Stránka 1 z 1
potah airspanem
Napsal: ned 30.09.2007 16:57
od Kadlec Pavel
Mám dotaz na potahování airspanem v návodu je přilepit na Balsalock ale dá se např přilakovat lepícím lakem nebo (

bohužel nevím kde to bylo) chemoprénem(nevím jakým). Kostřička modelu je balsová.
Napsal: ned 30.09.2007 18:07
od woro
Já používám celofán nebo co to je (levná obalová fólie) a lepím to Prenocelem - to je něco jako levnější Chemoprén. Ekvivalent je snad Silolep nebo Extrém. Jednou jsem v nouzi použil i ten na obuv a fungovalo to. Ale Balsaloc vyjde snad levněji, ne?
Metoda (kdybys to neznal): naředit příslušné lepidlo aby se dalo mazat štětcem a napřít kostru všude kde to chceš přilepit. Pak vezmeš žehličku a tu fólii na to přižehlíš jako nažehlovačku, jenom musíš namazat místa, kde jde fólie přes fólii.
Napsal: ned 30.09.2007 18:53
od Kadlec Pavel
Zatím jsem modely potahoval mikelantou a nebo Oracoverem , toto je na cvičného akrobatka (Squert dle RCR 2005) staví to kluk a Balsaloc zatím nemají v shopu( došel),tak poptávám jinou možnost lepení.
Vypnutí Airspanu
Napsal: pon 01.10.2007 7:39
od JJ
woro píše:Já používám celofán nebo co to je (levná obalová fólie) a lepím to Prenocelem - to je něco jako levnější Chemoprén. Ekvivalent je snad Silolep nebo Extrém. Jednou jsem v nouzi použil i ten na obuv a fungovalo to. Ale Balsaloc vyjde snad levněji, ne?
Metoda (kdybys to neznal): naředit příslušné lepidlo aby se dalo mazat štětcem a napřít kostru všude kde to chceš přilepit. Pak vezmeš žehličku a tu fólii na to přižehlíš jako nažehlovačku, jenom musíš namazat místa, kde jde fólie přes fólii.
Připojím se s dotazem. Upevnění na kostru je mi jasné, ale jak hodně se vám Airspan vypne žehličkou? Já potahoval jedno letadlo Airspanem (nebo Litespanem?Byl to ten, co se musí lakovat) a žehlička to moc nenapnula. Jaký by měla být asi teplota? Stavím teď jednoho historika od Classic models a nechci to mít zmuchlaný
Napsal: pon 01.10.2007 9:43
od los_carlos
A není na historika povolený jen papír, přinejhorším vlies?
Napsal: pon 01.10.2007 10:00
od JJ
los_carlos píše:A není na historika povolený jen papír, přinejhorším vlies?
A lepit klihem... To mě fakt netrápí, nesoutěžím. Mě stačí, když to nebude tak ošklivé jako kdyby to bylo fólií. A sehnat papír už není taky tak lehké, jako dřív. I když pořád s ním umím ze všech materiálů nejlépe
Re: Vypnutí Airspanu
Napsal: pon 01.10.2007 12:29
od tks
JJ píše:Připojím se s dotazem. Upevnění na kostru je mi jasné, ale jak hodně se vám Airspan vypne žehličkou? Já potahoval jedno letadlo Airspanem (nebo Litespanem?Byl to ten, co se musí lakovat) a žehlička to moc nenapnula. Jaký by měla být asi teplota? Stavím teď jednoho historika od Classic models a nechci to mít zmuchlaný
Já potahuju Litespan prakticky všechno do velikosti tak 1,30m. Je pravda že se nestahuje tak moc jako fólie. Prostě se musím už při přižehlování napnout velmi slušně (snažím se ať to vypadá tak jako např. modelspanem před lakováním) a potom se to dá krásně dopnout (já i dopínám žehličkou, ale možno samozřejmě i fénem). Mi právě vyhovuje že zase moc nestahuje, protože stavím většinou takové lehčí konstrukce a fólie by mi je zaručeně zdeformovala. Teplotu nevím, ale na mé žehličce je to nějak tak přes půlku. Problém totiž je v tom, že když ji vypneš vysokou teplotou, tak to vypadá ok, ale když časem případně trošku povolí (jako každá fólie), tak už nejde ta přehřátá znova vypnout.