Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 28.04.2018 8:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.5.2007
Příspěvky: 736
Bydliště: Velvary
Zdravím všechny.
Zajímalo by mě, které mini a mikro helikoptéry mají řešený náhon vyrovnávacího rotoru nějakým převodem od hlavního rotoru. Většina malých vrtulníků to má řešené buď - v lepším případě - dvěma střídavými motory, nebo na ocase, což je častější případ, je motor stejnosměrný, a to mi přijde dost nešťastné, protože životnost bude asi dost malá.
Díky všem předem za postřehy. :wink:

_________________
Tak teda dobře, já vám na to letiště chodit budu, ale běda vám, běda vám! jestli mi to nepude!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 28.04.2018 10:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
Zdar, třeba tato:http://www.rcking.eu/cs/805-blade130x : nebo tutok http://www.rcking.eu/cs/262-walkera-v120d02 :)

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.04.2018 11:57 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
mám Blade 130 X , ale nedoporučuji . Radši lítám s Rexem 250 . Jinak u Rexe mi náhon řemenem odešel po cca 50 startech . Ozubení u Blade
130X po první ráně . Takže domnívat se , že náhon u heliny od hlavního motoru vydrží dýl je blbost .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.04.2018 19:05 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Pokud prcek tak Oxy... Nejmenší je Oxy 2 https://www.lynxheli.com/product_info.p ... db07391af6 já osobně mám Oxy 3, dělá to Lynx a létá parádně... Řemen původní a mám to asi rok a půl... Jinak na větších mám řemeny věčné, na MiniProtosu původní řemen už 5 let a na goblize 500 je třetím rokem původní a nezdá se že by měly odejít.

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.04.2018 19:28 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Arcicorsa píše:
Jinak na větších mám řemeny věčné, na MiniProtosu původní řemen už 5 let a na goblize 500 je třetím rokem původní a nezdá se že by měly odejít.


Na větších problém není . Nevím, jestli to není dáno u těch malých poměrně malým ozubeným kolem a tím pádem ostrým zlomem řemenu .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.04.2018 19:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.5.2007
Příspěvky: 736
Bydliště: Velvary
Oxy jsou pěkné strojky, škoda že se to u nás nikde nedá koupit, jako prakticky nic použitelného. Sem tam se sice něco objeví, ale většinou nic není skladem. Řekl bych, že situace v ČR je naprosto tristní.

_________________
Tak teda dobře, já vám na to letiště chodit budu, ale běda vám, běda vám! jestli mi to nepude!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.04.2018 19:51 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
TO DUAJ: je to možné a asi i ty točky tam jsou větší..

TO Arx: má je http://www.agile-helicopter.cz/en/33-oxy-heli ale teda jen Oxy 3, je to českej shop vlastní Filip Dekleva tak by se s nim dalo domluvit a určitě by ti dotáhl Oxy 2 .. Jinak když Filip neměl díl co jsem potřeboval tak jsem normálně objednal na shopu Linx a do třech dnů to tu bylo UPSkou, poštovné teda trochu dražší..

S heli je to v Čechách špatné... Všichni přešli na coptéry, v mém okolí tři lidi, jeden to prodal komplet a další dva tři roky nelítaj :? ... No a pro tu hrstku co nás zbyla nebude nikdo držet plné sklady helin a dílů :( .. Bohužel taková je realita.. Ale jak říkám nakupuji v zahraničí, teď naposled jsem kupoval desku cykliky na MiniProtose až z USA protože v EU nikde nebyla..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.04.2018 20:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.1.2012
Příspěvky: 272
Bydliště: PRAHA
takze to neni spatne jen v cechahc alev cele europe


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.04.2018 20:26 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
TO vitahavlicek:

On MiniProtos už nejde brát jako ukazatel dostupnosti dílů, už se přestal vyrábět a obávám se že už se doprodávají zásoby dílů a bude s nim konec :( ..


Jinak hodně nakupuji zde: https://www.fast-lad.co.uk/store/ .. Je to kšeft v UK, poštovné normální a dodání GLS do třech pracovních dnů. Minulý týden jsem od nich bral zrovna držáky serva vyrovnávacího rotoru Oxy 3 .. Na E-bay mívají i zajímavé akce na díly tak to chce vždy pohledat i tam, prodejce se jmenuje "fast_lad" ..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.04.2018 20:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.5.2007
Příspěvky: 736
Bydliště: Velvary
Rád bych s něčím začal, ale co koupit, aby byla zaručená aspoň nějaká dostupnost náhradních dílů? Například T-Rex 450 je tolik typů, že se v tom člověk ztrácí. A když objevím něco za přijatelnou cenu, tak přesto že to prodejci mají na stránkách, tak je to buď nedostupné, nebo se to už nevyrábí.

_________________
Tak teda dobře, já vám na to letiště chodit budu, ale běda vám, běda vám! jestli mi to nepude!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.04.2018 20:55 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Jednu věc ber u helli jako fakt, je nutné se smířit s tím že díly budeš objednávat mimo ČR, pokud teda nepočítám Align na toho tu seženeš vše, ale! Align je to poslední co bych ti doporučil (tohleto si slíznu od zdejších Align pilotů)..

Pokud bych si já vybíral heli tak bych koukal po ALZRC (kopie SABu, do detailu a snad se to dělá i ve stejné továrně), Oxy, Logo, SAB a pak vše ostatní.. Na ty co jsem vyjmenoval budou díly ještě hoodně dlouho.. Popřípadě pokud chceš čekat tak někdy (nikdo neví kdy, snad letos) bude k dispozici Česká TOP heli od Laheli LA380 https://rckane.cz/modely-vrtulniku-pokr ... oniky.html , dělá se v Hlinsku v Čechách, dá se toreticky i koupit na RCkáně, ale bylo mi řečeno že k tomu zatím není manuál a díly na eshopu, já osobně si na něj počkám a bude to náhrada za MiniProtose..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.04.2018 21:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.1.2012
Příspěvky: 272
Bydliště: PRAHA
dostupnost nahradnich dilu jeprece padny argument mam jen minititany a trexy ve trech velikostech a krouzim sipo obloze spokojene


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.04.2018 21:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.5.2007
Příspěvky: 736
Bydliště: Velvary
Tady by jeden mini titan byl za velice zajímavou cenu, pokud jsou komponenty použitelné. Jenom jsem se nikde nedozvěděl voltáž a kapacitu baterie. Taky nevím, jestli zrovna na tenhle typ je něco k dostání, přece jenom už se nějaký pátek vyrábí.

_________________
Tak teda dobře, já vám na to letiště chodit budu, ale běda vám, běda vám! jestli mi to nepude!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.04.2018 21:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.1.2012
Příspěvky: 272
Bydliště: PRAHA
ted uz bychho ne doporucil mam jich nekolik takje dilu dost


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.04.2018 21:39 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
vitahavlicek píše:
dostupnost nahradnich dilu jeprece padny argument mam jen minititany a trexy ve trech velikostech a krouzim sipo obloze spokojene


Mini titan je super, pokud se sezene supercombo (nebo jak to bylo) tak parada, ale chce to vymenit ESC (slabej BEC).. Ovšem co vim tak uz dily take nejsou zadna hitparada :( . U nás létal jeden ještě před dvěma lety, ale po pádu byl problém sehnat díly, nakonec se našel jeden polovicni na ND, dalo se to do kupy a prodalo..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz