Pravidla fóra


Pro modely do 250g.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Fun Challenge 250
PříspěvekNapsal: čtv 30.09.2021 19:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.1.2019
Příspěvky: 47
Bydliště: Liberec
Z balzy a VectorBoardu jsem si postavil model práškovacího letadla Ayres Thrush (říkám mu Drozd, což je překlad). S modelem si neskutečně užívám, plánek a popis lze najít na http://www.rcex.cz/?p=6351 . Na manušické soutěžičce si model vyzkoušeli i dva další piloti - podlétávali jsme ohradník, kupodivu to šlo.

Dále, už na jaře jsem na základě Coupe des Barons "vymyslel" pravidla Fun Challenge (sledujte odkazy v odkazu, případně přikládám i sem) a teď sonduji, zda by byl zájem. Setkání bych uspořádal o Vánočních svátcích někde v Liberci či přilehlém okolí a asi jen pro "250" (nejspíše na školním nebo fotbalovém hřišti).

Modely třídy "250" smí mít ovládanou pouze směrovku, výškovku a motor, musí být schopny odstartovat ze země a opět přistát a protože se hodnotí i statika, měly by vypadat přinejmenším zajímavě.
Dík, Honza

Příloha:
manu2_210927.jpg
manu2_210927.jpg
[ 98.88 KiB | Zobrazeno 7583 krát ]


Příloha:
manu1_210927.jpg
manu1_210927.jpg
[ 68.04 KiB | Zobrazeno 7583 krát ]



Přílohy:
FC2021_pravidla_210403.pdf [379.55 KiB]
171 krát
Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Fun Challenge 250
PříspěvekNapsal: čtv 30.09.2021 21:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
To je dobrý nápad, netvrdím tím ale, že se zúčastním, i když kdybych s sebou vzal všechny piloty z rodiny, jsme 3 a máme 4 vhodná letadla která splňují pravidla :) jo a ještě stínový SeaFury z EPP by šel snadno upravit, vytvořit podvozek a soutěžit může také ;)
Dvě z nich jsou ovšem méně vhodná, depronový Bristol Scout a Fokker E.III budou blbě schazovat bomby...

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fun Challenge 250
PříspěvekNapsal: pon 04.10.2021 15:21 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.1.2019
Příspěvky: 47
Bydliště: Liberec
Uvidíme, jak to nakonec celé dopadne. Já jen hledal nějakou alternativu k termice na dobu, když žádná termika není :-). Hlavní inspirací mi byl pohár baronů - viz (až na ten konec :-)).


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Odhoz jsem "zkoušel" s veteránem "pickem" od Sigu (Herr Engineering). "Bombou" je špulka z kousku trubičky a dvou překližkových čel, držák je tyčka zalepená do kříže, který se upevní pod poutací gumu. Na špulce je ještě navinutý kousek krepového papíru, aby se to lépe hledalo v trávě. Zajímavé je, že jsem se k cíli trefoval spíše při odhozu půlpřemetem než půlvýkrutem, ale to je určitě rukama.

H.


Přílohy:
pitts1_210324.jpg
pitts1_210324.jpg
[ 152.62 KiB | Zobrazeno 7089 krát ]

pitts1_210321.jpg
pitts1_210321.jpg
[ 54.06 KiB | Zobrazeno 7089 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fun Challenge 250
PříspěvekNapsal: sob 09.03.2024 16:56 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.1.2019
Příspěvky: 47
Bydliště: Liberec
Ahoj piloti,

Fun Challenge 250 bude v neděli 23. června 2024 na letišti AK Staňkov (přibližně mezi Domažlicemi a Plzní). V sobotu 22.6. bude na stejném letišti soutěž F5L (ERES).

Modely musí být lehčí než 250 g, schopné startu a přistání ze země, řízené smí být směrovka, výškovka a motor (a případně odhoz, pokud to někdo chce).

Další informace budou následovat.

Díky,
Honza


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: littlebull a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz