Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: VDC Sedlce 21.7.2013, druhý závod
PříspěvekNapsal: ned 21.07.2013 21:41 
Mazák
Mazák

Obrázky: 8
Dnes jsme se v poměrně slušném počtu opět sešli na našem závodě Vigo Depron Cup, který se konal s laskavým svolením kolegů z LMK Sedlec na jejich letišti, čímž bych jim chtěl touto cestou poděkovat. Přišel se na nás podívat náčelník klubu a se zájmem si prohlížel naše stroje, a to jak závodní speciály, tak i nezávodní, jejichž lety jsme prokládali přestávky při nabíjení. Dnešního kola se zúčastnili staří harcovníci a jeden nováček. Abu přišel se svým dnes již (také) letitým strojem, který ovšem svými výkony stále patří ke špičce startovního pole. Luzr kamarádsky zapůjčil jeden ze strojů své stáje kolegovi Genagenovi, čehož pak zřejmě hořce litoval. Dalším byl kope, který před závodem horečně předělával křídlo, protože to původní, i když koncepčně velmi zajímavé, mu prostě nevyhovovalo. Opětovně zalétával v den závodu :wink: . Já nemohl se svým kombi strojem chybět. Jako nováček mezi nás přišel kolega bitovod, který s touto kategorií začíná. Přesto, že zde byl vlastně jako nováček, jeho stroj prokázal slušné výkony. V prvním rozletu měli dva účastníci smůlu, protože sedli mimo letiště, obdrželi po nule. V druhém rozletu si nulu připsal už jenom kope. Bitovod si naopak připsal první bod. Moje maličkost zde překvapila, neboť jsem společně s Abuem nalétal maxe. Třetí rozlet měl příchuť pelyňku, Genagenovi se podařilo v luftě ztratit Luzrův stroj. Nepomohla ani telemetrie a rychlý výjezd pátracího vozidla s posádkou Luzr a Genagen. Genagem tak připsal nulu, byť se hájil, že třeba stroj je stále ve vzduchu, my to přeci nemůžeme vědět :lol: . Stejně by dostal nulu, protože by přistál mimo vyhrazený prostor :lol: .V tomto kole ovšem propadl na celé čáře Abu, který doslova padnul na zem a připsal tak pouze jeden bod. Pravda, s vteřinovým odstupem padnul kope a následně já, ale i ta vteřinka, a body za ní, se počítá :lol: . Poslední rozlet sice ještě mohl zamíchat pořadím, ale už nijak výrazně. Kope přistál jako první, následován bitovodem. Ve vzduchu jsme tak zůstali jen tři, Abu, Luzr a já, a opět jsem vytočili maxe. Po sečtení bodů bylo poměrně velkým překvapením, že Genagen se dvěma nulami obsadil páté místo. Na prvním místě se s počtem 14 bodů umístil Luzr. Na druhém místě, což bylo ovšem překvapením dne, jsem se umístil já s 11 body, následován Abuem, který jich měl 10. Čtvrtý byl bitovod, který se o tento post hlásil už v diskusi 8) - kdo chce kam..... Jako perličku uvádím, že boj byl opravdu lítý, bitovod např. ve snaze dostat se na letiště a získat tak body za let, přistál na tři body, samozřejmě ne podvozek, ale jedno křídlo, vrtule, druhé křídlo. Odnesla to směrovka, která se ale dala opravit na místě a mohl tak pokračovat dál. Počasí nám přálo, termiku jsme našel i já a byla taková, že i hozená vrata by letěla :wink: . Po skončení jsem si ještě jen tak zkusmo hodil svůj speciál do vzduchu a podařilo se mi to vytrimovat tak, že to točilo termiku samo a nebyl prakticky důvod sahat do řízení. A zasmání, vzal jsem si také jiné stroje na volné polétání. Ovšem když už si člověk něco bere, měl by to brát kompletní, já nechal doma křídlo :lol: . Na závěr ještě pár foteček, část z vlastní produkce, část pořídil člen klubu kolega Vašek Novák - http://daf64.rajce.idnes.cz/VDC_Sedlec_21-7-2013. Termín dalšího závodu zatím není znám, předpokládá se zářijový termín. O pořádání dalšího kola budou zájemci včas informování. Tak letu zdaqr, VDC zvláště!!!

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku: Re: VDC Sedlce 21.7.2013, druhý závod
PříspěvekNapsal: ned 21.07.2013 22:34 
Mazák
Mazák

Díky, bylo to fajn - přece jen lítat i na takovýchto "srandazávodech" je něco trochu jiného, než si někde poletovat sám, je to větší adrenalin i větší zábava, nemluvě o tom, že člověk zjistí, že slušně létajicí obluda zase až tak moc dobře nelítá :)

Jak jsem slíbil, procházel jsem logy z HK Alti a vyplynulo z nich pár (pro mne) zajímavých věcí:

- stoupavost se mi opravdu pohybovala kolem 9-10m/s
- termické závany, co se mi podařilo nalétnout, měly 2-3 m/s
- opadání v klidu u mého Recyklátora je někde kolem 1 - 1.5 m/s
- mám to špatně vyvážené a seřízené, případně to moc dojím na minimálce, z logu je krásně vidět periodické houpání

Přílohy:
2013-07-21-7.VDC-1.let.jpg
2013-07-21-7.VDC-1.let.jpg
[ 86.32 KiB | Zobrazeno 704 krát ]

2013-07-21-7.VDC-2.let.jpg
2013-07-21-7.VDC-2.let.jpg
[ 83.37 KiB | Zobrazeno 704 krát ]

2013-07-21-7.VDC-3.let.jpg
2013-07-21-7.VDC-3.let.jpg
[ 84.7 KiB | Zobrazeno 704 krát ]

2013-07-21-7.VDC-4.let.jpg
2013-07-21-7.VDC-4.let.jpg