Stránka 1 z 1
Hitec Vario - uvedení do provozu
Napsal: čtv 07.05.2015 8:43
od Kiwira
Dobrý den ,
potřeboval bych poradit jak zprovoznit variomer Hitec :
http://www.profimodel.cz/cz-detail-42990-.htmlhttp://www.profimodel.cz/cz-detail-42993-.htmlMám vysílač Aurora 9 , když rozkliknu ikonku „ Senzor „ , tak se mi objeví v rámečku písmena U – I – W. Víc nic . Tajně jsem doufal , že když po zakoupení připojím k přijímači Hitec telemetrickou ústřednu a senzor vario , že se to ve vysílači „ načte „ – Bohužel se tak nestalo . K ústředně byly přiloženy dva kabíky z nihž o jednom nemám ani potuchy kam ho zapojit.
Poradíte mi ???
Děkuji 100 000 x Mirek
Re: Hitec Vario - uvedení do provozu
Napsal: čtv 07.05.2015 9:02
od bezo.tn
ten káblik co ti zostal , daj do dosky kde je D - to by mali byt data , ten následne zasuň do prijímača do data . ten so servo konektormi je napájanie . už si to presne nepamätám malo by to byt tak . ale v návode je to napísané

Re: Hitec Vario - uvedení do provozu
Napsal: čtv 07.05.2015 9:33
od Woita
Ano, je to tak. Telemetrická ústředna je spojená s přijímačem dvěma kablíky:
1. Data
2. Napájení (nějaký volný kanál přijímače)
A z ústředny vede jeden kablík k Variu.
Celkem tedy ti z ústředny musí čouhat 3 kablíky, pokud máš jen jeden senzor (Vario). S každým dalším senzorem (GPS, napěťový senzor, proudový senzor, rychloměr, otáčkoměr atd.) ti přibyde pak už jen jeden další drát do ústředny.
Re: Hitec Vario - uvedení do provozu
Napsal: pát 08.05.2015 19:31
od Kiwira
Děkuji Vám za pomoc radou, hodně mě to pomohlo - vario funguje, dnes jsem byl létat , bylo to super.
Mirek
Re: Hitec Vario - uvedení do provozu
Napsal: pát 08.05.2015 20:45
od varok
Dobrý večer, aha, vy jste ten pan Kiwira? Dnes jste létal u Lipek s tím červenožlutým větroněm? Já jsem tam byl dnes s tou malou Cessnou a bavili jsme se spolu.
Už jsem vás nedávno viděl i na Hohenegeru. Jsem nevěděl že to jste vy.

Re: Hitec Vario - uvedení do provozu
Napsal: úte 09.06.2015 12:51
od satcen
Měl bych na toto téma jednu lamí otázku - je nutná ta telemetrická ústředna? Existuje způsob, jak vario zprovoznit nějakým způsobem napřímo? Žádná další měření a senzory dlouhodobě totiž nepotřebuju a vozit s sebou ještě další krabičku

...
Re: Hitec Vario - uvedení do provozu
Napsal: úte 09.06.2015 19:59
od bezo.tn
satcen píše:Měl bych na toto téma jednu lamí otázku - je nutná ta telemetrická ústředna? Existuje způsob, jak vario zprovoznit nějakým způsobem napřímo? Žádná další měření a senzory dlouhodobě totiž nepotřebuju a vozit s sebou ještě další krabičku

...
nazdar , treba na to tú telemetrickú ústredňu , bez toho ani pip
