Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vlies na čuďáka, povrchová úprava
PříspěvekNapsal: pát 22.07.2022 12:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ahoj pánové,
mám v plánu stavbu modelu a jako potah bych chtěl zkusit Vlies. S Vliesem na elektrách a podobných modelech pracovat umím, to není problém. Ale rád bych model poháněl čuďákem, tady nastává problém s olejem a jeho vsakováním do potahu, potažmo dřevěné konstrukce. Protože palivo bude metyl, nelze použít obyčejný nitrolak. Navíc bych rád, aby použitý lak povrch uzavřel právě proti zbytkům paliva a oleje. Mohl bych použít fólii, ale Vlies by se hodil víc. Nevím o tom, že by doposud někdo takovou otázku řešil (ale možná, že jsem jen něco přehlédl). Jediné, co mě napadá, nějaký syntetický lak, nebo povrch stříknout nějakým antipalivovým lakem (jen se musím podívat, jestli ho má Wasserfták ještě v nabídce). Pokud někdo něco podobného řešil, podělte se o zkušenosti.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 22.07.2022 12:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Za me, https://www.autolaky-eshop.cz/product/h ... -1-l/13694
Jiste bude vice vyrobcu, ale podstata.co se dnesni doby tyka by mela byt, akrylatovy, dvouslozkovy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.07.2022 14:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
V minulosti som používal obyčajné syntetické emaily a nikdy nebol problém s odolnosťou. To som však lietal na palivo s ricínovým olejom, prípadne s Aerosynthom od Fuchsu, bez nitrometanu. Súčasné, komerčne predávané palivá mi syntetiku začali naleptávať, resp. správa sa to podobne, ako keď na syntetiku nanesieš nitrolak. Neviem, či to spôsobuje nitrometan v palive, alebo syntetický olej. V popise sa toho veľa o zložení paliva dočítať nedá.

Příloha:
20220722_145823_1.jpg
20220722_145823_1.jpg
[ 82.36 KiB | Zobrazeno 2573 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.07.2022 16:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Epolexy jsou stále k sehnání, bezbarvej a asi 6 základních odstínů. Sice se tvrdilo, že bezbarvej časem žloutne ale pokud toho nenadojíš milimetr, tak to není znát. Odstíny držej bez problémů, mám tady epolexema stříknutý stroje starý i 40 let. No a chemicky a mechanicky to přežije snad i atomovej výbuch. :mrgreen:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.07.2022 17:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 257
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
No,DAFe,jsme na tom podobně. Jen budu dávat vlies na polystyrénové,dýhou potažené křídlo. Ten lak proti palivu wasrfták má,ale jen v "natírací" verzi. Hodlám otestovat tohle:https://www.zbozi.cz/vyrobek/motip-color-modelarsky-ciry-lak-sprej-150-ml/. Akrylátový lak /jednosložkový/ jsem kdysi použil na startbox a dopadlo to katastrofálně,palivo to rozleptalo za jedno odpoledne...
S62

_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.07.2022 0:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
. .no, nevím, nebo jsem přehlídl o jakou velikost éra jde, ale :
Kolega přes les, na opačnou stranu od Celerona, který zná o koho a jde ví, že Jarda éra nad 2m potahuje materiálem Ceconite . .
JO, je to pro ULL a dost dobrý . . . A mám dojem, že snad dodělávaná AVIA 122 bude voprskávaná metylem . .
Inu je po půlnoci, ale nesnažím se lhát . .
:mrgreen:
L


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.07.2022 6:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ne, velikost modelu jsi nepřehlédl, ani jsem jí nepsal. Určitě bych Vlies nedával na nějakou dvoumetrovou 3D potvoru, navíc bych nejspíš nepsal o pohonu metylovým čuďákem, ale spíš by tam byl motor na benzín. Na tak velké modely bych asi opravdu použil nejspíš Ceconit, Upracu a podobné materiály. Tohle by měl být dvouploch metr deset.
Jinak se mi dostalo "kázání", že mám hlavně zaštrachat v paměti, protože jsem musel tyhle technologie už určitě používat. Ano, ale tenkrát jsem některé věci až tak neřešil. A mimo to mi bylo doporučeno vzít lak, který se používá na korkové podlahy. Tak pohledám a vyzkouším.
Jinak stavbu modelu zatím připravuju, budu muset udělat menší či větší konstrukční úpravy, protože plánek je zvětšený, budu upravovat motorový prostor a mnoho dalších detailů. Jen doufám, že mi to nebude trvat dva roky, jako model kolegovi, k jehož modelu to stavím (budu chtít stavět), jako "soupeře".

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.07.2022 8:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
DAF píše:
...Jen doufám, že mi to nebude trvat dva roky, jako model kolegovi, k jehož modelu to stavím (budu chtít stavět), jako "soupeře".
No máš jasně daný termín-4.9.;-)

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.07.2022 8:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Hmmm, tak to nebudu moct jet na dovolenou a místo toho budu stavět :wink:. Spíš to vidím na 4.9.2023 :lol: . Ale když nebudeš trvat na echt maketovosti, tak už dnes mám model inspirovaný letadly WW I. Takže, pokud budeme létat rozumně, ne opravdový kombat, mohli bychom to dát už letos v září.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.07.2022 9:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Nejlepsi je to teseni se, pak pohled na holou kostru a pak.... Teprve lak. :mrgreen:
Jinak ten lak na korek. Bud je to akryl nebo polyuretan. Tedy furt pisu o dvouslozkovych. Ten prvni je tvrdsi, ten druhy pruznejsi.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.07.2022 17:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Metyláky můžeš nastříkat dvosložkovejma Axapurama U2074 a spol. Je to polyuretan báze a míchač to natónuje při prodeji. Pod to se stříká Axapur základ a pod ním nejlehčí Ceconite. Dělal jsem takhle Challengera. V normální obchodní síti to veřejně nemají, je to "podpultovka" pouze pro firmy. U nás v chemický drogérii/bavy-laky ho mají skladem, stačí si říct.
Je tam ale pár věcí, na co je třeba si dát bacha. Rozhodně stříkat venku s pořádným chemickým respirátorem. Já jsem se toho jen asi půl minuty trochu "nažral" a vypadalo to, že na mě skočil Covid, šílená dušnost dva dny. A taky bacha, pokud jedna vrstva zcela vytvrdne, další na tom nedrží!!! Musí se buď do ještě gumovýho a nebo podklad vzít po namaskování čtyřstovkou molitanem Polofoam či Siasoft.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.07.2022 19:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Hmmm, tak takové kontakty nemám, asi skončím u toho korku, tedy laku na něj. Stejně na tom jsem se stříkací pistolí, ...a flusbrokem, který doma mám, to nepůjde :lol:.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.07.2022 22:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Na štětku jsme kdysi používali Parketolit. Stále se v Hostivaři vyrábí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.07.2022 12:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
Sagitt62 píše:
Hodlám otestovat tohle:https://www.zbozi.cz/vyrobek/motip-color-modelarsky-ciry-lak-sprej-150-ml/.
Já už jsem otestoval Funguje dobře, ale není zrovna levný a především problém nastane při případné opravě. Odolává totiž dobře palivu, zato naprosto (podobně jako syntetika) nesnáší aceton, takže jsou problematické opravy takového potahu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.07.2022 12:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
Celeron píše:
Na štětku jsme kdysi používali Parketolit. Stále se v Hostivaři vyrábí.
A dá se někde koupit? Před časem jsem si na něj vzpomněl, ale nikde jsem ho nenašel.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Zenair a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz