Stránka 1 z 1
Vadne listy z HK
Napsal: stř 27.05.2009 2:01
od AdamProg
Pozor na spatne varky listu z HC. Objednal sem si HK450 na nahradni dily, i s nahradnimy listy, a v listech z kitu
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... ade_(1pair) byl rozdil v tlousce mezy listama 0.5mm(a to maji tloustku 4mm)! V druhych listech
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... ade_(1pair) je rozdil 0.1mm, stim se neda letat! V prvnim Kitu sem mel listy v poradku
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... ade_(1pair) , ale bohuzel vzdy mi dali tvarove jine a nemohu je mezi sebou kombinovat:(
PS: Pokud mate nekdo take jine tloustky listu a nebo vam zbyl jeden list po nehode, tak pisnete, treba je zkusime nejak pro changovat:)
EDIT: pridal sem linky na ty listy co mam
Napsal: stř 27.05.2009 7:42
od CyCo
tak tak, u listů z kitu mám v místě úchytu do gripu o 0,5mm rozdíl.
Napsal: stř 27.05.2009 7:45
od Kotvik
Tak hlavně že jste ušetřili, pánové

A jsou alespoň vyvážené?
Napsal: stř 27.05.2009 8:00
od Ladul
Kotvik píše:Tak hlavně že jste ušetřili, pánové

A jsou alespoň vyvážené?
No tak to taky uplne neeee
Napsal: stř 27.05.2009 8:05
od oskar 007
Kámoš to dělá tak že se domluví s kámošema a objednají cca 100 páru listu. Pak váží každý zvlášt a párujou to a vyvažujou.
Napsal: stř 27.05.2009 8:13
od Kotvik
To pak mají spotřebáku na dvě sezony:) to je dobrý! No aniž bych chtěl ty listy nějak hanět, ale víte co je vevnitř v těch listech, když jsou každej jinej? Já bych se docela bál

Napsal: stř 27.05.2009 14:37
od AdamProg
oskar 007 píše:Kámoš to dělá tak že se domluví s kámošema a objednají cca 100 páru listu. Pak váží každý zvlášt a párujou to a vyvažujou.
Nemas na toho kamose kontakt? Rad bych se snim domluvil jestli by nejake nepromenil a nebo nemel nejake na vic. Royhodne 100 listu kupovat nebudu, tolikrat snad padat nebudu
Ale bylo by prima kupovat to ve velkem s vice lidma.
PS: Vyvazene listy s ciny za $4 to je scifi

(ale to neni problem to se s paskou izolepy dovazi

Napsal: stř 27.05.2009 17:36
od mrpilot
Kotvik píše:Tale víte co je vevnitř v těch listech, když jsou každej jinej? Já bych se docela bál

Ano ja viem

Neboli to presne tieto listy ale tiez boli cinske a vraj "carbon"

Ked som uvidel list skoro ma obarilo
Vonkajsia cast bola normalne plastova a vo vnutri bol
polystyren a vlozeny nejaky kus plastu alebo nieco take

Napsal: stř 27.05.2009 18:11
od vaio
Taky používám tyto listy. Koupil jsem jich rovnou 5 párů a pak hledám ty, které k sobě nejlépe pasují.
Pravdou je, že některé jsou odfláknuté už jen vzhledově. Po havárii jsem tyto listy rozpitval a jsou konstruovány následovně:
- povrch je nějaký laminát (tkanina+pryskyřice+vrchní vrstva barvy)
- dřevěná výplň
- v náběžce je zalepený ocelový drát o průměru cca 1,5 mm
Jdou jen velice obtížně vyvážit a je to i vidět na množství nalepené isolepy.
A na vrtulníku se dá seřídit stopa jen v kompromisu - snažím se o to, ať jsou ve stopě při režimu lehkého poletování (trénuju zatáčky - osmičky).
Až trošku získám jistotu v osmičkách, koupím poctivé od MS Composite.
Napsal: čtv 28.05.2009 1:05
od malcomx
staci nesetrit tak moc a koupit tyto:
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... oduct=5451
a jsou naprosto bez problemu.....

vyvážení
Napsal: čtv 28.05.2009 1:26
od Roadrunner
Zkoušel jsem všechny listy, na které jste se tu zatím odkazovali a ani jedny jsem nemusel vyvažovat a i velikostně jsou všechny v cajku.
Kvalita těch fiberglasu mě příjemně překvapila. Vše kupované asi před měsícem. Tak nevím, jestli jste měli smůlu nebo já takové štěstí.
Napsal: pát 29.05.2009 16:46
od Beep
Nechci mudrovat ale dali by jste si na auto kompromisně vyvážená kola?? Nevyváženost působí vibrace, které namáhají mechaniku, nesvědčí servům a gyro je na hranici použitelnosti. Myslím že hlavně na začátek je dobré mít heli co nejlépe seřízenou, nebot začátečník nemá ruce na eliminování nectností a záchranu krizovek. Jedna rána a výhodná koupě postrádá smysl. Další je otázka bezpečnosti, při této "kvalitě" bych se bál vytrženého listu, jednou jsem to viděl a je to mazec a heli je na kaši.
Napsal: pát 29.05.2009 19:32
od AdamProg
Beep píše:Nechci mudrovat ale dali by jste si na auto kompromisně vyvážená kola?? Nevyváženost působí vibrace, které namáhají mechaniku, nesvědčí servům a gyro je na hranici použitelnosti. Myslím že hlavně na začátek je dobré mít heli co nejlépe seřízenou, nebot začátečník nemá ruce na eliminování nectností a záchranu krizovek. Jedna rána a výhodná koupě postrádá smysl. Další je otázka bezpečnosti, při této "kvalitě" bych se bál vytrženého listu, jednou jsem to viděl a je to mazec a heli je na kaši.
Pokud clovek vybere podobne listy a sam si je pak dovazi, nevidim v tom problem. A pri slozeni ze kterych se ty listy skladaj, se snad ve vzduchu nerospadnou. Po kontaktu se zemi sem si overil, ze sou pevnejsi nez drevene orginaly. Samozrejme pokud si nejakej neznalej clovek sam vymeni kola a nevyvazi je, tak autu neprospiva, v tohle je podobne. (Zkousel sem i lepene plastove listy u MaxiRa, a nerozpadli se a letelo to, ale rozhodne to nezkousejte! jen sem testoval lepidlo:-D )
Napsal: pát 29.05.2009 19:57
od AdamProg
Jeste bych se rad zeptal, jestli je lepsi davat distancni podlozku, pod listy ci nad listy? Samozrejme u listu s tencim uchytem.