Reklama

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Omnibus F4V6 v iNAV/Betaflight
PříspěvekNapsal: stř 28.08.2019 17:21 
Nováček serveru
Nováček serveru

Můj příspěvek na viewtopic.php?f=96&t=86005 (deska Omnibus F4V6 od Airbot jako letový controller pro model letadla) možná spíše patří vice sem.
Doplňuji k němu mailovou diskuzi k OmnibusF4V6 v copteře co jsem pak měl. třeba se to někomu hodí nebo bude k dotazu vědět lépe odpověď než já níže:
------------------

Dobrý den, mám dotaz ohledně desky Omnibus F4V6. Na Vašich stránkách jsem se dočetl, že ji používáte ve svých projektech. Já mám kvadroptéru osazenou tímto FC , problém je v tom že nedokáži přinutit desku aby kromě ovladání 4 motorů zvládla ještě jedno servo na náklon přední kamery. Používám INAV 2.2.1 pro desku OMNIBUSF4V6. Když přidám servo tak se v mixeru ukáže ale nepřiřadí se výstup na FC, takže servo sice na kartě motorů ovládat můžu ale výstup na FC nedělá nic. Prosím o radu, pakliže to nebude problém. Děkuji mnohokrát
J

Datum: 15. 8. 2019 18:24:23
Předmět: RE: Omnibus
Hezký den, používám desku pro stabilizaci modelu letadla. Tzn. používám dva motory a čtyři serva.
Měl jsem jen u této desky dříve problém, že původní firmware iNAV 2.1. neměl dobře namapované resource (u iNAV je nelze přemapovat dle fzických výstupů desky jako u Betaflight). Ale od 2.2.1 už je to OK a stabilizace / ovládání mi funguje pro dva motory a 4 serva moc dobře.
Nastaveno to mám viz níže. Asi si pro nastavení čtyř motorů a jednoho serva pro kameru bude třeba trochu pohrát s nastavením smix.

# iNAV v.221 - MOTOR MIX
mmix 0 1.000 0.000 0.000 0.000
mmix 1 1.000 0.000 0.000 0.000

# iNAV v.22 1SERVO MIX
smix 0 3 0 100 0 -1
smix 1 4 0 100 0 -1
smix 2 3 14 100 0 -1
smix 3 4 14 -100 0 -1
smix 4 5 2 100 0 -1
smix 5 2 1 100 0 -1

iNAV v.221 resource
B00: MOTOR1
B01: MOTOR2
A03: MOTOR3 - ELEV
B05: MOTOR4 - AIL
C08: MOTOR5 - RUDD
C09: MOTOR6 - AIL

Výstupy se odlišují od dřívějších desek Omnibus (např. F4pro)
ports F4V6
S1 B00
S2 B01
S3 A03
S4 B05
S5 C09
S6 C08

From: Termy3 <termy3@seznam.cz>
Sent: Thursday, August 15, 2019 8:55 PM
To: dupe@dupedup.cz
Subject: RE: Omnibus

Dobrý večer, děkuji za odpověď. Chápu to tedy dobře že v INAV 2.2.1 nelze měnit v resources adresy motorů. Když v imav načtu mixer pro drona automaticky se načtou 4 motory , přidám pouze jedno servo a restartuji desku, v resources vidím pouze motory a adresy c08 a c09 jsou FREE , nelze je tedy přemapovat na MOTOR5 (MOTOR6) OUT, jestli ano prosím jak na příkaz na jejich remap. I když načtu třeba nastavení pro letadlo tak se mi v resource objeví všechny adresy pro motory od 1 do 6 . Když pak mmix a smix upravím podle sebe tak se stejně adresy c08 a c09 z povodních hodnot pro motory nastaví zase na FREE. Asi to prostě bude tak že deska to neumí nebo to bude softwarevá chyba, těžko říci. Děkuji za ochotu mi pomoci.
J.

Sent: Wednesday, August 28, 2019 4:50 PM
To: 'Termy3' <termy3@seznam.cz>
Subject: RE: Omnibus

V iNAV pokud vím udělat remap resource nelze a ani s tím nepočítají. Také jsem měl problém, pokud jsem upravoval mix jako custom. Fungovaly vždy jen předdefinované mixy a to ještě pouze pokud byly dobře již ve zdrojáku dobře namapovány na správně obsazené výstupy dle konkrétní desky. Šly uvolnit, ale nešly předělat. Není to problém desky, ale firmware. Mapování jde u iNAV změnit jen v parametrech zdrojáku pro PWM výstupy a pak si to zkompilovat.. Osobně bych vyzkoušel na koptéru s touto deskou ještě Betaflight. Tam lze přemapovat výstupy a je možné si udělat svůj custom mix. Betaflight sice méně podporuje GPS ( i když v nových verzích možná již ano). Na letadlo mi Betaflight, co se týká výstupů fungoval po přemapování resource, od počátku OK. Nicméně mi zase v Betaflight nešla moc přizpůsobit PID regulace pro letadlo.. U iNAV mi resource pro F4V6 a Airplain začaly odpovídat výstupům na desce až od verze 2.2.1. před tím mi fyzicky výstupům odpovídaly jen dva motory a dvě serva.
dp