projev) a vyrazne lepsi z hlediska vykonu proti staremu. videa na youtube vypadaj dobre. je tam i video letu od vasamodel z letiste z bechovic.

ja mam zkusenosti jen s malymi. Albatros od SkyAngel, Alfery Sabre a Skyhawk, Lippisch od Freewingu, vse 50mm. jsou to pekne skladne modely, ale na litani je to proste jine, jsou to male mrchy.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Viper Jet
PříspěvekNapsal: ned 10.10.2021 18:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
Kuba78 píše:
tohle je ale stara verze. Novy 90mm je zde https://www.astramodel.cz/cz/katalog/e- ... 82106.html
nemam teda ani jednoho ale ten novy silne zvazuji na pristi sezonu. ten stary je pry podmotorovany, ten novy vypada po vsech strankach vyborne (skladovani, skladni, letovy projev) a vyrazne lepsi z hlediska vykonu proti staremu. videa na youtube vypadaj dobre. je tam i video letu od vasamodel z letiste z bechovic.

ja mam zkusenosti jen s malymi. Albatros od SkyAngel, Alfery Sabre a Skyhawk, Lippisch od Freewingu, vse 50mm. jsou to pekne skladne modely, ale na litani je to proste jine, jsou to male mrchy.


Ty tu ale momentálně mícháš TaftHobby a E-flite.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Viper Jet
PříspěvekNapsal: ned 10.10.2021 20:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
pravda, ten stary je taft. sorry, prehlednuti.. chci tim jen rici, e pokud bych ted zvazoval 90mm vipera, tak urcite ten novy eflite.
pokud chce nekdo maly EDF ktery dobre lita, doporucuji Lippische :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz