Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 71  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 06.09.2016 18:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 30.3.2015
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha
malé zvíře píše:
wit.cz: z plné ceny + poštovného

djha53k & Drondys: existuje seznam nebezpečných věcí, které se do EU nesmí dovážet, natož zde prodávat. Třeba plyšový medvídek s ručním granátem uvnitř, televize co při zapnutí do zásuvky vzplane atp. Klidně je možné, že na tomto seznamu je i vámi zmiňovaný konvertor. Takže se mohlo stát, že celník odhalil dovoz nebezpečného/zakázaného zboží a šupem to poslal zpět.

Toz vzhledem k tomu, ze ten samej konvertor prodavaji normalne i u nas, jen za 6x větší cenu, tak tohle neni ten pripad. Navic ho ma z eBaye uz asi 15 lidi z prace. No bohuzel dovodu proc se uz nedoberu :(
Objednano od jineho prodejce, tak se uvidí...


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.10.2016 11:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.8.2015
Příspěvky: 198
Bydliště: Trutnov
Obrázky: 5
Zdravím,

mám 2 dotazy:

1) Když třeba u Aliexpress a jiných obchodů zvolím při poštovném zdarma China/NL post, vždy mi to přije poštou.
Ale nakupoval jsem jen malé věci.
Teď chci koupit kvadrocopteru, s DPH počítám a s poplatkem u pošty za dodanění.
Je jistota že i větší balíček při poštovném zdarma přije poštou ?

2) Mám ověřeno že vše co přichází DHL,DPD PPL bylo během posledního měsíce "dodaněno" + 500Kč poplatek za tuto službu (telefony a kamerky většinou)

děkuji

_________________
Trutnov, X9D+
EasyPeasy,RELAX II,Vektor XXL,4ptéra 250ka
Šohaj(stavím)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.10.2016 15:24 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 89
Bydliště: Brno
Istota nieje. Mne islo teraz viac balickov z aliexpresu aj HK a bolo to kus od kusu. V Prahe na poste sa v jeden moment dostali 2 baliky, jeden mensi z HK zo Singapuru kde cena tovaru bola cca 54$ (spolu s postovnym cca 77$) a druhy z aliexpresu vacsi (ram na quadru, motory, RJ) za cca 135$. A ten lacnejsi mensi odchytili, drahsi vacsi presiel bez preclenia.

Stalo ma to krasne 400kc za clo/dph + 200kc vypalne poste :evil:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 24.10.2016 8:56 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.7.2016
Příspěvky: 18
Bydliště: Hradec Králové
Free shiping opravdu již není výhrou. Pro vyměření DPH mi poštovné přičetli k ceně zásilky.
Vyjádření pošty:

Do základu pro vyměření cla, tzn. do celní hodnoty zboží se od 1.5.2016 zahrnuje poštovné a to v souvislosti s nabytím účinnosti PROVÁDĚCÍHO NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) 2015/2447 ze dne 24. listopadu 2015, kterým se stanoví prováděcí pravidla k některým ustanovením nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 952/2013, kterým se stanoví celní kodex Unie, tzv. Implementačního aktu k celnímu kodexu Unie, dle čl.139.
Viz příloha.

Základ pro vyměření cla : 3112 Kč / 2579 Kč hodnota zboží + 533 Kč poštovné dle poštovního sazebníku /
Clo celní úřad nevyměřil.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 24.10.2016 12:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 1151
Bydliště: Hlučín, CZ
Snažím se zásadně volit takový způsob dopravy, který znamená příplatek třeba jeden nebo dva dolary (proti zdarma) výměnou třeba za tracking nebo pojištění.
A u dvou nákupů přes ebay se mi povedlo dohodnout, že tam nenapíšou "Shipping free", ale "Shipping costs included".


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.11.2016 8:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2010
Příspěvky: 323
Bydliště: Hradec Králové
Pánové dotaz při nákupu na ebay z USA (KIT od TOP FLITE) mi při placení vyskočil "Import charges" 33$ (125$ kit + 69$ pošta). Už jsem roky z USA nekupoval, vždy jen CN či EU a tak jsem překvapen. Znamená to, že už nebudu platil DPH u nás ?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.11.2016 17:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.1.2012
Příspěvky: 349
Ano, znamená to, že bys tím měl pokrýt všechny dodatečné poplatky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 25.11.2016 20:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2010
Příspěvky: 323
Bydliště: Hradec Králové
Tak opravdu zboží dorazilo velice rychle a bez jakýchkoliv poplatků či zdržování na celnici. Cenově to prakticky stejně, jako kdybych platil DPH a poplatek u nás. Jen jsem stále nepochopil jak zjistit přesnou výši dopředu ;)


Andrews píše:
Pánové dotaz při nákupu na ebay z USA (KIT od TOP FLITE) mi při placení vyskočil "Import charges" 33$ (125$ kit + 69$ pošta). Už jsem roky z USA nekupoval, vždy jen CN či EU a tak jsem překvapen. Znamená to, že už nebudu platil DPH u nás ?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 25.11.2016 22:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 17.3.2013
Příspěvky: 214
Bydliště: Praha 5
Švýcarská pošta zkouší doručovat dr0nem. 
Česká pošta zkouší doručovat.

(pardon, nemoh sem si pomoct :-))


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 26.11.2016 13:37 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 89
Bydliště: Brno
Opravim ta: ta Brnenska to ani neskusa. Ked si idem po nejaky dopis na postu tak zistim ze mi tam lezia uz nejaku dobu baliky a nikto sa neunuval vhodit ani listok do schranky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.02.2017 6:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2013
Příspěvky: 321
Bydliště: Hlinsko v Č.
Kayakero píše:
Free shiping opravdu již není výhrou. Pro vyměření DPH mi poštovné přičetli k ceně zásilky.
Vyjádření pošty:

Do základu pro vyměření cla, tzn. do celní hodnoty zboží se od 1.5.2016 zahrnuje poštovné a to v souvislosti s nabytím účinnosti PROVÁDĚCÍHO NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) 2015/2447 ze dne 24. listopadu 2015, kterým se stanoví prováděcí pravidla k některým ustanovením nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 952/2013, kterým se stanoví celní kodex Unie, tzv. Implementačního aktu k celnímu kodexu Unie, dle čl.139.
Viz příloha.

Základ pro vyměření cla : 3112 Kč / 2579 Kč hodnota zboží + 533 Kč poštovné dle poštovního sazebníku /
Clo celní úřad nevyměřil.


Tak tohle prostě nechápu! Jak můžou hodnotu zásilky prostě uměle navýšit o pětistovku a z toho UKRÁST daň?

Mezi free shipping a shipping included podle mě není žádný rozdíl - podle mě je každé free shipping jenom jinak vyjádřeno shipping included. Z psychologických důvodů to na kupujícího působí, jako že má něco zdarma, ale už vidím, jak ten dotyčný prodejce přijde na poštu (kdekoliv na světě) a podá balíček, který posílá přes půl světa, oni se na něj pěkně usmějí, poděkují mu a nechtějí za něj nic zaplatit.
Možná to zkusím u nás na poště, co mi na to řeknou…

_________________
T-Rex 470LP; Logo 600SX; T-Rex 700 Gasser + Hanson 300


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.02.2017 7:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2016
Příspěvky: 61
Bydliště: Kroměříž
To ze je ceska posta zlodej a slendrian o tom zadna. Ale freeshipping je jednoduche a pravdive. V cine (atp.) maji za a)dotovany vyvoz b)kontejnerove/objemove ceny-kdy plati pausal za m3 prostoru. A samozrejme ten pausal rozpusti do ceny zbozi.
EU se temi nesmyslnymi narizenimi snazi branit dovozu z asie a ceska posta je v okradani papezstejsi nez papez.

Odesláno z mého SM-P605 a podpis odstraním

_________________
MC-20hott, MC-22s, Taranis X9E


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.02.2017 7:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2013
Příspěvky: 321
Bydliště: Hlinsko v Č.
To asi věřím, ale pořád to nic neměmí na tom, že to poštovné nějakým způsobem zaplaceno je.
Nevím, jestli je to tak, ale domnívám se, že ano - pokud já dostávám balík z CN přes českou poštu, tak pošta stejně účtuje čínské poště dopravu po CZ, nebo se pletu?
Hádal bych, že je to podobné jako termináční poplatky u telefonních operátorů...


Na druhou stranu, pokud mi přijde balík přes poštu, tak za zastupování v celním žízení platím necelých 200,-. Pokud to je přes např. DHL, tak platím poplatek 500,-.
Takže ještě může být hůř :-D.

_________________
T-Rex 470LP; Logo 600SX; T-Rex 700 Gasser + Hanson 300


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.02.2017 21:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 1151
Bydliště: Hlučín, CZ
Takže jak jsem říkal, je dobré si místo "free shipping" raději vybrat službu, která má třeba poštovné za 1 USD, a nebo požádat prodávajícího, aby na balík zřetelně uvedl, že poštovné je zahrnuto v konečné ceně. A když to pošta zachytí, zásilku nepřevzít. Oni se to jednou naučí posílat správně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2017 8:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2016
Příspěvky: 61
Bydliště: Kroměříž
dt píše:
Takže jak jsem říkal, je dobré si místo "free shipping" raději vybrat službu, která má třeba poštovné za 1 USD,

Nemyslím si to. Já se řídím jednoznačně podle ceny a hodnocení prodejce (alliexpress). Zatím mi nedorazila jedna zásilka (a že jich opravdu celkem bylo a vím co píšu...) a ta paradoxně byla s poštovným ve výši 37$ (zavinila opět ČP). Cenu zásilky mi vrátili, poštovné nee. Takže za mne jednoznačně shipping free. Mnohem větší problémy než s balíčkama z číny jsou balíky z USA. Tam je to c ČP opravdu peklo.

_________________
MC-20hott, MC-22s, Taranis X9E


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 71  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz