Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 176 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 02.01.2017 23:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.10.2015
Příspěvky: 38
Bydliště: Liberec
Navlhčuješ ten papír? Já zkušebně stavěl Racera a polepoval jsem kloboukovým papírem a nakonec jsem musel papír navlhčit, protože jinak se to nechutně zkrabatilo. Takhle s navhlčeným v tom je zas pnutí, takže se to ohne podobně jako když jsem polepoval izolepou. Taky to je znatelně míň odolný. Přistával jsem rychleji a už mi to na břiše nějaký klacík propíchnul. Ale je tu možnost, že ten papír co jsem použil je malá gramáž, nemám na tohle odhad a napsaný to nikde nebylo. Ten voskovaný papír možná bude hladší, takže po zemi bude pěkně klouzat.
Jinak finta co jsem našel při rešerši potahování je naředit lepidlo. Já použil Herkules s vodou na konzistenci "mlíko", takže toho lepidla tam dáš reálně ještě méně.

Nějaký tipy čím stříkat? Ideálně něco levnýho ve spreji, co se dá koupit v hobbymarketu. Racera bych chtěl stříknout, protože ta šedivá není nic moc..


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 03.01.2017 9:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2003
Příspěvky: 200
Kdyby se nasla metoda potahovani, idealne nejakym levnym lepidlem ve spreji, pak bych se tomu Decor Flooru nebranil.
Musel by se teda zvetsit planek, protoze jim to vychazi na 4mm (ale vcetne papiru). A jeste by me zajimalo kolik to nabere hmotnosti (byt me Tiny Trainer vysel 163g a jim vychazi nejakych 193g.

Strikani sem na cistej Decor Floor vzdal. Tam podle me nebude drzet nic a kdyz, tak svetla pujde do tmava diky sedive a nebo vic barvy nabere hmotnost.
Pravda, Tiny Trainer letel proti vetru na 60% plynu na 2S.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 03.01.2017 22:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.3.2012
Příspěvky: 151
No, naředit jsem to zkoušel, ale to se mi moc nevedlo. Nakonec jsem dával neředěné lepidlo a roztíral to tou tapetářskou umělohmotnou špachtlí, pak jsem opatrně přihladil papír. Sem tam se m ito zkrabatělo ale spíše vyjmečně (tyhle kousky jsem použil z vnitřní strany) ale jinak se to naplo pěkně bez vad. Když to schne tak se to samozřejmě taky kroutí, ale to jsem vyřešil zatížením a častým otáčením a nakoenc mám desky pěkně rovné. Čím stříkat zatím moc netuším to budu řešit až bude letadlo hotové a to mi ještě nějaký čas zabere, ale určitě se do toho pustím. Taky počkám kolik to bude vážit až to bude celé, abych mohl porovnat jak moc je ten papír těžší/lehčí než to co používají oni. A myslím že ten voskovaný papír je o dost odolnější než kloboukový, v tahu je to nwsmírně silné, samozřejmě propíchnout to asi taky pujde, ale s tím se hold musí počítat a místa na které se přistává je potřeba vystužit, třeba lepící páskou. Teď čekám až mi dorazí elektronika a pak budu pokračovat ve stavbě, tak budu podávat postupné reporty... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.01.2017 17:39 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.3.2012
Příspěvky: 151
Tak už se blížím ke konci stavby, dnes jsem to zvážil a moje verze zatím váží 890g. Zatím znamená bez vrtulí přijímače a pontonů, což není až tolik váhy navíc na to že v originále má letadlo vážit 1100 g. Jinými slovy mnou vytvořený materiál pravděpodobně není težší než ten z FT, ba naopak asi bude krapet lehčí. Momentálně čekám na přijímač který bude snad v pondělí, pak už bych to mohl celé zkompletovat, nafotit a snad i proletět:-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.01.2017 22:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.3.2012
Příspěvky: 151
A ještě jedna dobrá zpráva...lítá to:-D A dokonce to lítá moc hezky:-D


Přílohy:
IMG_20170115_223311.jpg
IMG_20170115_223311.jpg
[ 64.65 KiB | Zobrazeno 2179 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.01.2017 7:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
dotaz - ten papir nejde nalepit rubem nahoru aby to bylo bily ?

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.01.2017 9:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.3.2012
Příspěvky: 151
No teoreticky jde, nicméně ta voskovaná strana je ta barevná (vrchní) z druhé strany je ten papír takový lehce drsnější = jde lépe nalepit na depron. Jako uplně nějjednodušší by asi bylo koupit přímo bílý voskovaný papír (hádám že nebude tak složité ho sehnat), nicméně já to stejně budu stříkat, takže mě barva zatím ještě až tak neirituje:-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.01.2017 9:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
a bude na tom vubec drzet nejaka barva ?

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.01.2017 11:53 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.3.2012
Příspěvky: 151
To se uvidí, ale měla by, lehce to přešmirgluju 300 papírem a pak musím projít diskuze kdo kde co psal, ale něco na tom určitě držet bude;-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.01.2017 11:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Wertykal píše:
... přímo bílý voskovaný papír...

Proč musí být zrovna voskovaný? Aby se ředidla neprosákla k polyši? To chápu. Ale taky aby to na něm moc nedrželo? To mi nějak nejde do hlavy...
Obávám se že by spíš pomohl povrchově klížený a/nebo jednostranně lakovaný papír...
https://www.google.cz/webhp?sourceid=ch ... pap%C3%ADr :idea:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.01.2017 15:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2003
Příspěvky: 200
Teda! Klobouk dolu, dotahl jsi zajimavou metodu. Pro me je to zatim nepozitelny, lakovat to nebudu a kostickovany ero nechci :-D
Zustanu teda zatim u sediveho Deco Floru na ohybanych mistech pak pruhledna folie.
Ale mas to fakt moc pekny!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.01.2017 18:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4941
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
mech1 píše:
... kostickovany ero nechci ...

A proč ne? Kluci maketáři se drbou s Lozenge a tady je to skoro zadarmo. ;-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.01.2017 19:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Delaj se i jednobarevny.

https://www.papir.cz/balici-papir-role-jednobarevna-mix

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.01.2017 20:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Wertykal píše:
A ještě jedna dobrá zpráva...lítá to:-D A dokonce to lítá moc hezky:-D


Musím ti ten létající ubrus pochválit. Super.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.01.2017 13:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.3.2012
Příspěvky: 151
To jyrry: Voskovaný určitě být nemusí, respektive já jsem jej použil jen proto, že je to hydroplán a počítám s tím že by letadlo mělo plavat - jiný důvod to opravdu nemá. Jestli existuje jiný voděodolný papír podobné nebo nižší gramáže, tím lépe. Tenhle jsem použil protože byl levný a jednoduše dostuný v každémo bchodě typu Hornbach. S tím taky souvisí to, že určitě existuje i bílý voděodolný papír, já jsem byl jen líný ho hledat:-) A jinak děkuji za pochvaly, včera jsem letadlo dodělal, včetně plováků a ted se někdy vrhnu na to barvení, ale až bude čas. Potom dá mzase report čím a jak jsem barvil;-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 176 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz