Reklama

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: pilový kotouč PARKSIDE
PříspěvekNapsal: ned 24.05.2020 20:27 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Obrázky: 0
epox píše:

Kotouč, který je na fotkách není vůbec použitý. Koupil jsem v sadě dva, jeden je namontovaný a ten druhý jsem nafotil. Jsem přesvědčen, že budou ale totožné.

Ten kotouč co je na zeleném podkladu není použitý?
Fotka není příliš ostrá, ale pokud jsi ho nepoužil ty, použil ho někdo jiný.
Prostě takhle nový kotouč nevypadá. A i ta fotka z čela kotouče vypadá na jeden zub značně opotřebovaný.
Mám podezření, jestli jim to někdo nevrátil a oni to dali znovu do oběhu. Jinak si to neumím vysvětlit.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 24.05.2020 20:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

epox píše:
...
JYRRY - to máš ten vidiový...

Ju.

PříspěvekNapsal: ned 24.05.2020 23:15 
Mazák
Mazák

Obrázky: 1
@jyrry To šikmé nastavení pravítka vůči rovině listu má smysl i když je za listem rozevírací klín?

Tchánova okružní pila měla velký kovový stůl a pravítko co příliš, šikmo ani dát nešlo.
Přesto si na přední a zadní hraně stolu kontroloval vzdálenost pravítka od boční hrany. Upravoval na stejnou.
Dělal převážně vlastní úly a podstavce - smrk, části rámků - lípa, výjimečně nějaké věci z dubového.

I když jsem ji později občas použil, tak vždy s velkým respektem. Zejména nikdy ne ve spěchu.
Častěji jsem řezal polena a vyřazené palety na palivo. Na velké pile s kolíbkou, půjčované od souseda.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 25.05.2020 0:15 
Mazák
Mazák

Ahoj,

na kotouči je uvedená max. řezná rychlost, tj. obvodová rychlost kotouče. To je potřeba nepřekročit.
Opěrné vodítko musí být být rovnoběžně s rovinou kotouče.
A po špatných zkušenostech s low cost kotouči typu Parkside apod. tyto odhazuji v dál a nahrazuji kotouči z Pilany Hulín.
Na jejich obch. oddělení napíšu rozměry kotouče, co s tím chci řezat, otáčky stroje a oni mi doporučí. Posledně byl kotouč do druhého dne u mě.
Zdravím

Pavel

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pon 25.05.2020 11:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

ingwarr píše:
... . To sa mi stalo veľmi dávno, na cilkulárke "home Made" kde boli prehodené fázy na zástrčke. Pálilo drevo nazdvihovalo dosky, až mi jedna dala málem na pikaču. Až potom som si všimol že kotuč ma opačne otáčky. Hlavne že majiteľ na tom rezal bežné a vôbec mu to nevadilo :D

Iste, že mu to nevadilo, pretože sa mu to na 99.999% točilo správnym smerom. :P
Ty si si istý, že máš v svojej 3f zásuvke správne poradie fáz? Ja si teda nie som vôbec istý a nepoznám nikoho, kto by túto istotu mal. Pre netočivé spotrebiče to predsa nevadí, pri točivých sa to vždy vyskúša a ak sa točí opačne, tak sa prehodia na zástrčke (vidlici) 2 susedné vodiče. Takže z toho je skôr jasné len to, že Ty a predchádazajúci majiteľ ste mali zásuvku so vzájomne opačným poradim fáz , nič ine! :) Z tohoto ani nevieme posúdiť, kto z Vás to mal správne. :? Ale už vôbec nie to, že by predchádzajúci majiteľ pílil na opačných otáčkach! :mrgreen:

Mimochodom, prehodenie poradia fáz na rôznych inštaláciach je natoľko časté, že na to zareagovali aj výrobcovia inštalačného materiálu a najnovšie 3f 5-vodičové vidlice majú v sebe takú vychytávku, kde je možné prehodiť 2 susedné kolíky bez odpájania žíl káblov, sú na samostatnej plastovej doštičke, ktorá sa dá po povoleni jednej skrutky otočiť. Totiž meranie poradia fáz, nie každy má na to prístroj (bola na to taka stara veľka vadaska, ale ta bola na bežne použitie priveľká, nepraktická a potom som ju dokonca kdesi stratil), ale ak aj má, tak väčšina majstrov toto v rodinných domoch vôbec nerieši. Ani neviem, či sa tým zaoberajú revizáci, teda ja som sa s tým nestretol. Keď som robil nové inštalácie, tak prvú zá zásuvku som zapojil pomocou nejakého točivého stroja tak, aby sa točil správnym smerom a ostatné zásuvky potom tak aby boli v celej budove všetky rovnako.

Naposledy upravil VTjr dne pon 25.05.2020 12:20, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: pon 25.05.2020 11:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

dudaj píše:
Ten kotouč co je na zeleném podkladu není použitý?
Fotka není příliš ostrá, ale pokud jsi ho nepoužil ty, použil ho někdo jiný.
Prostě takhle nový kotouč nevypadá. A i ta fotka z čela kotouče vypadá na jeden zub značně opotřebovaný.
Mám podezření, jestli jim to někdo nevrátil a oni to dali znovu do oběhu. Jinak si to neumím vysvětlit.

A jak by měl na amatérské fotce vypadat? :roll: O tom, proč se na zelené fotce jeví každý druhý zub nižši, jsem už psal. :wink:
Já tedy obdivuji Tvoji jistotu jak z dovedeš z tĕch nekvalitních a neostrých fotek posoudit kvalitu kotoučů. 8O Zvlášť u fotky z čela, kde vzhledem k hloubce ostrosti objektivu foťáku je to zaostřeno pouze na jeden jediný zub a všechny ostatné jsou rozmazané, tudíž neostré. Ale jen neostře nafocené, v reálu mohou být a nejspíš asi i jsou, ostré jak břítva. :lol:

PříspěvekNapsal: pon 25.05.2020 12:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

kocispavel píše:
na kotouči je uvedená max. řezná rychlost, tj. obvodová rychlost kotouče. To je potřeba nepřekročit.
Opěrné vodítko musí být být rovnoběžně s rovinou kotouče.
Pavel

S tím souhlasím, to bude nejspíš příčinou problémů. 8)
Otáčky (řezná rychlost) a zejména přesné vedení řezu je důležite zvlášť u tĕch vidiových kotoučů. :P
Krom toho, tazatel napsal, že se mu to točí správnĕ, ale se přiznal, že se mu to točí příliš rychle. :roll:

PříspěvekNapsal: pon 25.05.2020 13:03 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

VTjr píše:
A jak by měl na amatérské fotce vypadat? :roll: O tom, proč se na zelené fotce jeví každý druhý zub nižši, jsem už psal. :wink:
Já tedy obdivuji Tvoji jistotu jak z dovedeš z tĕch nekvalitních a neostrých fotek posoudit kvalitu kotoučů. :lol:

Jestli umíš číst, tak jsem koment začal tím, že fotky jsou mizerné, nicméně i na mizerné fotce poznáš napálená (začernalá) místa, která na nepoužitém kotouči prostě nejsou. Do černa se napaluje dřevo. Prošlo mi rukama hodně kotoučů a sám si je i brousím v přípravku. Takže nějakou zkušenost mám.
Nikde neřeším proč se nějaký zub jeví jako nižší . Pátej zub z leva na zeleném podkladu má odštíplej roh. To je jasně vidět i na tý fotce.
Takže díky za tvůj obdiv k mému pozorovacímu talentu :lol: .

Profil Soukromé album  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3