Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 3D scan trupu
PříspěvekNapsal: stř 01.12.2021 13:26 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10752
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Potřeboval bych udělat 3D scan trupu elektromodelu. Z výrobce jsem tvar nebyl schopen vyrazit, protože se to Sergeyovi nechce. :wink:

Protože mě čekají 4 kusy, modely na Mistrovství světa, tak se i to zdá jako přijatelná optimalizace. Zároveň vím o několika dalších modelech v ČR a chladič se hodí vždy.

Potřeboval bych scan s výstupem do STL/OBJ/3dm/ něco dalšího:
1) přední části trupu zvenku. Protože si chci udělat chlazení elektromotoru a chci, aby chlazení dobře doléhalo na trup,
2) vnitřní části trupu, kde bude umístěno servo VOP, abych si mohl udělat přesné uložení serva VOP.

Co jsem si o tom četl, tak potřebuji "kuličku na konci ramene". Scan oblého lesklého bílého trupu je přes objektiv myslím bez šance a zatím nemám trupu, který bych obětoval na postříkání nějakým zmatňovačem.

Nemáte někdo nějaký tip na firmu, která to dělá v Praze a okolí. Něco jsem našel, ale raději bych šel někam, kde budu mít kladnou referenci.
Předem díky.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D scan trupu
PříspěvekNapsal: stř 01.12.2021 23:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2004
Příspěvky: 607
Na to zmatnění se používá značkovací sprej, je to vodou odstranitelné a povrch je krásně matný. Používal jsem to při skenování skleněných artworků a vždy zcela v pohodě a bez následků.
A co se týká toho skenování, je s tím tolik práce, že na 4 kusy trupů bych do toho nešel a udělal to "pěšky".

_________________
Rata


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D scan trupu
PříspěvekNapsal: čtv 02.12.2021 6:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2008
Příspěvky: 334
Bydliště: Blansko
Rata píše:
A co se týká toho skenování, je s tím tolik práce, že na 4 kusy trupů bych do toho nešel a udělal to "pěšky".


Konečně někdo kdo na to má stejnej názor jako já :D. Sorry za OT. 3D sken je fajn, ale vsichni si mysli ze to oskenuji a maji hotovo. co jsem zatim videl je to spis hrubej polotovar podle kteryho se pak modeluji city plochy -> piplacka a ztrata casu

_________________
HPI E-Firestorm Flux , Hotwing 1000 Evo
3D tiskárna Rebel 2, Photon Mono X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D scan trupu
PříspěvekNapsal: čtv 02.12.2021 15:23 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
twint píše:

Konečně někdo kdo na to má stejnej názor jako já :D. Sorry za OT. 3D sken je fajn, ale vsichni si mysli ze to oskenuji a maji hotovo. co jsem zatim videl je to spis hrubej polotovar podle kteryho se pak modeluji city plochy -> piplacka a ztrata casu


Já frézoval z extruďáku dospělý auto 1/1 a rovnou ze skenu. žádný problém. Jen jsem musel doladit spáry u dveří a podobně. A to je nejmíň 5 let.
Takže to musí jít a musí to fungovat v pohodě :wink: . Byly to celistvé neporušené velmi jemné polygony.

Takže to co si všichni myslí je pravda :wink: .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D scan trupu
PříspěvekNapsal: čtv 02.12.2021 15:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
No, jestli ono nezáleží taky na softu... dost lidí si stáhnou "něcozadara" a pak se diví že výsledek stojí za to samý a někteří to pak prohlašují za obecnou pravdu...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D scan trupu
PříspěvekNapsal: pát 03.12.2021 17:27 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10752
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Rata píše:
A co se týká toho skenování, je s tím tolik práce, že na 4 kusy trupů bych do toho nešel a udělal to "pěšky".

twint píše:
3D sken je fajn, ale vsichni si mysli ze to oskenuji a maji hotovo. co jsem zatim videl je to spis hrubej polotovar podle kteryho se pak modeluji city plochy -> piplacka a ztrata casu


Rozumím tomu pohledu. Ale už jsem si tím prošel v 2019.
Chladiče na model jsou třeba. Prostě nutnost a pro trénink, zásadní výhoda. Tedy chlazení na zemi potřebuji.

Používali jsem udělané v negativních formách nebo poskládané z kousků EPP. Ty z forem jsou lepší. Na rok 2019 se nepatrně změnil tvar trupu v přední části a chladiče z forem neseděly. Rozhodl jsem se, že si formu namaluji (z výcvikových důvodů).
Udělal jsem spodek a uvědomil jsem si kolik práce pak bude vylaminovat jeden chladič. A přitom se s tím nelétá, tak na hmotnosti nezáleží.

Namaloval jsem tedy ve Fusion 360 chladič celý, včetně pantu a technologických částí tisku. Měl jsem jen přední část trupu modelu.

Teď, když potřebuji chladič nebo někdo z kolegů, tak je největší problém vybrat správnou barvu filamentu. :wink: Večer pustím, ráno mě čeká chladič na tiskárně. 10minut začištění a slepení. HOTOVO!
Příloha:
Chladic.png
Chladic.png
[ 248.69 KiB | Zobrazeno 3817 krát ]


Příloha:
DSC_5257.JPG
DSC_5257.JPG
[ 71.92 KiB | Zobrazeno 3817 krát ]


Příloha:
DSC_5259.JPG
DSC_5259.JPG
[ 51.44 KiB | Zobrazeno 3817 krát ]




Lože serva VOP mohu klidně dál lepit na trup. Je to osvědčené a funkční. Jen jednou jsem musel měnit servo a je to tedy DOST otrava. A to nemluvím, že je servo potřeba třeba vyměnit v hotelovém pokoji na závodech. V trupu není moc místa. Naproti servu je přijímač JETI R7.
Příloha:
DSC_5267.JPG
DSC_5267.JPG
[ 92.1 KiB | Zobrazeno 3817 krát ]



Chci zkusit něco nového a to pro mě 3D scan bude.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D scan trupu
PříspěvekNapsal: ned 12.12.2021 22:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
Ahoj Tomáši, mohu nechat naskenovat u nás v práci. Máme profi stroj od Hexagonu. Pokud Ti opravdu stačí stl tak není problem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz