Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 179 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vaše zkušenosti s Banggood.com
PříspěvekNapsal: ned 26.12.2021 18:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Teda já mám docela štěstí, ale co letos řešil kamarád s Číňanama, to jsem nežral. Nevím teda co z toho všeho byl BG a co Alík, ale byly to sáhodlouhé příběhy a řešení a komunikace na hraně slušnosti. Snad už všechno jde do sraček, nebo nevím. O cenách jak naskočily (DPH, doprava) se radši ani nebavím.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vaše zkušenosti s Banggood.com
PříspěvekNapsal: ned 26.12.2021 18:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 740
Aktuální nárůst cen samotných produktů je až 30% při porovnání cen před koronou a teď, nárůst je brutální. Stačí když porovnám cenu jedné a téže věci teď a v květnu, rozdil o 90 USD vůči původní ceně 300 USD. Proti tomu je nárůst ceny poštovného sranda a co se týče DPH, tak to jsi ji musel vždy obejít, pokud ne, stejně jsi ji musel zaplatit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vaše zkušenosti s Banggood.com
PříspěvekNapsal: ned 26.12.2021 18:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1710
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Tak to že je záruka u BG na RC zařízení 30 dní a na baterie pak jen 14 dní jsem nevěděl.Já s BG sekl už před časem a napsal jsem to v jiném tématu.Bohužel osobní zkušenost je nepřenositelná.Abych jen nehanil.Z Českého skladu to zatím funguje velice dobře.Pokud jde o ČP tak to je Mordor. :mrgreen: Proclil jsem si zásilku sám bez ČP a než to pošta doručila uběhly skoro tři týdny po uvolnění do oběhu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vaše zkušenosti s Banggood.com
PříspěvekNapsal: stř 29.12.2021 13:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 740
No a kde tedy aktuálně nakupuješ? Alternativ moc není, např. věci ELRS moc jinak koupit nejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vaše zkušenosti s Banggood.com
PříspěvekNapsal: ned 02.01.2022 20:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1710
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
V pochybných šopech. :mrgreen:
QwinOut nebo Xt-xinte nebo Myrcmart.
Nej je Myrcmart.Ty další dva mají stejného majitele.Kdyby někdo měl potřebu pokoušet Xt-xinte tak jako poštu používat jen Netherlands Post!
Něco je i na Makerfire ale to jsem nezkoušel.Jináč tady u nás se to začíná taky pomalu objevovat.
Třeba... n4qcz/rc-soupravy/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vaše zkušenosti s Banggood.com
PříspěvekNapsal: pon 03.01.2022 10:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 740
No fajn, koukal jsem na myrcmart. Když jsem se díval na možnosti dopravy, z 5 možností konči 4 (včetně EMS, 4px ) vždy v Mordoru (vyměňovačka Praha 120), to je pro mne nyní už nepřijatelné. Zbývá Fedex, to platit nehodlám u položek v ceně snídaně. Takže mi vysvětli, co je tato alternativa za alternativu, třeba jsem něco nepobral. Banggood jsou mizerové, ale mají Zásilkovnu a GLS, což je staví do zcela jiné pozice. A některá z tvých alternativ má IOSS?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vaše zkušenosti s Banggood.com
PříspěvekNapsal: pon 03.01.2022 21:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1710
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Poslední objednávka z Myrcmart byla 19.12.21.Dnes SMS z Mordoru ať doložím co je potřeba.Tůdlenůdle.Teď jsem to protáhl přes eCeP.Práce na 5 minut pokud to neděláš poprvé.Zaplatím Dph a bez vypalného to dojde domů.Pošta z Myrcmart byla obyč. Air parcel.Mě to vyhovuje.IOSS nepotřebuji. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vaše zkušenosti s Banggood.com
PříspěvekNapsal: úte 04.01.2022 9:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 740
Přes ecep jsem to zatím nedělal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vaše zkušenosti s Banggood.com
PříspěvekNapsal: úte 04.01.2022 12:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 711
Bydliště: Svitavy a okolí
Přidám svou trošku do mlýna: na BG nakupují léta a zatím až na pár výjimek maximální spokojenost. Co se reklamací týká, tak na BG platím zásadně pomocí PayPalu, takže na BG mám velmi silnou páku :wink:
Zatím jsem jako problémy řešil hlavně to, že zboží přes bylo skladem a potom se záhadně ukázalo jako vyprodané a BG protahoval refund co to šlo. U malých částek v řádech jednotek-desítek dolarů jsem to moc neřešil, ale když mi chtěli zadržovat přes 120$, tak jsem si musel dupnout a postrašit je PayPalem a to peníze vrátili hned.
No a potom dvě reklamace: kamarádovi - RC začátečníkovi jsem koupil Tyro79 (líbilo se mu a chtěl ho, tak ho má :D ), po třech měsících, kdy letěl celkem 3x zdechlo vtx. Po krátké diskuzi BG normálně vrátil cenu náhradního dílu.
Druhá věc: koupil jsem si ToolkitRC P200, krásný malý zdroj. Hned po vybalení byl mrtvý, nefunkční. BG nejprve zkoušel ať si to opravím sám :roll: potom nabízeli refund cca 1/4 ceny, nakonec jsme se dohodli, že jim ho pošlu zpět a oni uhradí poštu a vrátí plnou cenu. Po odeslání se začali kroutit že poštu nezaplatí a kdesi cosi, tak jsem se nas*al a otevřel skóre na PayPalu a do něj přidal kompletní historii komunikace aby bylo vidět co slíbili a teď nechtějí dodržet. Za týden jsem měl peníze za P200 i poštu zpět.
Ale v poslední době šel BG s cenami hodně nahoru. Už se pomalu vyplácí nakupovat v EU...

EDIT: na BG se rozhodně nikdy neřiďte podle zde přidaných recenzí. Drtivá většina je totiž recenze typu "Jé ono to dorazilo! Úžasný! Pět hvězdiček!". No a když se pokusíte přidat negativní hodnocení (mám vyzkoušeno 3* a méně), tak toto nepohodlné hodnocení prostě a jednoduše zmizí. Stejně jako nepohodlní občané v PRC...

_________________
Last one alive, lock the door!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vaše zkušenosti s Banggood.com
PříspěvekNapsal: čtv 06.01.2022 9:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 740
blembondo píše:
Poslední objednávka z Myrcmart byla 19.12.21.Dnes SMS z Mordoru ať doložím co je potřeba.Tůdlenůdle.Teď jsem to protáhl přes eCeP.Práce na 5 minut pokud to neděláš poprvé.Zaplatím Dph a bez vypalného to dojde domů.Pošta z Myrcmart byla obyč. Air parcel.Mě to vyhovuje.IOSS nepotřebuji. :wink:


Tak jsem něco objednal přímo u výrobce HM, jde to EMSkou. Sledovací číslo jsem měl hned, ECEP jsem prošel, prohlášení podáno. Chci hlavně vyzkoušet, jak to bude nakonec fungovat. Nevím proč, jsem skeptický, ale kuva jsem. Aktuálně mám v Mordoru zásilku už asi 3 týdny, je to taková bezradnost, až hrůza. Přes Mordor mi prochází hladce jen to, co má IOSS.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vaše zkušenosti s Banggood.com
PříspěvekNapsal: stř 12.01.2022 14:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 740
Pokračování Banggood Story: jiná objednávka z 23. listopadu (to jsem ještě věřil, že nějak fungují) falešně na jejich systému trackována, ve skutečnosti vůbec neodešla, po více než měsící napsali, že se prý ztratila. Dle dostupných informací z trackerů nebyla vůbec odeslána. Tak mi přislíbili znovu odeslání 30. prosince. Dodnes žádný aktuální tracking, tak zase píšu na chat. Teď mi napsali, že to dříve odeslali a že tu uvízlo u kurýra. No tvl 14 dnů uvíznuté. Je to fakt něco, úplně se tam posrali. Peníze zablokovány skoro dva měsíce, nic ještě fyzicky neodeslali, lži a výmluvy.

Berte to jako varování.

Situace je tedy celkem v prdeli, pokud si nezaplatíte prémiovou poštu v ceně vyšší, než je cena zboží. Není vlastně kde objednávat, protože jinak jde všechno přes Českou poštu a ta zkolabovala, mají tam přes 200 tisíc neodbavených zásilek. Mám jednu zásilku v celním řízení od začátku listopadu, doposud nebyla vyřízena, nevím kde je, na poštu se nedovoláte, na emaily neodpovídají. Česká pošta nemá zákonnou lhůtu na vyřízení zásilky. Prostě to tam může být v podstatě věčně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vaše zkušenosti s Banggood.com
PříspěvekNapsal: stř 12.01.2022 20:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 711
Bydliště: Svitavy a okolí
MomoBrut: platil jsi přes PayPal? Pokud ano, otevři tam spor a požaduj vrácení peněz. Číňani se PP bojí jako čert kříže a po krátkém přemlouvání aby jsi spor uzavřel velmi ochotně všechno vrátí a ještě se omluví. A pokud ne, tak ti peníze vrátí PP za pár dní až rozhodne ve tvůj prospěch.

_________________
Last one alive, lock the door!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vaše zkušenosti s Banggood.com
PříspěvekNapsal: čtv 13.01.2022 8:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 740
Nejde o peníze, ty mi vrátí, když budu chtít. Jde o to, že potřebuji, co jsem objednal, objednat jinde znamená další nemalé problémy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vaše zkušenosti s Banggood.com
PříspěvekNapsal: čtv 13.01.2022 20:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Z banggood mě došlo snad všechno a dost toho začínají mít v EU a nyní snad vše čínské zdaněné.
Z aliexpress eviduji jeden problém ale vyřešen vrácením.
Jsem spokojen...
Malé balíčky koupené na aliexpress s malým časovým rozestupem teď pošta štosuje a doručuje naráz, nevím jestli je to akce pošty nebo aliexpressu.
Obecně se mě nakupování v číně daří a pošta (česká) mě taky celkem vyhovuje nemám s ní problémy.
Nakupuju průměrně 3 až 10 drobnějších nákupů měsíčně velkou většinu teď z banggood hlavně rc drobotinu a drobnou elektroniku typu diy a daří se mi to.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vaše zkušenosti s Banggood.com
PříspěvekNapsal: pon 17.01.2022 14:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 711
Bydliště: Svitavy a okolí
MomoBrut: já tě asi naseru, ale teď balíček před poštu 120 prošel. Je pravda že to byl balíček z USA, ale když mrknu na tracking, tak 12.1. jej pošta dostala k přepravě, 15.1. opustila po proclení poštu120 a před chvílí se na mě dobýval nasranej pošťák že má balíček s dobírkou :mrgreen:

_________________
Last one alive, lock the door!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 179 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz