Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 16.01.2022 11:07 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2009
Příspěvky: 786
Bydliště: Nové Město na Moravě
Ahoj,

dle všeho nejsem ani první a ani jediný, kdo se při prodeji setkal s :

Greg Tucka <gregtucka01@gmail.com>

takže prosím dejte si na něj pozor, je to podvodník ! Setkal jsem se s ním při prodeji na Modelbazaru a protože vím, že spousta lidí ( stejně jako já ) inzeruje jak na Modelbazaru tak zde na RCmanii, tak to píšu i sem

zde je další, kdo se s ním setkal : https://modelbazar.cz/pozor-podvod/1032414

komunikace začíná velmi podivným emailem :

Odpověď na inzerát č.1030227 od 934b70@onemail.host

Dobrý den,
toto je zpráva, kterou vám zaslal registrovaný uživatel našeho webu s e-mailovou adresou 934b70@onemail.host

#1030227 FR-SKY vysílací modul R9M 2019 + přijímač R9MM - 9
https://modelbazar.cz/fr-sky-vysilaci-m ... -9/1030227

Stále k dispozici k prodeji? Pokud ano,laskavě mi odpovězte zpět na můj email,abychom mohli lépe komunikovat gregtucka01@gmail.com Dík

Můžete odpovědět přímo, zpráva bude odeslána rovnou dotyčnému. Tento e-mail byl zaslán prostřednictvím odpovědního formuláře na našem webu, ale my jako provozovatel neneseme žádnou odpovědnost za jeho obsah, jelikož nemáme možnost ho ovlivnit.

Najdete nás:Facebook Kontakt:info@modelbazar.cz
Podmínky užití

***

takže tedy vše vypadá víceméně nevinně - a potom už jen spousta otravných emailů, zdržování, otravování atd ... vymýšlení že se to pošle FedExem atd ... zprávy velmi kusé, jednořádkové, skoro až arogantní - ale nemá problém odpovídat klidně o půlnoci ... měl jsem to utnout hned ... takže pozor, je to jen ztráta času a pokud si nedáte pozor tak i ztráta zboží

_________________
FrSky Horus X12S+Tandem X20, ACES combat a kdejaké jiné poletuchy. www.Smart3D.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 16.01.2022 13:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
Taky mi psal, ale zdálo se mi to divně hned u prvního mailu, tak jsem ani nepodepisoval, asi nějaký šestý smysl :-D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 16.01.2022 18:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3151
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Pred pád dňami som sa stal objektom podobného správania.

Na Bazoši som ponúkal na predaj nejaké veci z elektroniky. Na WhatsUp sa mi ozval maník, že či je inzerát aktuálny. Potvrdil som, že áno. Mňou stanovenú cenu akceptoval a vyzeralo to, že sme sa dohodli.
Ponúkol som mu prepravu cez Packetu (bývalá zásielkovňa) na dobierku.
A tu mi povedal, že to by som peniaze dostal neskoro, že on to vybaví cez slovenskú poštu a on pošle kuriéra.
Povedal som mu, že poštu nechcem, nebudem tam šalieť v dlhých radoch vonku, keďže dnu môže byť len pár ľudí a že jemu môže byť jedno, kedy ja peniaze dostanem.
On napísal, že ja budem mať peniaze ešte dnes cez nejaký link od slovenskej pošty.
No a v tom mi zablikala v hlave kontrolka!
Tak som mu skúsil niekoľkokrát zavolať. Číslo hneď spadlo, to znamená, že ani nebolo nastavené na príjem, iba na správy cez WhatsUp.
Keď som mu napísal, že na žiadny link klikať nebudem ani číslo účtu nedám, tak sa už neozval.

Takže jasný podvod.
Len netuším tu dohru - či by na tom linku lúdil odo mňa nejaký prístup k účtu alebo by mi poslal phishing alebo by mi akože poslal peniaze, ktoré by som zdanlivo videl a po odoslaní tovaru by som zistil, že žiadne peniaze vlastne nemám...
Všetko by bolo možné!

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 16.01.2022 20:03 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 29
Obrázky: 1
Taky mi psal......


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.01.2022 8:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2014
Příspěvky: 459
Bydliště: Český Těšín, ČR
Jestli to je, to co myslím, tak určitě tvrdí, že je v zahraničí. Zajistí údajnou dopravu a pak tě bude kontaktovat jménem té přepravní společnosti ze smyšleného meilu s historkami, že balík s tak malou hodnotou nemůžou poslat - doplatit (po doručení prý vrátí :lol:) , celní úřad požaduje zálohu - doplatit, a spoustu jiných kravin, tvoje peníze by pak končily někde v Nigérii, vybráno přes anonymní účet. Dokonce jsou tak drzí, že vyhrožují policií. :roll:
Vždy je třeba se soustředit, z jakého meilu to chodí (celý název), gmail. com je podezřelý skoro vždy.

_________________
Rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jeho hraček.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.01.2022 9:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9092
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Takže když mám taky jednu mailovou adresu s gmail.com, tak jsem lump :? :? :? ??? Mám to, ale hlavně kvůli androidu v mobilu, abych mohl aktualizovat. A k tématu, zatím jsem měl štěstí. Jinak pozor na formulace (proč asi novináři neustále používají "údajně"?). Ale aby se ten dotyčný na takové výroky otočil a chtěl to řešit (soudně), musel by se "odkopat" a říct, kdo je, to raději změní registraci a založí nový mail na gmail.com a pod novou "identitou" jedou obchody (podvody) vesele dál.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.01.2022 9:39 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.7.2018
Příspěvky: 2
Bydliště: Košice
Možno v prípade ako opisuje mior šlo o toto - viď príloha.
Tak pre každý prípad prikladám pre info.


Přílohy:
eZvesti_1-1_1.jpg
eZvesti_1-1_1.jpg
[ 80.76 KiB | Zobrazeno 3115 krát ]

eZvesti_1-1_2.jpg
eZvesti_1-1_2.jpg
[ 28.37 KiB | Zobrazeno 3115 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.01.2022 10:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3151
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Takže je to jasné...
Som rád, že som mu nenaletel. A to som veľmi dôverčivá osoba...

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.01.2022 11:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1151
Kuta33 píše:
Vždy je třeba se soustředit, z jakého meilu to chodí (celý název), gmail. com je podezřelý skoro vždy.

Co to je za totální nesmysl - četl jsi to vůbec? A soustředil jsi se? :lol:
Protože ty odpovědi nechodí z žádného gmailu, ale z xxxxxx@onemail.host - což je v tomto případě naprosto jasný signál.
Pokud se někomu stále nerozsvítilo - tak:
http://http://onemail.host/ ( " Disposable Temporary Email - create fake 10 minute address " )


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.01.2022 14:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2014
Příspěvky: 459
Bydliště: Český Těšín, ČR
Kdo používá gmail samozřejmě není automaticky lump. :mrgreen: Něco jsem napsal a nedokončil myšlenku. Pokud mi přijde email z banky "noreply.csob.cz@gmail.com" asi odepisovat nebudu. :wink:
Že mi někdo soukromě napíše z gmailu neřeším (záleží na obsahu), u rádoby přepravních společností, jiných firem, nebo bank je to silně na pováženou.
V tom jsem trochu předběhl ten konkrétní podvod, co jsem nakousl. Dotyčný prodával na Bazoši zboží v hodnotě 8.000,- Kč, nakonec do té Nigerie poslal celkem skoro 150.000, - Kč. Samozřejmě peníze už nikdy neuvidí. :roll: Bohužel důvěřivost některých lidí nezná mezí.
Mimo gmailu existuje spoustu jiných, v podstatě anonymních serverů, gmail je však mezi podvodníky nejoblíbenější. Nebudu navádět, ale pokud má aspoň průměrnou inteligenci, je nedohledatelný. :x
MPml předpokládám, že takové podivné emailové adresy si googlíš pravidelně a ne jenom proto, že ji někdo zveřejnil tady jako podvodnou. Aspoň tě nikdo nenachytá. :wink: A jestli se ti nezdá moje reakce na gmail místo onemailu.host, soustřeď se na první příspěvek, případně na název vlákna.
Jinak elby to s tím článkem asi trefil. :wink:

_________________
Rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jeho hraček.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.01.2022 14:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9092
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ještě obecnou poznámku k mailům, přesněji adresám. Pokud je adresa qwlofjnnmax,kfj@gmail.com (nebo i jiná koncovka), nemívám k nim většinou žádnou důvěru. Pokud tam ale je fanda.flinta@koncovka, už se dá spíš věřit, že za takovou adresou je skutečný člověk. Píšu "dá se věřit", nikoliv, že to je jisté. Bohužel ani ověřené a jinak seriozní portály nemusí být vždy zárukou čistého obchodu. Třeba na Aukru mnoho lidí píše, že neposílá do ciziny, nejvýš tak z Čech na Slovensko, ale už třeba vynechávají (geograficky) blízké Polsko.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.01.2022 14:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Na Aukru som sa uz popalil ,maju plnu hubu klecov a ked bol problem tak dali ruky prec s odovodnenim ze to mam riesit cez policiu.
No a na policii sa mi vysmiali , ze to nie je suma na trestny cin a ze ani tie proste nestihaju :-/ takze tym ich zarukam v ziadnom pripade neverit.

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.01.2022 16:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 545
Bydliště: Praha-Kunratice
Docela me prekvapilo, ze takova domena vubec existuje, smeruje to do Reykjaviku :-)

https://who.is/whois/onemail.host


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 18.01.2022 7:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2012
Příspěvky: 715
Bydliště: Vyškov, ČR
SuperMUF píše:
..
..
..
Stále k dispozici k prodeji? Pokud ano,laskavě mi odpovězte zpět na můj email,abychom mohli lépe komunikovat gregtucka01@gmail.com Dík
..
...


loni jsem takovouto odpověď na modelbazaru dostal mockrát, už si nepamatuju emaily, ale odpověděl jsem pouze na první pak už jsem se nenamáhal.
Už ta první otázka byla divná,když vždy v inzerátech píšu INZERÁT JE PLATNÝ DO SMAZÁNÍ
A taky proč v odpovědi je jiný email než v hlavičce.

Ta zpráva přišela brzy po vložení a taky pokud jsem upravoval nabídku, tak přišla zas :-)


2 mior: s tou slovenskou poštou to už je vyšší level. Je smutný kolik parchantů pořád vymýšlí jak krást než aby šli makat.

_________________
x9d, x-lite pro a pár poletuch


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 18.01.2022 19:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Kuta33 píše:
... gmail.com je podezřelý skoro vždy.

Tak to je pěkná blbost. :o
Nechci tady dělat reklamu Googlu, ale v mém případě právě prohánění veškeré pošty z mých doménových adres přes Gmail, mne díky jeho výborné antispamové a antivirové ochraně (která je navíc zadarmo), zbavilo mnohých starostí se spamem, se kterými jsem se do té doby potýkal. A stejně jako DAF Gmail využívám s výhodou i v mobilu a tabletu. Na Gmailu není totiž problém veškerou poštu uchovávat.
Samozřejmě v oficiální komunikaci pro jistotu (právě i kvůli podobným mylným názorům) prezentuji doménové adresy a partner pak ani netuší, že to nakonec leze přes Gmail. :mrgreen:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz