Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 21.12.2008 20:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2008
Příspěvky: 1764
Bydliště: Ustí nad Labem
zdzd píše:
A není tam náhodou někde podmínka použití baterií 1,5V? Nixx akumulátory mají jmenovitě 1,2V a nemusí stačit na plné nabití ani čerstvě nabité.


Jo to je pravda mají 1,2V, ale přijde mi že baterky jsou nabité dobře, vžydcky vydrží 7,5min. Zkoušel jsem tam dát i normální alkalický 1,5 a stejný...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 21.12.2008 20:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
gamer007 píše:
Tak mi dnes dorazil blade mcx z reklamace z Astry. Byl tam problem s točením doprava po přidání plynu, jasně jsem jim říkal že to bude motůrkem nebo řídící jednotkou. Po měsíci čekání mi poslali blade s vyměněnýmy listy spodního rotoru ( které byly absolutně v pořádku ) Tak jsem ho vybalil a vyzkoušel a co myslíte? NO TOČÍ se pořád...Vypadá to že ho v Astře ani nikdo pořádně nevyzkoušel. Snad jen ty listy vyměnily aby splnily lhůtu reklamace. Jsem fakt dost nasranej, protože to stálo takový prachy a místo pohodovýho lítání čekám kvůli blbcům v Astře..... Co vy na to? Mám nárok na vrácení peněz?

Tak to seš na tom ještě dobře. Já čekám už měsíc a půl a furt nic. 30denní lhůta je už pryč a tak zvažuju odstoupení od smlouvy. Jenže taky se v tom nevyznám a nevím jestli to jde. Kupoval jsem ho na Hobbylinku a tam mě zdělili, že mě dají vědět. Ale kdy, že jo? :twisted:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 21.12.2008 21:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2008
Příspěvky: 130
Bydliště: Praha 10
[quote="zdzd"]A není tam náhodou někde podmínka použití baterií 1,5V?

Těžko říci, není to nedoporučeno. Vybíjecí křivka NIxx je zase daleko plošší, takže by bylo nutno stále kupovat nové alkalické a nenechat je vybít. Trochu nákladné. Mě ale vydrží cca +/- 7 minut, mám tři a každý vydrží rozdílnou dobu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.12.2008 10:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2008
Příspěvky: 237
Bydliště: Prachatice
mno tak já se taky přidám, koupil jsem ho rovněž na hobbylinku a po asi 10 letech se mi po připojení baterie zakouřilo od řídící jednotky a bylo po hehe, vrtulník jsem poslal panu inženýrovi někdy na přelomu listopadu a prosince, byl jsem s mířenej s tím, že na Vánoce budu muset zůstat u simu a ejhle, v pátek přišel e-mail že Astra vyměnila celou řídící jednotku a vrtulník odešel obchodním balíkem ke mě, dneska by měl přijít....

jinak ozubené kolo mám taky malinko šejdrem, ale na funkci to nemá vliv :D
rovněž v polovině letu mi po přidání plynu se vrťas točí....opravdu nejspíš chyba napájení (nedostatečné napájení), taky nabíjím z NIMH

_________________
*****


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.12.2008 10:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2008
Příspěvky: 1764
Bydliště: Ustí nad Labem
rovněž v polovině letu mi po přidání plynu se vrťas točí....opravdu nejspíš chyba napájení (nedostatečné napájení), taky nabíjím z NIMH[/quote]

Tak to zkusim znovu. Dám úplně nový alkalický, nabiju a jsem zvědavej jestli se bude točit.... Napíšu



PS: rampa_mckvak - jakmile přesáhla lhůta 30dní máš 100% nárok na odstoupení od smlouvy.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.12.2008 13:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.8.2008
Příspěvky: 905
Bydliště: Buštěhrad
gamer007 píše:
rovněž v polovině letu mi po přidání plynu se vrťas točí....opravdu nejspíš chyba napájení (nedostatečné napájení), taky nabíjím z NIMH

Tak to zkusim znovu. Dám úplně nový alkalický, nabiju a jsem zvědavej jestli se bude točit.... Napíšu


Vydrží mi 7 minut a na konci na plnej plyn samozřejmě taky točí. Ovšem nemyslím si, že by se něco změnilo kdybych dal alkalické do nabíječky. Vlastně správně bych měl napsat, že si myslím, že je to celé blbost - tedy předpoklad, že by situace měla něco společného s druhem tužkovek v nabíječi.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.12.2008 14:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2008
Příspěvky: 1764
Bydliště: Ustí nad Labem
Jetson píše:
gamer007 píše:
rovněž v polovině letu mi po přidání plynu se vrťas točí....opravdu nejspíš chyba napájení (nedostatečné napájení), taky nabíjím z NIMH

Tak to zkusim znovu. Dám úplně nový alkalický, nabiju a jsem zvědavej jestli se bude točit.... Napíšu


Vydrží mi 7 minut a na konci na plnej plyn samozřejmě taky točí. Ovšem nemyslím si, že by se něco změnilo kdybych dal alkalické do nabíječky. Vlastně správně bych měl napsat, že si myslím, že je to celé blbost - tedy předpoklad, že by situace měla něco společného s druhem tužkovek v nabíječi.


Určitě je to blbost. Právě jsem nabil novými alk. a po dvou minutách točky jako prase a to jen při 65% plynu. Mám ho prostě rozbitej a půjde na druhou reklamaci.......

Fakt nevim kdo v tý Astře ty reklamace vyřizuje, protože to absolutně ani nevyzkoušely a poslali to zpět s vymenenýma spodníma listama, aby mi zaplácli hubu, ale to se mi fakt nelíbí.... Nevíte někdo co můžu dělat? Odstoupení od smlouvy?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Reklamovat Reklamovat
PříspěvekNapsal: pon 22.12.2008 15:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2008
Příspěvky: 130
Bydliště: Praha 10
Bohužel, jiná cesta není, trvá to dlouho, když už se k tomu nechtějí postavit čelem. Ale poslal bych to tam a zavolal a zkusil se dohodnout a vysvětlit jim to. . Když se 3x reklamuje stejná závada, má zz nárok na odstoupení od smlouvy. Oni ale na vyřízení mají těch 30 dnů, bohužel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.12.2008 15:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2008
Příspěvky: 130
Bydliště: Praha 10
rampa_mckvak píše:
gamer007 píše:
Tak to seš na tom ještě dobře. Já čekám už měsíc a půl a furt nic. 30denní lhůta je už pryč a tak zvažuju odstoupení od smlouvy. Jenže taky se v tom nevyznám a nevím jestli to jde. Kupoval jsem ho na Hobbylinku a tam mě zdělili, že mě dají vědět. Ale kdy, že jo? :twisted:


jak nedodrží 30 dnů, okamžitě odstoupit a chtět vrátit peníze, ale to musí prodejce. Proto je asi lepší reklamovat přes něj. No a pak si ho koupit jinde, špatný není, jenom někdo má prostě smůlu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: to Gamer007
PříspěvekNapsal: pon 22.12.2008 15:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2008
Příspěvky: 130
Bydliště: Praha 10
ještě jedna hraběcí rada. Neprotáčí se ti spodní ozubené kolo ?, zkontroluj přitažení, když nesedí,m tak dělá přesné toto, a po 2 minutách jíž baterky tolik nestíhají, ztratí výkon, takže vysvětlení by to mohlo být


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.12.2008 15:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.8.2008
Příspěvky: 905
Bydliště: Buštěhrad
Pokud jde o můj kousek, tak se mi to děje až opravdu u konce baterky a považuji to za normální chování v situaci, kdy už baterky nedodávají požadovanou šťávu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: to Gamer007
PříspěvekNapsal: pon 22.12.2008 16:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2008
Příspěvky: 1764
Bydliště: Ustí nad Labem
mancusco píše:
ještě jedna hraběcí rada. Neprotáčí se ti spodní ozubené kolo ?, zkontroluj přitažení, když nesedí,m tak dělá přesné toto, a po 2 minutách jíž baterky tolik nestíhají, ztratí výkon, takže vysvětlení by to mohlo být


Myslel jsem že to bude někde volný, ale všechno jsem zkontroloval a prostě je to ok. Nejspíš odchází motor, je to přece stejnosměrná plechovka a ty se kurvej....


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.12.2008 16:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.9.2006
Příspěvky: 1201
Žádná taková podmínka tam není, to je jen misinterpretace pokynu v návodu, že k nabíjení LiPol baterie se nesmí používat nabíječka na NiCd NiMH články.

Je tím myšleno, že se nesmí používat neoriginální nabíječka, ke které by se event. baterka připojovala, ne, že by se do origo "nabíječky" potažmo adaptéru na čtyři AA články nesměly používat NiCd NiMH baterie.

Jinak já jsem si svého prcka mCX naprogramoval na DX7, na které do naprosto klidného visu (pokud není v cimře průvan) vytrimovat lze.
Origo "vysílačka" je prostě jen náhražka....bez trimů, s vakly atd. atd. atd.
Jinak zažil jsem jen jednoho vrtichvostivého mCX v okolí (znám jich víc než deset) a ten měl v prčicích gyro (tedy potažmo řídící jednostiku, jejíž je součástí), reklamace formou výměny trvala 5 pracovních dnů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ještě jednou
PříspěvekNapsal: pon 22.12.2008 18:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2008
Příspěvky: 130
Bydliště: Praha 10
k chování MCX.

Při prudkém přidání otáček nestíhá a otoči se o cca 1/4 až 1/2 otáčky doleva, ale to dělá doopravdy jenom při rychlém přidání.

Dopředu letí pomaleji než dozadu, do boku doleva rychleji než doprava.

V blízkosti stolu, zdi apod. je problém ho natočit doprava, skoro nereaguje.

Ale to už by na něm člověk hledal hnidy.

Jinak souhlas, u mě s DX6i úplně jiný vrtulník ve srovnání s origo vysílačkou, hlavně několikanásobně větší citlivost a naběhne při prvním připojení baterie.

S origo bylo nutno připojit baterii, odpojit, vypnout vysílačku, zapnout vysílačku, připojit baterii. Pak se to teprve chytlo. :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ještě jednou
PříspěvekNapsal: pon 29.12.2008 14:58 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2008
Příspěvky: 33
Bydliště: Olomouc
mancusco píše:
k chování MCX.

Při prudkém přidání otáček nestíhá a otoči se o cca 1/4 až 1/2 otáčky doleva, ale to dělá doopravdy jenom při rychlém přidání.



To mám taky, je to asi dáno tím, že horní listy se točí snadněji (není tam cyklika) než spodní. Stejně tak to je, když je baterie vybitá. Postupem času se doba, kdy se vrtulník po přidání otáčí prodlužuje, protože pomalu odchází baterka.

mancusco píše:
S origo bylo nutno připojit baterii, odpojit, vypnout vysílačku, zapnout vysílačku, připojit baterii. Pak se to teprve chytlo. :P


Já se naučil tento postup:
- zapnout vysílač a počkat cca 10 s
- připojit baterii a počkat, až začne vrtulník svíti červeně
- zkusit motory, pokud neběží tak stáhnout plyn, vypnout a znovu zapnout vysílač


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz