Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: LiPo Kavan
PříspěvekNapsal: pon 26.02.2024 17:19 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno

Obrázky: 0
Zdravím
Má prosím někdo jakékoliv zkušenosti s LI-PO Kavan ?
Použití do vrtulníku. (KAVAN 2200 MAH/22,2 V 60/120C, 48,8 WH ) Díky za každý poznatek.

Futaba 14SG

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku: Re: LiPo Kavan
PříspěvekNapsal: pon 26.02.2024 22:29 
Mazák
Mazák

prtka píše:
Zdravím
Má prosím někdo jakékoliv zkušenosti s LI-PO Kavan ?
Použití do vrtulníku. (KAVAN 2200 MAH/22,2 V 60/120C, 48,8 WH ) Díky za každý poznatek.

Mám ještě staré s popisem Foxy a Ray, ale jsou to ty samé.

Ray (30/60C) nic moc, jsou docela měkké, mám na nich cca 20 cyklů, parametry se nemění. Na 3,7V/čl jim stačí cca 20C.

Foxy jsou tvrdší (dříve značené 40/80C) na 3,7v/čl drží do cca 30C. Mám 6 sad, za 3 roky mají 40-70cyklů, parametry drží, nenafukují se - používám v EDF kde je max 25C. Mechanicky hezky provedené, na jaro budu řešit další aku, buď opět tyto (nyní už kavan) nebo zkusím SLS, kolega zatím chválí.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: úte 27.02.2024 8:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

jestli nutně potřebuješ baterky s jakousi zárukou - nemám info ani zkušenosti s nějakou pozitivní reklamací, tak kupuj v ČR
já používám v letadlech, dronech i autech baterie různých kapacit a počtu článků od CNHL a neměl jsem nikdy problém, jsou tvrdé, vnitřní odpor kolem 5mOhm/čl

PříspěvekNapsal: úte 27.02.2024 15:48 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

My měříme při prodeji/expedici pomocí speciálního voltmetru napětí na článcích. Liší se snad pokaždé až na 3. místě za desetinnou čárkou. Na požádání změříme i vnitřní odpor.
Reklamace bychom uznávali, nějak nechodí.

PříspěvekNapsal: úte 27.02.2024 16:27 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno

Díky všem za poznatky.

Futaba 14SG

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: stř 28.02.2024 14:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Lítám je v Killitu. Delta, co žere 80+ amper a lítá přes 300km/h a vybije baterku za cca 3 min. Nenam na nich moc cyklů ale drží. Nejvíc olítaný mám Kavan 6s 8Ah s 200+ cyklama v 2,6m Extře. Za 3 sezony a drží, koupil jsem dalších pár sad.

https://youtu.be/CpPCLek-To8?si=d9AMnvnifvIuFSir

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 04.03.2024 19:35 
Mazák
Mazák

Obrázky: 14
HonzaS píše:
Kavan 6s 8Ah s 200+ cyklama v 2,6m Extře. Za 3 sezony a drží, koupil jsem dalších pár sad.

To se teda divím, za mě byly 4S1P Foxy 2,6Ah nejhorší hnůj, co jsem kdy koupil. Za dva měsíce byly jak balón, podotýkám s telemetrií, Imax = 44A, pod 3,5V/čl. jsem je nikdy nepustil.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 08.03.2024 11:48 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Letos 4.1. jsme napsali na FB:
Lithium-polymerové akumulátory, lidově řečeno "lipolky" máme v sortimentu již od chvíle co je modeláři objevili a začali používat. Během této dlouhé doby jsme s nimi získali řadu zkušeností, několikrát jsme navštívili firmu Shanghai Dualsky Models v Číně a tam jsme viděli kompletaci sad z jednotlivých článků a mohli jsme probírat detaily. Je zajímavé, že i po dlouhé době, kdy jsou Li-Pol akumulátory na trhu se mezi začínajícími (ale i pokročilými) modeláři drží mýtus o "zázračné značce", která má nejlepší vlastnosti ze všech a jiné značky jí nemůžou konkurovat. Jednou za čas se taková značka najednou "objeví". Je to samozřejmě hloupost. Existuje totiž jen několik málo opravdových výrobců, továren, kde Li-Pol články vznikají. Taková továrna vám pak, pokud si objednáte dostatečné množství, na sady nalepí nálepky jaké si budete přát a zázračná značka, o které nikdo předtím neslyšel je na světě! Nicméně rozdíly mezi jednotlivými sadami existují, jsou v jakosti použitých materiálů článků a tedy i životnosti sady a také v prodejní ceně. Nelze tedy očekávat, že levná sada bude mít špičkové parametry a naopak sada z jakostních materiálů bude super levná.
A dodávám: dvakrát do týdne nám chodí nabídky baterek od nejrůznějších neznámých firem. Hned píšou, že OEM je možné. To znamená, že přilepí libovolnou nálepku. Raději se držíme osvědčené značky, takže kvalitu nám hlídá čínská firma která se umí orientovat. Sami nemáme šanci zjisti kdo je kdo. Ve finále se někdy trochu vyšší cena pokaždé vyplatí.

PříspěvekNapsal: stř 03.04.2024 16:28 
Mazák
Mazák

Moc se v tom nevyznám, ale asi to bude i v tom co jste naznačil. Spoustu nejen modelářů začne kupovat to nejlevnější bláto a očekávají od toho parametry jako od špičkových baterií, které jsou ovšem několikanásobně dražší. Vidím to denně v práci i jinde, i když ne modelářské věci. Třeba různé brusné a řezné kotouče do úhlové brusky. Slušný brusný fíbrový kotouč stojí plácnu kolem 100,- Kč/kus. Ale u nás se šetří tak začli kupovat póvl za třeba 40,- Kč/kus. Že místo jednoho kvalitního musíte použít třeba 3 nebo 4 ty levné už nechtějí slyšet. Ale abych se vrátil k modelařině. Nemusíte se bát, určitě máte spoustu spokojených zákazníků kteří jsou s vašim zbožím spokojeni a nedají na to dopustit.