Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Strikaci pistole po x - te
PříspěvekNapsal: úte 17.07.2018 19:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2004
Příspěvky: 133
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Rad bych si pořídil velkou stříkací pistoli.
Nejradši bych asi něco z tehle:
http://www.strikacipistole.cz/vzduchove ... tlake-LVLP tryska 1.0 max 1.5mm
A k tomu by se mi líbil takovýhle kompresor:
https://www.garland.cz/e-obchod/hc-51-v ... 75279.html

Otázka bude to stačit? Nepředpokládám kontinuální stříkání déle jak 30s.
Vykonejsi kompresory bud nejsou bezolejove, nebo se nedelaji ve vertikalni verzi a nebo za radove jine ceny.

Dekuji


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Strikaci pistole po x - te
PříspěvekNapsal: úte 17.07.2018 20:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Nevím jestli do kompresorů už dávají i uhlíkové motory, jestli ne, tak ty otáčky jsou nesmysl. A podle mě je ten kompresor málo, navíc je lepší olejový.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strikaci pistole po x - te
PříspěvekNapsal: úte 17.07.2018 22:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2004
Příspěvky: 133
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
to ja vim ze olejove jsou lepsi ale na to moje obcasne pouziti bezolejak uplne staci, nemusim resit filtry a vymeny oleje. A navic si s nim natlakuju sud pri grilovacce :-) (ne to fakt neni ten hlavni duvod)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strikaci pistole po x - te
PříspěvekNapsal: úte 17.07.2018 22:16 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2004
Příspěvky: 133
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
vykonejsi za jeste relativne rozumnou cenu je pak tenhle, ale uz je to olejak a s vodorovnou nadobou.
https://www.garland.cz/e-obchod/hc-53-d ... r-597.html

Jeste dotaz - co to je za parametr "plnici mnozstvi" ? Pri jakem tlaku je to mysleno ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strikaci pistole po x - te
PříspěvekNapsal: stř 18.07.2018 4:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
To je skutečné dodávané množství vzduchu, což je pro vás důležitý údaj. Spousta výrobců a prodejců ho ale schválně neudává, nebo když už ano, tak hodně nadsazený.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strikaci pistole po x - te
PříspěvekNapsal: stř 18.07.2018 5:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1151
varok píše:
Nevím jestli do kompresorů už dávají i uhlíkové motory, jestli ne, tak ty otáčky jsou nesmysl. A podle mě je ten kompresor málo, navíc je lepší olejový.

Tohle 8O 8O je pod tím deklem.
http://data.garland.cz/attach/rozkresy/R/5906125901.pdf
Neuvěřitelné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strikaci pistole po x - te
PříspěvekNapsal: stř 18.07.2018 5:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1151
Fifa píše:
to ja vim ze olejove jsou lepsi ale na to moje obcasne pouziti bezolejak uplne staci, nemusim resit filtry a vymeny oleje. A navic si s nim natlakuju sud pri grilovacce :-) (ne to fakt neni ten hlavni duvod)

Otázkou pouze je, jestli není levnější, tu a tam místo výměny "kompresoru" :lol: , v cca stejných :mrgreen: intervalech měnit ten filtr a olej.
Nic jiného mě totiž nenapadá - když vidím, jak to je "zkonstruovaný" 8O


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strikaci pistole po x - te
PříspěvekNapsal: stř 18.07.2018 10:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Jestli mohu poradit, tak bych se taky zajímal o hlučnost kompresoru. :P
Myslím si, že ty olejové jsou trochu tišší. Já se takhle napálil při výprodeji, když likvidovali Baumax, koupil kompresor, který by mi sice po všech stránkách i vyhovoval, ale vrčí tak neskutečně, že ho večer ani nemohu zapnout abych nerušil sousedy a manželku u televize. Prostě rachot jak nastartovaného spalováku. :cry: Nejlepší by asi byl nějaký kompresor na rotačním principu. Dosahují sice menší max tlak, ale zas větší průtok. No a na stříkání přece 10 Barů nepotřebuješ. :roll:
Díval jsem se do návodů obou kompresorů, co jsou tady v těch odkazech, tak tam píšou 97dB, co je tedy sakra hodně. To by pak měl být kompresor umístěn v samostatné odhlučněné komůrce, nebo nějaké bedně vystlané molitanem. Ale do bytu, nebo i do sklepa bytovky ani náhodou - to by Tě sousedé brzo přestali mít rádi. :roll:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strikaci pistole po x - te
PříspěvekNapsal: stř 18.07.2018 14:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Fifa: musí to mít stojatou nádobu? Jestli nechcete dávat zbytečně moc peněz a neplánujete stříkat auta, bude vám stačit i jednoválcový kompresor. Berte ale raději ten olejový i přes nutnost pořídit výstupní filtr. Jak už bylo psáno, tak jsou trošku tišší, déle vydrží a můžete mít i s větším výkonem. Za mě když už jednoválec tak nějaký s výkonem alespoň 1800W(1,8kW) a nádobu 50L. Pozor, nenechte se ale oklamat některými podvodníky na aukru apod. Kompresory ve velikosti 1,5kW na nádobě 24L prodávají jakože s výkonem 2,5 nebo 2,8kW, což je podle mě nesmysl. Viděl jsem sice kompresory s motorem 2,2kW, ale ty jsou mnohem větší. Já mám dvouválec Herkules, výkon motoru 2,2kW a nádobu 50L. Lakuji ale i díly na autech které opravuji, tak potřebuji výkonnější kompresor, ale i tenhle je tak na hraně.
Vyberte si třeba Scheapach a budete spokojen.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strikaci pistole po x - te
PříspěvekNapsal: stř 18.07.2018 15:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
VTjr píše:
píšou 97dB, co je tedy sakra hodně. To by pak měl být kompresor umístěn v samostatné odhlučněné komůrce, nebo nějaké bedně vystlané molitanem.

Bedna rozhodně ne, to je cesta do životnostního pekla. V nějaký kompresorářský příručce jsem četl, že zvýšení okolní teploty o 30 st. u kompresoru dimenzovanýho na "pokojovou" už nestačí na dostatečný chlazení a začne se blbě mazat a pálit olej v kompresním prostoru a karbonizovat. A že kompresor udělá tepla víc než dost, to je fakt. Já mám v garáži 4 x 6 x 2,2m 350l dvouválec a po cca 15 minutách chodu je teplota o 3 st vyšší. Tak si to promítni na obsah tý molitanový bedny, navíc odhlučnění je většinou suprová tepelná izolace.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strikaci pistole po x - te
PříspěvekNapsal: stř 18.07.2018 16:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Souhlasím, kompresory se hřejou už z principu - adiabatický děj. :)
Taky rachotí z téhož principu (tlakové rázy od pístů a ventilů).

Ta odhlučňovací bedna ale není můj nápad. :o

Zubařské kompersory jsou takhle řešeny. Jsou přikryty kovovou bednou bez dna, vevnitř vylepenou molitanem. Mám ve firmě taky jeden takový, který slouží na pohon pneumatických dveří laserovacího stroje. Když se zapne, tak ho není téměř vůbec slyšet, ale bez toho krytu hučí jak kráva! :x Přitom nám v té bedně (bez ventilátoru) běží nepřetržitě už od roku 2004 a jediná údržba, kterou na něm děláme je občasné vypouštění skondenzované vody ze zásobníku. :P Ale je pravda, že ten objem vzduchu je v porovnání se stříkánim asi o dost menší.
Ale kdybych měl obavu z přehřívání, tak by to přece šlo vyřešit i bednou s ventilátorem? :idea:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strikaci pistole po x - te
PříspěvekNapsal: stř 18.07.2018 17:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
VTjr píše:
Ale kdybych měl obavu z přehřívání, tak by to přece šlo vyřešit i bednou s ventilátorem? :idea:

Jo, to bys ale musel udělat odtah odhlučněnejma rourama skrz zeď někam ven, v jedný odsávání ventilátorem horkýho, v druhý přisávání studenýho podtlakem. Jenže zase u těch výůstek ven bude rambajz. Za rohem mám svojí zubařku, má to přesně takhle udělaný, 12 cm roury z "kompresorovny" skrz zeď do uličky za barákem. Rámus v ose trubek značnej ale stačí dva kroky mimo osu a celkem přijatelný. Bacha na jednu věc, pokud kompresor stojí na nějaký stavební konstrukci pod kterou není rostlá zem, tak se rambajz dost roznáší stavební konstrukcí. Tvrdý gumový kolečka a podpěrnej gumovej špalek, co jsou na kompresorech moc netlumí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strikaci pistole po x - te
PříspěvekNapsal: stř 18.07.2018 19:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Myslím že to trochu přeháníte. Kdyby to chtěl do paneláku, tak tento typ kompresorů bych nebral v žádném případě. Na baráku v dílně nebo garáži je to úplně jedno, zase takový kravál to nedělá, tedy alespoň ty olejové.
Přehřívání bych neřešil pokud nebude kompresor opravdu zavřený někde v malé místnůstce nebo skříni. Samozřejmě nemůže být u topení apod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strikaci pistole po x - te
PříspěvekNapsal: čtv 19.07.2018 0:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Vůbec nepřeháním, 97dB je strašný kravál. :x Takový v uzavřené místnosti by vadil každému, i mne samému :P , a to jsem na jedno ucho nahluchlej. :roll: Takže bych to řešil i kdybych bydlel úplně sám a na samote u lesa. :wink: Ale jelikož můj dům je součástí řadovky, tak to musím s ohledem na sousedy řešit stejně citlivě, jako kdybych bydlel v bytovce. :|
Ono ty doby, kdy jsme ve sklepě paneláku, nebo i na balkoně, zabíhali detonační dvaapůlky (70.-80. léta) a dokonce bez tlumiče a přitom se nikdo nestěžoval, jsou dávno pryč. :cry: Tehdy byli lidé jaksi odolnější a tolerantnější. Maximálně se soused šel podívat co se to tam ve sklepě děje a když viděl že pěstujeme zájmovou činnost místo abychom kouřili nebo pili alkohol, tak nás za to dokonce pochválil. :lol: Tak dnes jsou lidé mnohem více přecitlivělí a určitě by spíš zavolali policii. :(

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strikaci pistole po x - te
PříspěvekNapsal: pát 20.07.2018 6:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2004
Příspěvky: 133
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Hluk neřešte, ten mě fakt netrápí, kompresor můžu vystrcit ven z domu a vadit bude možná tak krtkovi co mi bydlí na pozemku (což je BTW dobre)
Spíš mi zajímá kolik si reálné vezme ta pistole, při výše uvedeném zatížení.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz