Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: pát 20.10.2017 3:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Co letová plocha; mám pozvání na létání (které se tímto stává druhým hlavním účelem mé návštěvy tam).
První hlavní účel je sehnat plechový jeřáb pro vnučku (vytrvale si ho přeje už půl roku) a jak to tak čtu, asi bude vcelku marné úsilí najít ho tam ... :?
Ale jak koukám, firma Somaty tam je takže i ten list do pilky OLFA si tam pořídím...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: pát 20.10.2017 8:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.7.2011
Příspěvky: 259
Bydliště: Kladno, ČR
Náhodou jsem měl cestu okolo, tak jsem se po pár letech včera zastavil. K tomu, co napsal Kope, není co dodat, shrnuto perfektně. Alespoň jsem pokecal s kluky od Kor model, jinak bohužel musím jen potvrdit, co bylo řečeno už výše...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: pát 20.10.2017 9:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
To jyrry: letová plocha samozřejmě jo. Zrovna když jsem tam byl, tak někdo proháněl Crack Camela od RC Factory. Musím říct, že vidět letadlo, které siluetou připomíná Camela, jak se zmítá v extrémní akrobacii bylo... trochu zvláštní :-)
S tím jeřábem asi fakt budeš mít problém, já teda halu s hračkami jen proběhl, když jsem hledal stánek Směru kvůli kitům, ale tyhle mechanické hračky jsem tam nezahlédnul.
No a fa. Somaty s plným sortimentem Olfa tam samozřejmě je. U jejich stánku mne zachránilo, že se nedalo platit kartou - zjistil jsem tam, že na střihání skelné a uhlíkové tkaniny "nutně potřebuju" bytelný Solingen nůžky, který tam taky měli :-D.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: pát 20.10.2017 12:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2009
Příspěvky: 1007
Bydliště: EU
Už je parkoviště zadarmo, nebo pořád za něj chtějí poplatek i když tam není už místo ;). Tuším, že kdysi to bylo 100,-Kč ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: pát 20.10.2017 12:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Parkoviště samozřejmě zadarmo není. Pokud se nepletu, na ceduli bylo 150.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: pát 20.10.2017 13:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
jyrry píše:
První hlavní účel je sehnat plechový jeřáb pro vnučku (vytrvale si ho přeje už půl roku) a jak to tak čtu, asi bude vcelku marné úsilí najít ho tam ... :?

Kup jeřáb rovnou u výrobce:
http://www.kovap.cz/katalog.php
http://www.kovap.cz/katalog.php?id=27


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: pát 20.10.2017 17:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Tak dnes jsme tam měli se synem namířeno. Po shlédnutí fotek a přečtení příspěvků jsme přesto vyrazili. Po příjezdu do Prahy jsme s jistou nedůvěrou projížděli kolem výstaviště, a rovnou zamířili do Kbel do muzea a pak do Aera. Při cestě zpět syn pronesl "lepší jak modelhobby".

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: pát 20.10.2017 17:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.9.2011
Příspěvky: 726
Bydliště: Karlovarsko
Obrázky: 0
A ten jeřáb vyjde levnějš

_________________
Robbe FutabaFX 20
,Funtic Pelikán,SM Binary,Skywalker 1720 RCF su29 superlite series. MPX funcub NG


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: pát 20.10.2017 18:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Jo, shodnul jsem se s manželkou že se nám tam vlastně nechce :| Prý se mnou vydrží třeba hodinu v nějakém obi-bau-hausu ...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: sob 21.10.2017 14:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Přišel jsem, viděl jsem, nafotil jsem - https://daf64.rajce.idnes.cz/Vystava_Mo ... G_4600.jpg . Ano, bylo to zase horší, než loni, ale položme si ruku na srdce proč. Nemáme i my na tomto stavu určitý podíl?
Jinak jsem se zúčastnil vlaštovkové soutěže, pokecal s několika kolegy, které jsem potkal.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: sob 21.10.2017 16:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
DAF píše:
... ale položme si ruku na srdce proč. Nemáme i my na tomto stavu určitý podíl?


Položil jsem si ruku nejen na srdce, a ať dělám co dělám, nemohu přijít na to, jak jsem se na tom podílel já :(

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: sob 21.10.2017 16:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
No přeci za to můžeš tím, že si vše kupuješ na HobbyKingu a jinejch rákosáků. :mrgreen:
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: sob 21.10.2017 17:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Trochu si rejpnu, občas si někdo nevidí ani na špičku nosu. Ale teď vážně, mnoho z nás kupuje jinde než tady a na podobné akce chodí ve vidině nákupu se slevou (jak tomu bývalo v minulosti). Neříkám, že jsem tam vždycky utratil statisíce, nebo i jen tisíce, neříkám, že se mi veletržní slevy nelíbily. Ale 90% zboží kupuju u našich prodejců, a to z mnoha důvodů. Chápu, že nikdo nechce vyhazovat víc peněz, než je nezbytně nutné. Také se zvýšil zájem o hračkové sety - "dr0ny", houbolety atd., tím je nižší zájem o klasické stavebnice, ať už rozsypy, či různé ARF/ARC. Změna poptávky trhu je snad patrná všem. Kdo z vás se stará o modelářský potěr? Tím se nechci vytahovat, že kroužek vedu. Pokud potěr nebude, budou tatínkové, kteří o tom třeba nic neví a nikdy nemodelařili, kupovat ty již zmíněné dr0ny a maximálně nějaký ten set, který po několika nezdařených pokusech skončí ve sklepě. Není to hluboká analýza, nedělal jsem žádný výzkum, jsou to mé subjektivní názory. Ale musím říct, že jsem se bavil na toto téma s několika lidmi a mají podobné názory. Komunikoval jsem s jednou modelářskou firmou ohledně určitého zboží a bylo mi řečeno, že již nebude, protože právě s ohledem na požadavky trhu se zájem přesunul jinam. A dodávám, že chápu, že se musí chovat tržně.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: sob 21.10.2017 17:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Já tam teda byl, potkal pár známých, pokecal s kluky od KORu, u Heisboků, obdivoval auta a za 90min pomalé chůze jsem měl hotovo a šel na gáblík. Uvidím, jestli tam někdy zas pojedu. Kamarád měl sebou dvě menší děti a tak byl trošku více utahán.
Ale aby se neřeklo, tak radost jsem si udělal a pořídil si od KORu malého Čmeldu 850mm.
Trochu jsem nevěřícně koukal kam se dostali halovky (kategorii neznám). S Honzou Š. jsme prohodili pár slov neb šel zrovna lítat a to jsem čuměl co to dnes lítá za pomalolety. Opravdu se to ploužilo vzduchem, přitom tam měla takové dvě protiběžné lopaty.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: sob 21.10.2017 18:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
DAF píše:
Přišel jsem, viděl jsem, nafotil jsem - https://daf64.rajce.idnes.cz/Vystava_Mo ... G_4600.jpg . Ano, bylo to zase horší, než loni, ale položme si ruku na srdce proč. Nemáme i my na tomto stavu určitý podíl?
Jinak jsem se zúčastnil vlaštovkové soutěže, pokecal s několika kolegy, které jsem potkal.


ty jo, policejni bagr? tak to je vostra zalezitost :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Následující akce

Pozvaný

Akce vložena od

Víkend s MoNaKem 2024 - sraz lodních modelářů
31 kvě, 2024 00:00 Do 02 čer, 2024 00:00
Všichni ladous
   JETI: Asi JETI meeting
21 srp, 2027 Do 21 srp, 2027
Všichni TomasC

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz