Reklama

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: modelářská dílna v paneláku
PříspěvekNapsal: čtv 03.12.2015 1:20 
Mazák
Mazák

dudaj píše:
Ale záleží na ploše filtru, jak se to udělá. Pokud bude plocha jen před větrákem 10/10 cm, zacpe se to hned.

ta dvoumotorová digestoř miele má rozměr 1m/50 cm, místnost a závěsný rošt pro digestoře má šířku cca 2,5m, profi menší stříkací boxy mají příkon něco přez kilovatu, pokud v té šířce cca 2,5 m dám na ten rošt obyč 300W digestoře, dostanu se taky na opravdu řádské odsávání, ale po pravdě, kdybych si to lakování v reálu odzkoušel dřív s tady tou obyč digestoří, tak bych se na tu širší miele asi vyprdnul, páč v principu, stačí fakt na to modelaření i obyč malá----jasně, výkonnější to odsaje z nejhoršho třeba za 2 minuty, méně výkonnější za 4 minuty.

v podstatě jediný pozitivum, co si od té mele slibuji, že bude tišší.

PříspěvekNapsal: pát 04.12.2015 2:43 
Mazák
Mazák

dnes dorazila druhá digestoř, tak jsem tu menší přestěhoval ke stropu.

ještě musím na tu miele z něčeho udělat spodní rošt na ten valelín, aby tam šel trochu inteligentně s co nejmenší námahou přidělat, možná by stačilo něco, jako králikářský pletivo do rámu z hliníkovejch jeklu.

Příloha:
P1160415.JPG
P1160415.JPG
[ 103.96 KiB | Zobrazeno 1992 krát ]

Příloha:
P1160416.JPG
P1160416.JPG
[ 92.77 KiB | Zobrazeno 1992 krát ]

PříspěvekNapsal: sob 05.12.2015 2:01 
Mazák
Mazák

tak rošt už mám taky hotovej, trochu mě naprdli v horbachu, že přestali prodávat na metráž pletivo, v metráži pouze plastový protikrtkáč, tak jsem ho musel složitě přivazovat do rámu vázacím drátem v každém očku rámu zvlášt, docela otravná pakárna .

na rám jsem použil začištovací hliníkovou lištu pro obklad a docela dobře šla prohnout do tvaru boku digestoře přez dřevěný kotouč.

Příloha:
P1160417.JPG
P1160417.JPG
[ 71.33 KiB | Zobrazeno 1875 krát ]

Příloha:
P1160419.JPG
P1160419.JPG
[ 112.2 KiB | Zobrazeno 1875 krát ]

Příloha:
P1160422.JPG
P1160422.JPG
[ 87.26 KiB | Zobrazeno 1875 krát ]

PříspěvekNapsal: pon 07.12.2015 3:09 
Mazák
Mazák

pozvolna to už začíná nabírat trochu kulturní prostředí, lehce jsem odhlučnil vstupní prosklené dveře předsazenou lamino deskou a zprovoznil muziku, bez toho by to nešlo :D

Příloha:
P1160430.JPG
P1160430.JPG
[ 61.01 KiB | Zobrazeno 1778 krát ]

Příloha:
P1160431.JPG
P1160431.JPG
[ 92.83 KiB | Zobrazeno 1778 krát ]

PříspěvekNapsal: pon 07.12.2015 11:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Hodiny z LP-čka jsou prima nápad! Tohle měl kolega na zdi bez hodinového strojku a kouskem "vykouslým" a posunutým vně. Udělat tak "čtvrt, půl, třičtvrti a celou", tak to nemá chybu! Klidně nestejně odskočeným od středu desky, aby to bylo jiné než jen strojově souměrné.

No tak to jsi mne inspiroval, protože jsem tuhle koupil wall sticker clock z Banggood a na zdi to vypadá, jak obrovská nálepka na velikonoční vajíčko, či jak holá Disney-ovka do dětského pokoje.... Půjde to do "depositu" a jak bude čas, udělám LP clock - notabene jich tu mám dost a gramofon ani jeden, takže je já vandal mohu použít i na něco jiného.

PříspěvekNapsal: úte 08.12.2015 16:08 
Mazák
Mazák

http://www.duitang.com/people/mblog/24184267/detail/
tady je těch hodin více a v dalším odkazu i jiné barbarské využití.
http://hubpages.com/art/how-to-make-a-v ... ord-bowl-2

PříspěvekNapsal: úte 08.12.2015 17:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Čakal som že jeden digestor dáš zo zadu a jeden hore ,ale ak ti to funguje takto tak super.
Ak tam dáš viacej filtračnej vložky zníži sa ti objem

PříspěvekNapsal: úte 08.12.2015 22:24 
Mazák
Mazák

Joba píše:
Čakal som že jeden digestor dáš zo zadu a jeden hore ,ale ak ti to funguje takto tak super.
Ak tam dáš viacej filtračnej vložky zníži sa ti objem

jak to saju přez tu zadní žaluzii, tak to v pohodě--v rámci možností pobírá ta dvoumotorová miele, tou vrchní digestoří jen odsávám smrádek hlavně z cigaret od stropu, abych tam mohl netrestně čadit a netáhlo to do bytu.

tunit ještě víc se mi zdá už zbytečný, základní humus ze stříkání to pobírá, smrad do bytu nejde a stejně i kdybych dal profi odsávačku, nově nastříkaná věc tam stejně bude nějakou dobu cítit.

co se týče těch hodin z gramodesky, jako mladas jsem po nich hrozně moc toužil páč mi to přišlo neskutečně super,nikdy jsem se ale nedokopal k tomu je udělat.
jak šel věk, tak mi už tak super nepřišli, spíš kýč, jako prase , bohužel ježíšek měl asi jiný vkus, tak mi je jednou nadělil pod stromeček a já je taktně zastrčil do skříně, v který jsem na ně ted při stěhování věcí do dílny narazil, tak jsem je tam teda prdnul.

co mi na nich nakonec udělalo radost, vteřinovka neposkakuje, ale jede plynule.

PříspěvekNapsal: úte 08.12.2015 23:51 
Mazák
Mazák

Stejně mám obavy, že to ty digestoře úplně perfektně neodsajou a předpokládám, že v tý HiFi soupravě máš i CD přehrávač. Nebojíš se o něj? Rozprášená barva je svi.. a vleze všude.

PříspěvekNapsal: stř 09.12.2015 2:43 
Mazák
Mazák

Lark píše:
Stejně mám obavy, že to ty digestoře úplně perfektně neodsajou a předpokládám, že v tý HiFi soupravě máš i CD přehrávač. Nebojíš se o něj? Rozprášená barva je svi.. a vleze všude.

není duvod, abych mlátil hlavou do stolu, že to opravdu funguje a odsává---myšleno hlavně, že smrad nejde přez dveře při odsávání do bytu .ono pokud vím, stále se lakýrničí i při profi odsávání v kuklách s přívodem vzduchu, nebo v nelidských podmínkách.

za sebe mohu říct jediné, co jsem to zprovoznil, tak jsem stříkal, vrtal, řezal tam maflem desky a jediné, kuli čemu manželka řvala, když jsem proběhnul předsíní se zapálenym cigárem a zasmrdělo jí to do bytu.

co se týče toho hifi, za tu plentu, pokud ji roztáhnu nejde ani bordel--prach ze stříkání, prostě to saje jedním směrem a dozadu to nejde, nic méně i kdyby šlo o cd přehrávač denon 615 se fakt nebojím, čím dřív lehne, tím líp, někdy loni jsem u známého při opravě komína zahlídnul v krabici denona s alpha procesorem tuším 735

https://www.google.cz/search?q=cd+denon ... tBxT38M%3A

ale co s tím,. v době MP3 :(

na hifi a ptákoviny okolo muziky jsem rozhodně ujetej, zrovna dnes jsem si přivezl z opravny kolbenkovej soud bar pod tevizi a vubec nevím, co si s tím dál počít, takže nějaké trable s nefunkčním cd přehrávačem, to mě fakt neděsí---navíc ty čočky neodejdou na zašpinění, ty prostě odejdou, že na zašpinění, jsou jen bláboly

PS: nechcete někdo soud bar :lol:

Příloha:
P1160435.JPG
P1160435.JPG
[ 105.8 KiB | Zobrazeno 1444 krát ]

PříspěvekNapsal: stř 09.12.2015 9:04 
Mazák
Mazák

co ten soundbar dokaze? :) (aky je to typ a pripadne parametre)

PříspěvekNapsal: stř 09.12.2015 15:12 
Mazák
Mazák

olisoft píše:
co ten soundbar dokaze? :) (aky je to typ a pripadne parametre)

http://download.p4c.philips.com/files/h ... fu_eng.pdf

PříspěvekNapsal: pát 11.12.2015 6:30 
Mazák
Mazák

olisoft píše:
co ten soundbar dokaze? :)

tak už to vím,teprve dnes jsem ho zprovoznil, neměl jsem k němu origo ovladač a s obyč programovatelným jsem si moc neškrtnul, docela překvápko, když mi v servisu pro philips zdělili, že origo už nekoupím, že se už nedodává :lol:

nakonec jsem se ale postupně po mraky telefonátech prokousal k univerzálnímu ovladači který umožnuje přez usb stáhnout přímo program pro daný přístroj a díky bohu tam byl i program pro ten muj verk--mimochodem neskutečná bomba oproti klasickým univerzálum, kde po šílenym zdlouhavym procházení ruzných kodu pak funguje jen něco a při výměně baterek zase kod vypadne, tady zustává v paměti i bez baterek.

http://dalkove-ovladace.heureka.cz/dalk ... or-4-in-1/

co se týče zvuku, hraje to opravdu velice slušně, ale do paneláku příliš mnoho hlubokých basu i při nízké hlasitosti, přidat jdou, ale stáhnout pouze na nulu, což je stále určitě pro sousedy mnoho a akční scény mají skutečně i akční zvukový doprovod :lol:

co se týče výšek, podobný problém, jdou opět stáhnout pouze na nulu a to je na mě stále hodně--ten zvuk je hodně podobný zvuku ve skutečném kině, ale tam jak to je nahlas, tak mi to zase až tak moc nevadí--teda vadí, ale mín výšek, mín zvukových efektu.

mě se po všech pokusech doma v paneláku s klasickým domácím kinem osvědčilo kuli sousedum a manželce :D menší reprobedny,jinak je to i s klasickýma regálovkama při relativně tichém poslechu zahuhlaný a basová štelovatelná bedna, která spíš přicmrndává a hlavně stereolimiter, kterej mi nepustí akční scény víc nahlas, je to sice uhlazený bez dynamiky, ale od tý doby, co přez něj jedu na mě už nikdy nikdo v noci nebušil a bez toho stereolimitéru to byl v paneláku opravdu problém, takže zamačkávám slzu, ale pro soundbar budu muset asi najít jiného majitele, líbilo by se mi to, ale sousedi by se asi moc nevyspali :oops:

PříspěvekNapsal: čtv 31.12.2015 17:35 
Mazák
Mazák

to jsem si s tím odsáváním teda nasral do bot, vlezu do modelářské dílny a tam manželka s cigárem pod digestoří u notasu a já mám smolíka :lol:

PříspěvekNapsal: čtv 31.12.2015 17:56 
Mazák
Mazák

Obrázky: 6
pepin píše:
to jsem si s tím odsáváním teda nasral do bot, vlezu do modelářské dílny a tam manželka s cigárem pod digestoří u notasu a já mám smolíka :lol:

Vidíš to chlape stále platí to staré
" Za dobrotu na žebrotu " .... :lol: :lol: :lol:

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další