Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2024 21:33 
Mazák
Mazák

Ahoj, netušíte někdo jestli tento regulátor jde nastavit i pro režim brzda případně zda i plynovou pákou--ale jak, případně programátorem, případně i varianta že tento konkrétní brzdu neumožnuje.

jde o tento regulátor

https://2114988612.s1.eshop-rychle.cz/M ... A-d140.htm

návod pro simonK 12A na něj nefunguje, i jinak pípá než by podle návodu od hořejšího pípat měl.

https://www.email.cz/download/k/aBsrPlP ... onK_CZ.pdf

PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2024 22:07 
Administrátor serveru
Administrátor serveru

Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
do mailu se ti nedostanu ;-) ale podle návodu co jsem našel na netu by brzda mohla fungovat.

Přílohy:
EMAX User Instruction for Simonk Series ESC.pdf [97.59 KiB]
40 krát
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2024 23:47 
Mazák
Mazák

TomasC píše:
do mailu se ti nedostanu ;-) ale podle návodu co jsem našel na netu by brzda mohla fungovat.

To je pouze originál návodu co má hořejší v češtině-- pro --seri simon--12A -- K
do mejlu se mi dostaneš kytarapepin@seznam.cz, zkoušel to dnes i hnízdil, taky ji tam nedostal.

mám pocit, že tam možná pujde o dvě varianty.

simon 12A---to je ten od hnízdila co nám brzda aktivovat nejde
simon K 12A--co jsou ty návody jak na to včetně českýho u hořejšího.

PříspěvekNapsal: pát 16.02.2024 12:05 
Administrátor serveru
Administrátor serveru

Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Asi to máš na větroně, tak potřebuješ brzdu...

Ale co si vzpomínám, tak šel přehrát software v regulátoru. Byla to dost otrava, protože se přikládaly kontakty přímo na procesor a občas to nevyšlo.

PříspěvekNapsal: pát 16.02.2024 13:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Zdravím,
já jsem si ten regl u pana Hnízdila koupil nedávno (listopad, prosinec, nebo začátek ledna). Přesně nevím a nemůžu najít fakturu. Asi jsem ji zahodil. A zároveň jsem si koupil i motor Turnigy 2211/2000. No a ten regl brzdu má. A musím napsat, že hodně účinnou. A má ji už nastavenou asi z výroby. A je to opravdu ten regl Simon 12A. Jiné regle 12A tam nemá, že by mohlo dojít k záměně. Podíval jsem se tady doma na ten regl a na tu fotku co má v nabídce a souhlasí to.

PříspěvekNapsal: pát 16.02.2024 17:32 
Mazák
Mazák

Koupil jsem dva, tak zkusim ještě ten druhej. Ale co jsem to řešil včera s hnizdilem tak to prý zkoušel na reglu co ma na prodejně a brzdu tam taky nedostal. On by možná měl jit programovat kartou Emax, ale nemam a koupit ji abych zjistil že to s ni taky nejde to raději koupim jiny regly a tady ty necham na era kde brzdu nepotřebuji. Zatim jsem použil 12A regl od jeti ale je oproti tomu simonu větši a trochu těžší. Super by byl 10A turnigy regl ale už je nemam, pouze 6A.

PříspěvekNapsal: pát 16.02.2024 18:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

No Pepine já se ještě o něčem zmíním, co jsem s tím regulátorem prováděl. Normálně jsem jej zapojil k přijímači, zapnul jsem vysílač a pak přijímač. Přidám plyn a nic se nedělo. Jen stálé pípání. Tak si říkám "aha" musím na to jinak. Tak jsem vypnul napětí do přijímače, vysílač jsem nevypínal a jen jsem na něm dal plný plyn. Zapnul jsem přijímač a to byla už jiná písnička. Něco to odpíplo a stáhnul jsem plyn na nulu a odpíplo mě to tříčlánek a ještě něco krátce. Přidal jsem plyn a motor se rozběhl. Tak se to má i dělat. Samozřejmě zkoušeno bez vrtule. Tak mě napadlo, jestli jsem tu brzdu neaktivoval já tím, jak jsem měl ten plyn naplno. To pípání po zapnutí přijímače bylo tak nějak co já vím nezvyklé, takové delší. No a pak jsem ten plyn dal na nulu a bylo to.
Tož babo raď. Mě právě zaráží to, že tu brzdu nerozchodil ani p. Hnízdil. A je mě divné to, že by byl mezi regulátory s neaktivní brzdou jeden aktivní? :roll:
A jak jsem napsal výše v příspěvku mám ten samí regl.

PříspěvekNapsal: pát 16.02.2024 18:16 
Mazák
Mazák

Obrázky: 12
Ten Simon 12A je původně HW zkopírované od Hobbywing/a celé je to původně zkopírovaný Jeti Advance/.Takže bych se podíval na návody pro Hobbywing Skywalker -12AE,Flyfun -12AE,Turnigy Plush 10A,Hobbyking XC10A,Turnigy Multistar 10A,Turnigy Multistar 10A V2 atd...A aby toho nebylo dost tak Emax měl dvě verze.Konkretně EMAX Simon Series 12A For Multirotor a Simon 12A ESC_HBS.
https://emaxmodel.com/collections/simon ... multirotor
https://emaxmodel.com/collections/simon ... 2a-esc_hbs

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pát 16.02.2024 18:42 
Mazák
Mazák

Ok, ještě zkusim. Dnes mi dorazia programovací karta hobbywing kterou zase potřebuji na dva regulatory s reverzem skywalker na ktery zase oproti jiným reglum co mam skywalker nefungovala turnigy karta a páčkou jsem do nich taky brzdu nedostal. Škoda že už nejsou běžně ke koupi stary pro mě naprosto dostačujicí regly turnigy plush.

Asi to zkusim zitra, ted jsem zase s autem a letadylkama do zitra na louce.

Zapnout regl při plnem plynu na vysilači jsem myslim nezkoušel. Jestli tam máš brzdu tak by to možná mohlo byt ono.

PříspěvekNapsal: pát 16.02.2024 19:26 
Mazák
Mazák

Obrázky: 9
Janku2, na jakém rádiu to honíš? Koupil jsem tenhle regl, zkusil jsem to zrovna s motorem Turnigy 2211/1700 a nepodařilo se mi to rozhýbat. Rádio je Hitec Aurora 9X. Tyhle regly prodával Pecka a psal, že nejsou kompatibilní. Pan Hnizdil říkal, že by kompatibilní být měly. Skončilo to jiným reglem a už to chodí. Jinak, protože jsem problém vyřešil, přenechal bych toho Simona za stovku (a nejlépe osobní předání v Praze).

PříspěvekNapsal: pát 16.02.2024 20:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Takže pánové,
brzda je vyřazena :lol: A když šla vyřadit, tak půjde i "zařadit" :D
Dafe ptáš se na jakém rádiu to honím. Budeš se divit, ale na staré Laser 6.
Tam se mě nepodařilo tu brzdu vyřadit. Když jsem dal plný plyn na zaplém vysílači a pak zapnul přijímač, tak to pořád pípalo. Když jsem stáhnul plyn, tak to jakoby píplo nějakým trilkem a pak to píplo 3x, tedy tříčlánek.
Ale ty píšeš, že to děláš na auroře. Tak mě to nedalo a vtáhl jsem taky něco "lepšího" a zkusil jsem to na Taranisu plus. A fungovalo to jak na Laseru. ALE vypnul jsem přijímač, vysílač byl zapnutý a dal jsem plný plyn. No a zapl jsem přijímač a světe div se žádné neustálé pípání se nedělo. Byl tam nějaký trilek, nějaké pípnutí, tak jsem stáhl plyn a znovu přidal a brzda tam byla pořád. Tak zas vypnůt přijímač, plný plyn, zapnůt přijímač a zas nějaké ty trilky, pípání a nechal jsem to dél nech se to víc vypípá. Pak jsem stáhnul plyn přidám a nic. Zas jsem ubral a čekám chvilku a ozvalo se pípnutí pak ještě a přidal jsem plyn a jelo to a bez brzdy.
Ale popsat to, jak jsem to přesně dělal nedokážu. To bylo takové prubování a náhoda je někdy blbec a podařilo se to.
Už s tím dál laborovat nebudu, protože su rád, že mám tu brzdu vyplů. A jinak k tomu laseru 6. Rád si ještě polétám na 35 MHz, ale jen s menšími modely. Vesměs se samo domo. A měl jsem ji zrovna po ruce, tak jsem to zkoušel s ní. A zde je vidět, jaký je rozdíl v programování regulátoru různými typy vysílačů.
Pepine až budeš doma, tak to zkus "pokus - omyl". Určitě to přes vysílač půjde.

Ještě dodatek, samozřejmě, že to jde teď i bez brzdy na tom Laseru 6.

PříspěvekNapsal: pát 16.02.2024 20:38 
Mazák
Mazák

Janek2 díky moc :D doma zkusim a dám vědět. Nejpozději v neděli už budu doma. Uvidim podle počasí.

PříspěvekNapsal: pát 16.02.2024 20:42 
Mazák
Mazák

DAF píše:
Janku2, na jakém rádiu to honíš? Koupil jsem tenhle regl, zkusil jsem to zrovna s motorem Turnigy 2211/1700 a nepodařilo se mi to rozhýbat. Rádio je Hitec Aurora 9X. Tyhle regly prodával Pecka a psal, že nejsou kompatibilní. Pan Hnizdil říkal, že by kompatibilní být měly. Skončilo to jiným reglem a už to chodí. Jinak, protože jsem problém vyřešil, přenechal bych toho Simona za stovku (a nejlépe osobní předání v Praze).

Dafe ty simon regly jsou prý hlavně pro koptery a prý vyžaduji kalibrování vysílačem aby ve čtveřici na kopteře chodili stejně.

PříspěvekNapsal: pát 16.02.2024 20:53 
Mazák
Mazák

Obrázky: 12
Tak nějak teď nevim.Kalibrace rozsahu reglu před jeho použitím je snad to první co se všeobecně dělá bez ohledu na účel použití.Nebo ne? 8O

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pát 16.02.2024 22:03 
Mazák
Mazák

blembondo píše:
Tak nějak teď nevim.Kalibrace rozsahu reglu před jeho použitím je snad to první co se všeobecně dělá bez ohledu na účel použití.Nebo ne? 8O

Někde jsem četl že ty regulatory simon jsou na neskalibrování nějak citlivější. Jestli jsem to dobře pochopil tak pokud přesně nesedí staženy plyn tak se vubec nespustí. Třeba omylem odtrimovaný plyn. Daf psal že mu vubec nefungoval tak mi napadlo že by to mohlo byt ono.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další