Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 71  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 17.11.2021 22:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
pár dnu zpět mi přislo v jednom balíčku asi 8 jednotlivých zásilek z Ali. Už při koupi k ceně bylo připočítáno clo (VAT) a domů mi to přinesl normálně pošťák, bez jakých koliv šaškáren na celnici. Žádné vyplňování, žádné doplácení apod. Takto mi v poslední době přišlo již několik zásilek, takže minimálně na Ali to funguje bez problému.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 18.11.2021 10:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2009
Příspěvky: 1176
Bydliště: Sedlcany
Tak dnes nova zkusenost. Balicek z Ali s motorem asi za 400Kc. Posta vyzadovala doplatek 240Kc - zastupovani v celnim rizeni + vycislene clo a dph. DPH ale placeno primo pri nakupu. Pani na pobocce nic nezajimalo. Bud doplatim 240Kc, nebo balik odmitnu a poslou jej zpet odesilateli. Nejaka sance to reklamovat? Nejvic me stve to, ze nedaji vubec vedet, automaticky me zastupuji a jeste neakcpetuji zaplaceni DPH.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 18.11.2021 10:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Na poste maju stranky kde sa da colne riesenie zrusit, upravit ci reklamovat.
Je tam aj nejake info...
Uz neviem presne kde to tam bolo, maju to Ceska aj Slovenska posta.
Len si zisti cislo zasielky ak nieje na papieri co si dostal (ale malo by tam byt).

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.11.2021 11:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 711
Bydliště: Svitavy a okolí
Z Ali se snažím vždy objednávat s poštovným AliExpress standard. Všechny balíčky potom projdou v EU odbavením a potom po EU už jdou bez nutnosti absolvování celních řízení s tím zoufalstvím jménem Česká Pošta. U ostatních typů dopravy nevím.

_________________
Last one alive, lock the door!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.12.2021 10:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4941
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Zrovna čtu článek na https://pctuning.cz/article/jak-chytry- ... cle-header a zaujala mě tam tato poznámka:
Citace:
(Byl jsem varován, ať nekritizuji Českou poštu a nepopisuji svoje zkušenosti s ní z tohoto roku, protože to jediné, co tam prý stále funguje dobře, je jejich právní oddělení.)


Takže pozor na ně. ;-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2021 17:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Dnes mi do aplikace od ČP (mám zákaznickou kartu) přišlo oznámení o změně stavu zásilky. Postrádám 2 položky, které mi někde visí a toto je možná jedna z nich. Z Číny mi to jde rychleji, než z Ústi n L. O to by ani tak nešlo, ale nic mi doručeno nebylo. Že by to chtěl někdo "uklidit" ze systému? Asi se zítra stavím na pobočce.
Příloha:
Snímek obrazovky 2021-12-06 165203.png
Snímek obrazovky 2021-12-06 165203.png
[ 143.3 KiB | Zobrazeno 2203 krát ]



Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2021 17:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
Já čekám stále na zásilku z poloviny září... Z Číny v ČR za 8 dnů (už celně odbavená asi v Holandsku, nebo Maďarsku) a od té doby někde trajdá po Česku... :-(


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.12.2021 8:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
Jinak teď nepříjemná zkušenost s EU skladem.

Objednával jsem jeden díl na RC auto a jelikož jsem to chtěl mít rychle, dal jsem 10€ za poštu a objednal v Německu. Němec to odeslal až po 5-ti dnech, tím ale zdržení nekončí, u ČP už od 1.12. svítí že byly získány údaje o zatím nepodané zásilce, takže dráha pošta z DE a 11 dnů v háji, to jsem minule měl věci z Číny s poštou zdarma. (Opravdu od objednání po doručení 11 dnů).

Alespoň mě potěšil EU sklad, středa ráno objednáno zaplaceno a čtvrtek ráno doručeno GLS.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.12.2021 16:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 740
Aktuálně se nedá asi 3 týdny dovolat na celní poštu Praha 120. Píšu to, protože to 3 týdny zkouším. Napsal jsem jim už 3 emaily, na žádný jsem nedostal odpověď. Česká pošta absolutně sabotuje kontakt se zákazníkem. Lžou, když informují, že linka je obsazená, on tam prostě opravdu nikdo není a nikdo to nebere, zkoušeno mnohokrát přesně na začátku časového intervalu (8:00), kdy automat dovolí přijetí hovoru automatem. Zkoušeno asi 10 krát.

Mne fascinuje, že se řeší všelijaká politika v médiích, ale funkčnost této organizace nikoliv. To, co se aktuálně děje na celní poště, je prostě zcela mimo smyslové chápání. Nebudu vůbec ani komentovat to, že jejich webový formulář rozlišuje jen běžného pacienta a výdělečný hospodářský subjekt. Oni jsou snad všichni přijemci jen tyto typy subjektů? Debilita.

Problém je ten, že této organizaci se u zahraničních zásilek od dodavatelů nedá vždy vyhnout, trčí mi tam moje osobní i pracovní zásilky. Od 1.10 po zavedení nových pravidel se to úplně posralo, do té doby to bylo jen připosrané. Musím dodat, že nejsem sprostý. Kolega nemá doručené zasilky od září ...

Aktuálně hodnocení Firmy, to jsem myslím ještě nikdy nikde neviděl ...
https://www.firmy.cz/detail/13301516-vy ... oholy.html
Anebo hodnocení na Google, stačí pohledat ...


Kdo s tím kdy konečně něco udělá? Tohle je jak z jiného světa.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.12.2021 17:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Je to záhadný podnik. Před pár týdny jsem po nějaké době obdržel od nich dopis. Měl jsem objednanou určitou věc, která už se nedá koupit, protože se nevyrábí. Bylo to přes Ebay a dotyčný kkt z Hongkongu napsal na adresu moje jméno místo Marek Mark a možná kvůli tomu mi to chytli, nevím. Prostě v pátek došel dopis, ten samý den jsem podal celní prohlášení přes ten jejich eCeP (je potřeba mít e-identitu), v pondělí přišel email o přijetí, ten samý den přišel další email kam a kolik poslat výpalného, to jsem zaplatil a druhý den v úterý email, že bylo zaplaceno a zásilka je propuštěna k doručení. Správně se mnou měli komunikovat přes datovku, kterou mám, ale kvůli tomu chybějícímu písmenku ve jménu to asi neklaplo. Takže bych radil s nimi komunikovat přes datovku. Cokoliv jsem tímto způsobem vyřešil okamžitě (jiný úřad).


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.12.2021 18:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 740
Ale komunikace s celní poštou 120 je pouze email nebo telefon. To není komunikace s poštou jako takovou, tam se celkem dovoláš. Když to pošlu datovkou, dostane se to na celní poštu Praha 120? V normální organizaci ano, ale v české poště s malým č?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.12.2021 19:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Aha, tak nic no. Hledal jsem v datovce a na jejich adrese K Hrušovu 293/2, 102 00, Praha 10 mi to našlo 8 firem, ale oni nemají, což teda docela koukám.

edit: tak je to tady https://www.celnisprava.cz/cz/celni-ura ... fault.aspx
Sice když dám adresáta k8dny3x tak to vyplivne adresu Washingtonova, ale to je asi jedno, mají to tam asi dohromady...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.12.2021 21:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 740
To je ale celní správa české republiky ... potřebuješ se probojovat sem ... https://www.ceskaposta.cz/-/vymenovaci- ... ove-adrese ... myslím jinak než osobně, tomu bych se rád vyhl, asi bych tam něco ztropil ... mám s nimi dlouholeté a neblahé zkušenosti. A to to bylo ještě drahné doby, kdy přes ně šla nepoměrně menší část zásilek, než nyní ...
Ony jsou vlastně dva subjekty v jedné budově, jak to chápu já, když budu volat přímo na celní, dle sledovacího čísla mi samozřejmě nic neřeknou, asi by chtěli JSD a to já nemám ...

A to že nemají datovku o něčem vypovídá, lidi by je utloukli, telefon stačí nezvedat a na email neodpovídat ... a je klid.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.12.2021 5:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Na stránce toho odkazu který jsem nahodil, právě mají uvedené i pracoviště K Hrušovu. Je to v polovině stránky. Minimálně bych se tam zkusil zeptat, jestli komunikuješ s Vyměňovací poštou. Třeba je to opravdu ono. No a pak bych to tam začal sypat :lol: Jak píšeš, přes datovku MUSÍ komunikovat.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.01.2022 9:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 740
Včera mi přišla zásilka z Kanady, šla nejlevnějším AirMailem, samozřejmě bez VATu. Ani trackovací číslo neměla, zkusil jsem to. A došlo to za 14 dní až domů, a jelikož nebyl tracking, nevím, přes co to šlo. Já už nevím, je to chaos až běda.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 71  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz