Stránka 1 z 4
Pojištění pro škody způsobené HELI
Napsal: ned 13.05.2012 20:10
od zaja.cz
Čau lidi, chci se jen zeptat zda existuje nějaké pojištění pro škody způsobené HELI (pojištění pro modeláře). Než se zajdu zeptat někde do pojišťovny, ať se mi nevysmějou. Snažím se samozřejmě lítat mimo civilizaci, ale občas se tam připlete nějaký ten chodec, auto, pes atd. A někdy to taky vyvětrám u nás mezi paneláky. Kdyby došlo k tomu, že bych někomu přistál třeba na novém Passatu, nebo na hlavě, byl by to celkem průser.
Existuje něco takového??? Máte to někdo???
Re: Pojištění pro škody způsobené HELI
Napsal: ned 13.05.2012 20:13
od H1N1
Je to klasicke pojisteni modelu, ale nejsem si jistej jestli se to vztahuje na letani mezi panelakama, tusim ze ne... je to od allianz.
Re: Pojištění pro škody způsobené HELI
Napsal: ned 13.05.2012 20:20
od tomasv
http://cmma.cz/pojisteniJe to přímo na RC modely.
Re: Pojištění pro škody způsobené HELI
Napsal: ned 13.05.2012 21:31
od corona
zaja.cz píše:Čau lidi, chci se jen zeptat zda existuje nějaké pojištění pro škody způsobené HELI (pojištění pro modeláře). Než se zajdu zeptat někde do pojišťovny, ať se mi nevysmějou. Snažím se samozřejmě lítat mimo civilizaci, ale občas se tam připlete nějaký ten chodec, auto, pes atd. A někdy to taky vyvětrám u nás mezi paneláky. Kdyby došlo k tomu, že bych někomu přistál třeba na novém Passatu, nebo na hlavě, byl by to celkem průser.
Existuje něco takového??? Máte to někdo???
Připlete se chodec, auto, pes, jo?
Mezi paneláky a s "500", jo?

Re: Pojištění pro škody způsobené HELI
Napsal: ned 13.05.2012 21:36
od kolaCZek
corona: Videl jsem video, jak frajer lita s Goblinem vedle projizdejicich aut. Takze 500 nekde mezi panelakama je jeste prd.

Re: Pojištění pro škody způsobené HELI
Napsal: ned 13.05.2012 22:19
od corona
kolaCZek píše:corona: Videl jsem video, jak frajer lita s Goblinem vedle projizdejicich aut. Takze 500 nekde mezi panelakama je jeste prd.

Já to taky viděl, nějakej US týpek.
Jinak znám takový, co žádnej problém dva metry od dítěte a podobně.
Ale někdo je frikulín a třeba ví, že pojistka je takový tamto, jak to všechno vyřeší.
Re: Pojištění pro škody způsobené HELI
Napsal: ned 13.05.2012 23:00
od kolaCZek
corona: A to je nejlepsi cesta k pruse*u...

Re: Pojištění pro škody způsobené HELI
Napsal: pon 14.05.2012 0:31
od Fenius
corona píše:Připlete se chodec, auto, pes, jo?

Jo, úplne bežná vec.
PS: Poznám minimálne 5 letísk, kde sa ten pes alebo tuzer sem tam pripletie.
Re: Pojištění pro škody způsobené HELI
Napsal: pon 14.05.2012 1:14
od Kissman
A pak existuji i lide, co jsou soudni a maji mozek

Re: Pojištění pro škody způsobené HELI
Napsal: pon 14.05.2012 6:44
od Yopi
zaja.cz píše:Čau lidi, chci se jen zeptat zda existuje nějaké pojištění pro škody způsobené HELI (pojištění pro modeláře). Než se zajdu zeptat někde do pojišťovny, ať se mi nevysmějou. Snažím se samozřejmě lítat mimo civilizaci, ale občas se tam připlete nějaký ten chodec, auto, pes atd. A někdy to taky vyvětrám u nás mezi paneláky. Kdyby došlo k tomu, že bych někomu přistál třeba na novém Passatu, nebo na hlavě, byl by to celkem průser.
Existuje něco takového??? Máte to někdo???
No, tohle nevím uplně jistě, ale myslím, že je to pojištění jenom na letadla. Všude se píše pojištění modelů letadel. Každopádně vím určitě, že se pojistka nevztahuje, pokud model provozuješ v blízkosti lidí a podobně. Jistí to prostě jen náhodný střety, třeba když budeš lítat na poli kde normálně nic nejezdí a náhodou tam někdo půjde se psem a ty ho sejmeš. Ale oni sou vychcaní, stejně by ti podle mě řekli, že jsi mohl předpokládat, že tam někdo může jít, protože tam vede cesta, takže jsi měl lítat dál. Ale to je jen moje úvaha. Každopádně mezi panelákama a lidma a autama tě nikdo nepojistí.
Re: Pojištění pro škody způsobené HELI
Napsal: pon 14.05.2012 7:24
od RadekCe
Já mám k pojištění domácnosti připojištění odpovědnosti za škodu v běžném občanském životě (pojistka na blbost mimo prac. poměr). Roční pojistka je jen 290Kč, limit plnění 1.000.000Kč a vztahuje se na všechny členy domácnosti včetně psa. V příkladech je i zranění lyžaře na sjezdovce. Takže poškození věci nebo způsobení úrazu vrťasem za barákem by se na to mělo taky vztahovat, ale znáš pojišťovny. Lítám v 90% jen na hřišti za barákem (když tam nikdo není), ale náhoda je blbec. Už se mi stalo, že jsem si nevšiml psa, který přiběhl z ničeho nic. Totéž se může stát na letišti, kde jsou navíc zaparkovaná auta.
Re: Pojištění pro škody způsobené HELI
Napsal: pon 14.05.2012 9:07
od baui
Ta pojistka CMMA je trochu problem, protoze je tam vse definovane pro "letadlo". Myslim si, ze vrtulnik by se z toho dal velmi jednoduse vyloucit v momente, kdy bys chtel od pojistovny plneni. Takze to pojisteni odpovednosti za skodu by mozna vyslo lip, dulezite je znat podminky.
Jinak expertum na to, kde litat... Doporucuju obcasnou navstevu brnenskeho letiste v Medlankach. Lidi naprosto bezne dokazou vejit doprostred modelarske drahy v momente, kdy modelar pristava s dvoumetrovym benzinakem (asi nebyl slyset). Mimo to pejskari bez okolku postavaji uprostred drahy pro velke vetrone, ziraji na letadlo na finale a foti si ho. Cervene cedule s upozornenim rozmistene v pravidelnych intervalech maji samozrejme 2 metry na delku.
Re: Pojištění pro škody způsobené HELI
Napsal: pon 14.05.2012 9:15
od helifish
Psi a jejich páníčkové jsou důvod proč jsem omezil poletování "u baráku". Párkrát jsem z důvodů nesoustředěnosti způsobené sledováním pobíhání zvědavého čokla a nebo nějakého čumila seknul s Minititanem. Takže mimo bejbyhely (mcpx) s kterým si někdy zaskočím na protější louku jezdím do klidu na letiště. I když se tam sem tam nějakej nemodelář staví na kukandu (nic proti) tak si nikdy nedovolili vlést za "startovní čáru" a mám klid. Nevýhodu to má že si nejde jen tak hupnout třeba s 500 v pantoflích před večeří. Letiště máme cca 13 km od Mostu. Jinak tu pojistku mám a je tam uvedena váha modelu takže by to mělo být jedno pokud se vejdete do vzletovky

nicméně známe pojišťovny když maji solit tak je každě slovíčko ( v tomto případe model letadla/vrtulníku) dobrý důvod proč se z toho vykroutit. Možná by to stálo za zjištění jak to vlasně je.
Re: Pojištění pro škody způsobené HELI
Napsal: pon 14.05.2012 9:28
od OPR
baui píše:....Jinak expertum na to, kde litat... Doporucuju obcasnou navstevu brnenskeho letiste v Medlankach. Lidi naprosto bezne dokazou vejit doprostred modelarske drahy v momente, kdy modelar pristava s dvoumetrovym benzinakem (asi nebyl slyset). Mimo to pejskari bez okolku postavaji uprostred drahy pro velke vetrone, ziraji na letadlo na finale a foti si ho. Cervene cedule s upozornenim rozmistene v pravidelnych intervalech maji samozrejme 2 metry na delku.
A nebo ať se občas zajedou podívat na Sobínku. Co dokážou přímo členové, kteří mají licenci. Konkrétně, je tam jeden starší pán, (nevím, přijde mi svojí snaživostí a akčností že má, nebo měl kdysi, něco společného s vedením) a má potřebu mět vše pod 100% kontrolou. Pán za mnou dolezl na plochu, těsně za mne když jsem lítal, a bez pardónu na mne zahulákal, že on ( jako jeho výsost) odjíždí a ať laskavě jako zamknu závoru. A ať nezapomenu.

PS: Myslím, že boZZda také moc dobře pozná onoho aktivního pána.

Re: Pojištění pro škody způsobené HELI
Napsal: pon 14.05.2012 9:35
od helifish
Tak jsem poslal dotaz na Allianz tak uvidíme co z nich vypadne
