Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 28.11.2021 18:53 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 30.1.2014
Příspěvky: 66
Ahoj, dokončuji většího dřevěného Hortena s potahem překližkou 0,4mm + Ceconite. Předpoklad je, že dřevěné díly natřu válečkem tenkovrstvou lazurou a poté několik vrstev zaponového laku. Lakujete ještě nenalazurované dřevo velmi ředěným lakem z důvodu následného jemného brusu na odstranění jemného chlupu na povrchu? A saje potom povrch lazuru?
Pro jistotu ještě jeden dotaz na vrchní lak. Slyšel jsem o použití laku na parkety, máte s tím nějaké zkušenosti + výhody, oproti zapoňáku?
Díky za rady a tipy.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 29.11.2021 6:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2011
Příspěvky: 768
Bydliště: Odolena Voda
Obrázky: 4
Blog: Zobrazit blog (9)
pořádně prolakovat, ceconite jde krásně vypnout žehličkou a potom na vrch třeba nějakou barvu, nehledejte v tom vědu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.11.2021 6:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
mill píše:
Ahoj, dokončuji většího dřevěného Hortena s potahem překližkou 0,4mm + Ceconite. Předpoklad je, že dřevěné díly natřu válečkem tenkovrstvou lazurou a poté několik vrstev zaponového laku. Lakujete ještě nenalazurované dřevo velmi ředěným lakem z důvodu následného jemného brusu na odstranění jemného chlupu na povrchu? A saje potom povrch lazuru?
Pro jistotu ještě jeden dotaz na vrchní lak. Slyšel jsem o použití laku na parkety, máte s tím nějaké zkušenosti + výhody, oproti zapoňáku?
Díky za rady a tipy.

Na preglejku obrúsenou brúsnou hubkou použi iba lazúru, žiadny zapon. najskôr tenkovrstvú lazúru a na vrch lakovú lazúru. V miestach kde budeš poťahovať ceconite oblepíš maskovačkou a nalakuješ viac krát neriedeným lepiacim lakom.
https://www.elektromodely.sk/?p=8675

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.11.2021 11:52 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 30.1.2014
Příspěvky: 66
Dík, šlo mi hlavně o to, jestli stačí na překližku jenom brus pro odstranění chlupu. Kolega u Condora od Woodwings to před lazurou lehce prolakoval a brousil, což se mi moc nezdá. Lazuru jsem u jakéhokoliv dřeva vždy dával na čistý povrch.
S Ceconite problém nemám, potahuji s ním běžně.
to LV: lazura Bori, kterou používáš, je tedy netečná vůči zaponovému laku? Takže v pohodě po proschnutí můžeš lakovat i štětcem?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.11.2021 13:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
mill píše:
Dík, šlo mi hlavně o to, jestli stačí na překližku jenom brus pro odstranění chlupu. Kolega u Condora od Woodwings to před lazurou lehce prolakoval a brousil, což se mi moc nezdá. Lazuru jsem u jakéhokoliv dřeva vždy dával na čistý povrch.
S Ceconite problém nemám, potahuji s ním běžně.
to LV: lazura Bori, kterou používáš, je tedy netečná vůči zaponovému laku? Takže v pohodě po proschnutí můžeš lakovat i štětcem?

Před dvouma měsícema jsem dokončil Jánošíka podle LV a jde to bez problému.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.11.2021 18:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@LV BAČABÚK, Light – ako to robím ja, Laco 3. marca 2017 Ceconite Light – Stavba ostatné
Máš tam na obrázku tubu s červeným Kanagomem. Kdy byl koupený? Rok? Jak lepil?

_ V rámci ekologických aktivit, se k nějakému datu změnilo složení, Jinak voněl. O hodně hůř lepil.
Starý šel ředit a "demontovat" acetonem. A po acetonu voněl.
2020 značku Kanagom koupila od Chemopolu Druchema. Ta změna ČERVENÉHO už byla dřív. A nebyl to MODRÝ


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.11.2021 20:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
guchar píše:
Máš tam na obrázku tubu s červeným Kanagomem. Kdy byl koupený? Rok? Jak lepil?

_

Odhadujem, že okolo roku 2010. Mal som ich kúpených asi 10 a lepil dobre, ale nie je to to, čo bolo za červených kmérov.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.11.2021 22:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
guchar píše:
2020 značku Kanagom koupila od Chemopolu Druchema. Ta změna ČERVENÉHO už byla dřív.

To jsou radosti. Červenýho Kanagom bolševika mám čtyři poslední tuby. Sice je musím před použitím doplnit asi 15 ml acetonu a mačkáním rozmíchat, jinak je velmi hustý a navíc rozvrstvený na hnědou a bezbarvou.
Jeden můj kámoš lepí transparentním ABS nebo polystyrénem rozpuštěným v acetonu. Není to tak dobrý jako červenej bolševik ale lepší než ten součastnej červenej za 56 kaček. A je jen za cenu acetonu, polyš se vždy nějaký odřezky najdou a ABS nepovedený tisky taky.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.11.2021 12:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Už jsem to někde psal, ale celkem slušná náhrada Kanagomu je Uhu Hart - https://www.peckamodel.cz/45495-uhu-hart . Pozor, NE Uhu Hart Kunstoff, to je něco úplně jiného, opravdu jen Hart!
Cenu nekomentuji, ale lepí to fakt vcelku slušně, podle mne dost podobně jako starý Kanagom a určitě lépe, než ten "vylepšený ekoKanagom"...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.11.2021 13:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Souhlas, UHU Hart používám taky, jako doplněk ke kyanoakrylátům a disperzím. Bonusem je víčko ve tvaru sosáku, tj. dobře se nanáší i na malé díly.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.11.2021 16:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.1.2011
Příspěvky: 585
Bydliště: Žebrák
Jaká je doba schnutí u toho UHU?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.11.2021 17:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Michal Matějka píše:
Jaká je doba schnutí u toho UHU?


Jako u klasického acetonového lepidla - podle tloušťky vrstvy a dalších věcí, ale obecně pár minut k zavadnutí a řekněme desítky minut do rozumné pevnosti. Fakt je to hodně podobné tomu, co starší modeláři znají od tradičního Kanagomu.
Mimochodem debata o acetonovém lepidle obecně smysluplná a korektní, ale patřilo by to už spíš do samostatného vlákna někde v dílně, ne sem...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.12.2021 14:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ Někde byl návod na DIY míchání náhrady Kanagomu z celkem dostupných materiálů. Nedaří se mi ho najít
_ Občas jsem místo něj použil v trichloru rozpuštěné kousky houževnatého polystyrenu (HPS) - křehké spoje


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.12.2021 22:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Celuloid se stále dá koupit. Ale je dost drahej a čirej jsem nikde v nabídce neviděl. Vata se dá taky koupit, ale s nitrací je dnes značnej problém, koncentrovaný kyseliny se už běžně koupit nedají. :wink: Návod jak na to sem dávat nebudu. :oops:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.12.2021 9:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Admin přesuň je jinam. Je tady víc příspěvků mimo jak tématu.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz